Rowery

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 702
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Rowery

#721

Post autor: zwy »

Piterski pisze:
07 wrz 2023, 15:08
Jedynie jeszcze muszę zmierzyć rozstaw kości miednicy bo mam obawy że mogę mieć ciut za wąskie siodełko tak m po głowie chodzi siodełko Bruksa.
Piotr, ja mam to siodło co ty i powinno być wygodne, a nie jest. Leży gdzieś w piwnicy. Mam też "zapasowego" Brooksa (B17 standard), bo na drugim jeżdżę i jak coś to mogę pożyczyć. Przejedziesz się (a pogoda ma wciąż być ładna) i zobaczysz jak jest.

Ale mnie też się wydaje, że rama za mała. Niby lepsza mniejsza niż za duża, ale ta jest za mała.
ahaja pisze:
08 wrz 2023, 12:42
Apropos hamulców:
klocki to absolutna podstawa. Minimum przyzwoitości to półmetaliki. Warto je przed założeniem polać izo i wypalić. Przetrenowałem wszelkie klocki Shimano i to ... guano jest (resin/żywiczne).
Dokładnie to samo miałem u syna z jego Tektro. Po wymianie na półmetaliki na tych samych tarczach jest dopiero bezpiecznie.
Krzysztof, wg mnie przesadzasz z tymi klockami. Ja mam u siebie w MTB, gravelu i trekingu G05A (żywiczne na alu blaszce) i nie narzekam. Jest dobra siła i jej modulacja, cicho hamują i nie drą tak tarczy jak metaliki. A tarcze mam RT66, na które też narzekasz :-P
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 980
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Rowery

#722

Post autor: martin.h »

Lubię tematy w kwestii hamulców 8-)
Prawda jest taka, że wszystko zależy od jakości samych okładzin, tarcz jak i klasy hamulca.
Po płaskim to wszystko będzie hamowało, chyba ze hamulec słaby to wtedy robi sie kombinacje. Żywiczne klocki też potrafią być dobre, przykład zielony Galfer, nawet w górach daje radę, tylko szybko schodzi. Półmetaliki sa najbardziej uniwersalne. Metaliczne to juz strikte jak ktos jeździ w trudnym terenie, 90% ludzi ich nie potrzebuje, tym bardziej że do optymalnej pracy potrzebują temperaturę.
Jak sprawdzić klocki, najlepiej pojechać w góry 8-) Kilka kilometrów zjazdu im się okaże czy dokonać będzie hamować :lol:
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
ahaja
Posty: 1215
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Rowery

#723

Post autor: ahaja »

Ramę mniejszą wybiera się kiedy jest się na granicy 2 rozmiarów - wtedy tak.
No, Piotrek ma ramę jaką ma i tyle, sam napisał, ze nie przesiądzie się na 29 bo zrewitalizował stary sprzet - OK. Najważniejsze, że kręci kilometry.

Nie przesadzam z klockami. Mam po prostu pewne wymagania co do jakości pracy i funkcjonalności. A że to praktycznie mało kosztuje to tym bardziej mnie przekonuje. Co z tego że wydam np 900zł na nowe XT jak i tak dostanę tam klocki żywiczne? XT nie ma nic na plus w stosunku do SLX czy prostszego/tańszego Deore - działa tak samo, nie ma innych cudownych rozwiązań. Klamka XT ma teoretycznie dodaną regulację Free Stroke ... ale to w klamkach SLX czy Zee można samemu zrobić za +-2zł (koszt śrub imbusowych M4). Naturalnie pomijam tu różnice w wadze różnych modeli bo to śmiech na sali.

Na RT66 nie narzekam ... bo już nie używam na szczęście ;-).
Nie pisałbym Wam o tym, gdybym sam na sobie tego nie przetestował. Kolega ma u siebie metaliczne klocki w secie XT - wysadzają każdego z siodła. I takich dla siebie bym nie wsadził, bo nie dopowiada mi kultura pracy, modulacja nie do przyjęcia jak dla mnie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15412
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: PL70LII, PSX60
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rowery

#724

Post autor: darkman »

zwy pisze:
08 wrz 2023, 19:44
Mam też "zapasowego" Brooksa (B17 standard),
O! A miałeś może okoliczność z modelem Cambium? (Też myślałem o B17 alternatywnie)
Awatar użytkownika
zwy
Posty: 702
Rejestracja: 10 cze 2018, 19:50
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Kraków

Re: Rowery

#725

Post autor: zwy »

Na cambium nie siedziałem.
grzehu82
Posty: 2015
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rowery

#726

Post autor: grzehu82 »

ahaja pisze:
08 wrz 2023, 20:53
Nie pisałbym Wam o tym, gdybym sam na sobie tego nie przetestował
No ja się cieszę, bo niedawno Twoich rad posłuchałem i jestem zadowolony. Dzięki Krzysztof :obscene-drinkingcheers:
ahaja pisze:
08 wrz 2023, 20:53
No, Piotrek ma ramę jaką ma i tyle, sam napisał, ze nie przesiądzie się na 29 bo zrewitalizował stary sprzęt - OK. Najważniejsze, że kręci kilometry.
No dokładnie, każdemu wg potrzeb. Ja się równolegle nie przysiadałem na większą ramę w GT a więc nie mam porównania. Tamten był mi niewygodny, ale to tylko moje odczucie.
Piotr ma ustawione pod siebie i jemu jest ok (ale każdy ma inne proporcje ciała i preferencje pozycji, nawet przy podobnym wzroście może być optymalny rozmiar dla każdego rowerzysty w sąsiednim rozmiarze ramy) i ja to rozumiem.
Piterski pisze:
08 wrz 2023, 10:00
Generalnie kolano "czuje" jak siedzę w pracy, idąc pieszo lub prowadząc auto, a o dziwo wczoraj i dziś na rowerze jak by mi nic nie dolegało.
Może po prostu tzw. "wiosenne kolano" czyli trochę za dużo na raz pedałowania i tyle. Odpoczać trochę i będzie dobrze.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 796
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rowery

#727

Post autor: Cichy5000 »

Dziś zaliczyliśmy z moją Panią niedawno otwartą ścieżkę rowerową Biskupiec — Szczytno trasa bardzo fajna może brakuję pętli, ale cóż ;) polecam jeśli ktoś będzie w okolicy.
Załączniki
IMG-20230910-WA0004.jpg
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1292
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#728

Post autor: Piterski »

zwy, twoja propozycja jest niesamowicie kusząca. Jestem Ci bardzo zobowiązany za taką ofertę ale muszę to dobrze przemyśleć bo to są drogie siodełka i chyba na tę chwilę się nie zdecyduje na taki zakup.
Jak rozumiem miałeś dokładnie takie samo siodełko jak ja obecnie. Napisz co Ci w nim najbardziej doskwierało. Ja przesiadając się z oryginalnego siodełka to i tak odebrałem je bardzo pozytywnie, ale nosiłem spodenki kolarskie. Obecnie jeżdżę bez i czasem mocno mi odciska się na tyłku.

Tak jak Krzysztof wspomniał, przeprowadziłem rewitalizacje tego starego roweru i jeździ mi się na nim wygodnie. Zgadzam się też, że ta rama mogła by być 1"-1,5" większa, ale spokojnie daje radę na tej. Kiedyś w górach Świętokrzyskich przejechałem na nim z Kielc przez Masłów, św. Katarzynę na św. Krzyż i do Nowej Słupi i z powrotem asfaltem. Czyli łącznie z 90km. Jak by ten rower był do luftu to byłbym cały obolały, a bolał mnie tylko tyłek i to jak już wracałem.

Podejrzewam że jak zdrowie pozwoli mi jeździć to nie wykluczam tego że spróbuje zmontować sobie rower bardziej pod turystykę z możliwościami terenowymi. Pewnie złożę go sam ale muszę sobie dać trochę czasu i zobaczyć jak mi zdrowie pozwala na takie eskapady. Szkoda było by wydać kasę i żeby stał.

Cichy5000, czyżbyś używał nawigacji Garmina? Obrazek taki trochę podobny do tego co mi dziś wygenerował w aplikacji mój dzisiejszy dojazd do pracy.

Mam jeszcze pytanko. Czy jest jakieś połączenie kolejowe z Bikupca do Szczytna? No i jak byś mógł na przykład udostępnić plik z zapisem trascy to bym sobie go wrzucił w Komoot.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 796
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rowery

#729

Post autor: Cichy5000 »

Piterski pisze:
11 wrz 2023, 09:34
Cichy5000, czyżbyś używał nawigacji Garmina? Obrazek taki trochę podobny do tego co mi dziś wygenerował w aplikacji mój dzisiejszy dojazd do pracy.

Mam jeszcze pytanko. Czy jest jakieś połączenie kolejowe z Bikupca do Szczytna? No i jak byś mógł na przykład udostępnić plik z zapisem trascy to bym sobie go wrzucił w Komoot.
Tak to jest z Garmina i korzysta z niego moja Pani, jak wróci jutro z delegacji, to wrzucę ten plik.
Co do połączenia niestety nie ma połączenie pociągiem a co ważne właśnie ta ścieżka została wybudowana między innymi po byłym torowisku ;)

Tu trochę wiadomości.

https://samorzad.pap.pl/kategoria/fundu ... skupiec-ze
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Cichy5000
Posty: 796
Rejestracja: 19 lis 2019, 13:55
Gramofon: Technics SL-1610MK2
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Rowery

#730

Post autor: Cichy5000 »

A co do trasy wspomnę tylko, że praktycznie cala trasa bez żadnych wzniesień oprócz startu w Biskupcu, ale to dwa małe wzniesienia więc idealna dla dzieci i kobiet :)
Technics SL-1610MK2, 205C-II L/205ED B-SAS od Jico, .Qed 40i,PreamP Dyskretniok.
HiFiBerry Digi2 Pro +, ubp-x700, Dac MFD 6N3P; Yamaha M 4, C 4 ;Ayon Audio Scorpio,
Tellurium q ultra black ll, 2497 Mogami.
Tellurium Q Silver,Harbeth C7ES-3
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2393
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Rowery

#731

Post autor: Peliks »

Dzięki Darku za info. Już mam plan na weekend :clap:
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Tomasz.B
Posty: 65
Rejestracja: 24 lis 2020, 13:16
Gramofon: Denon DP-67L
Lokalizacja: Tarnów

Re: Rowery

#732

Post autor: Tomasz.B »

Piterski pisze:
11 wrz 2023, 09:34
Mam jeszcze pytanko. Czy jest jakieś połączenie kolejowe z Bikupca do Szczytna? No i jak byś mógł na przykład udostępnić plik z zapisem trascy to bym sobie go wrzucił w Komoot.
Tu znajdziesz opis i gpx-a do zassania.
Denon DP-67L / AT150Ea (+ATN150SA) / DIY Ear834p / Denon 301 MKII / Iskra 1
Accuphase E-480 / Accuphase MD-450 / Monitor Audio PL300 II
grzehu82
Posty: 2015
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rowery

#733

Post autor: grzehu82 »

Cichy5000 pisze:
11 wrz 2023, 10:39
A co do trasy wspomnę tylko, że praktycznie cala trasa bez żadnych wzniesień oprócz startu w Biskupcu, ale to dwa małe wzniesienia więc idealna dla dzieci i kobiet
Fajna rodzinna trasa, jechałem nią ze 2 lata temu jak jeszcze jej nie było do końca (Biskupca). Startowałem ze Szczytna i tam wracaliśmy. Zauważyłem, że popularność w sezonie nie odpowiada wielkość śmietników/ częstliwości oczyszczania przez służby komunalne gminy Szczytno. Kulała również kultura rowerzystów (śmiecenie). :(
Mam nadzieję że się to poprawiło.
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1748
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Rowery

#734

Post autor: jaca1970 »

U nas dwa dni Weekend na rewerkach okolice Milówki, Rycerki i Węgierskiej Górki... ścieżka wzdłuż rzeki Soły,

Super widoczki.... i z górki na pazurki 57km/h nowy rekordzik zapisany

co nam w sumie daje 1800 km przejechanych już w tym roku na elektryku... idziemy na rekord
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1292
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rowery

#735

Post autor: Piterski »

Dziękuje za linki, zapisałem się przy okazji na stronę Velomapa, teraz jak mam Garmina to mogę takie rzeczy łatwiej wykorzystać.

Trasa 160 km w obie strony to już jest poważne wyzwanie, szkoda, że nie da się w jednym z punktów zostawić auta i do drugiego pojechać z rowerami koleją.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ