Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#1

Post autor: Krzyś »

Właśnie rozważam zakup jakiejś porządnej karty dźwiękowej na USB do przegrywania płyt szelakowych (i wszelkich innych). Czy taki soundblaster byłby wystarczająco dobry:
http://allegro.pl/creative-sound-blaste ... 04682.html
?
Generalnie nie chodzi mi o to, żeby była dobra dla mnie (bo nie jestem audiofilem i prawdopodobnie nie zobaczę różnicy między badziewnym kodekiem USB za 5 zł i tym soundblasterem), tylko żeby była jak najbardziej obiektywnie dobra.

Karta służyłaby też jako wyjście dźwięku z komputera, wydaje mi się, że ma ona stosowną funkcjonalność.

Dlaczego taka karta wydaje mi się odpowiednia? jest skonstruowana dość minimalistycznie - tylko to, co potrzeba, bez udziwnień typu sprzętowy kodek mpeg2, parametry ma w normie (bez szaleństw typu 24 bity 192 kHz w karcie za 50 zł), cena jak na potencjalne badziewie mimo wszystko wysoka, no i w miarę dobry producent
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#2

Post autor: Wojtek »

Skoro Tobie parametry wystarczą to pewnie karta jest wystarczająco dobra :) Trudno mi coś więcej tutaj dodać.

Ja w październiku zainwestowałem w Cakewalk UA-1G
http://www.roland.com/products/en/UA-1G/

Powód? Taki sam jak Twój, w celu zgrywania dźwięku, konkretnie pod laptopem.
Kiedyś robiłem to za pomocą karty SB Live! (PCI) na stacjonarce, ale jako że już w ogóle z niej nie korzystam (ma status komputera awaryjnego :) ) to uznałem, że dla własnej wygody warto by zainwestować w coś na USB, a przy okazji coś o lepszych parametrach zgrywających niż wspomniana, leciwa już karta PCI.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#3

Post autor: Krzyś »

Wojtek pisze:Skoro Tobie parametry wystarczą to pewnie karta jest wystarczająco dobra :) Trudno mi coś więcej tutaj dodać.
o ile przy płytach winylowych można się jeszcze sprzeczać, o tyle wydaje mi się, że 48 kHz/16 bit wystarczy do jakichkolwiek płyt szelakowych - bo nie wierzę, żeby Polskie Nagrania kiedykolwiek przekraczały 24 kHz (zgodnie z tw. Nyquista o próbkowaniu), w 1954 r. dochodziły do jakichś 12 kHz, więc mi to zdecydowanie wystarczy
Wojtek pisze:Ja w październiku zainwestowałem w Cakewalk UA-1G
http://www.roland.com/products/en/UA-1G/
Czy toto ma własne sterowniki do Windows, czy też działa jako "kompozytowe urządzenie audio"? (piszą, że ma jakieś sterowniki ASIO ale nie wiem co to jest)
eee co do drivera to już wiem (przeczytałem instrukcję, urządzenie wydaje się być rozsądnie zrobione)

Jakie masz zużycie procesora (i jakiego procesora) przy rejestracji czegoś w standardzie CD (44 kHz, 16 bit, 2 kanały) - bo ja być może będę używał tego swojego do nagrywania na UMPC a tam mam dość kiepski procesor (A110, 800 MHz) - choć mimo wszystko wątpię, żeby do tego było potrzebne cokolwiek szybszego niż celeron 300 MHz, nawet z uwzględnieniem wszelkich narzutów czasowych powodowanych przez stos USB (żyjemy w takich dziwnych czasach, że do mp3 trzeba procesora minimum 300 MHz, do odtwarzania DVD trzeba procesora min. 500 MHz, do odtwarzania divx procesora 1 GHz, a zanim nie przeczytałem w Chipie o tym, że są takie wymagania, to na pentiumie III@450 MHz nie tylko odtwarzałem wszelkie divxy i DVD, ale nawet kodowałem video z TV na żywo do divxa bez gubienia ramek, że też o 486 DX4 odtwarzającym MP3 nie wspomnę - no i zastanawiam się na ile wymagania podawane przez Creative we względzie mocy obliczeniowej komputera współpracującego z tą kartą są wiarygodne)
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#4

Post autor: Wojtek »

Do szelaków to z pewnością.
U mnie chodzi tylko o winyle i ewentualnie kiedyś taśmy szpulowe, więc nadwyżka możliwości ponad standard CD może się przydać :)
Krzyś pisze:Jakie masz zużycie procesora (i jakiego procesora) przy rejestracji czegoś w standardzie CD (44 kHz, 16 bit, 2 kanały)
Nie mam w tej chwili jak tego sprawdzić (rozumiem, że chodzi Ci o Cakewalka).
Przypuszczam, że wymagania z opisu są jak zwykle przesadzone.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
OlivK
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2017, 20:28

Re: Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#5

Post autor: OlivK »

Witam :)

ponowne pytanie o kartę zewnętrzną na USB w cenie do 200 (no, może 250) zł ;)
czytając specyfikacje człowiek dostaje głupawki - wszyscy rozpisują się o 5.1, 7.1, dźwięku otaczającym z dołu i z góry a nikt nie zająknie się o nagrywaniu...

przyglądam się:
Creative Sound Blaster Omni Surround 5.1
Creative Sound Blaster X-Fi Surround Pro 5.1
Audiotrak Maya U5 USB DAC 5.1


czy to służy do nagrywania?

a może Behringer USB UCA200 - cena <100 zł ale coś piszą o "asymetrycznych wejściach/wyjściach" i YSB 1.1
ma to sens??

dzięki z góry za (p)odpowiedzi
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#6

Post autor: Michal35 »

OlivK pisze: Audiotrak Maya U5 USB DAC 5.1
Posiadam tą kartę. Kupiłam jakieś 3-4 lata temu, kosztowała wtedy ze 400 zł. Miała wtedy bardzo dobre opinie w porównaniu jakości do ceny.
Po podłączeniu i zainstalowaniu słychać różnicę. Używam ją zawsze jak łączę komputer z zestawem audio a robię to rzadko :D .
Można przez nią nagrywać.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
grzehu82
Posty: 2009
Rejestracja: 27 wrz 2016, 18:42
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#7

Post autor: grzehu82 »

Jak najbardziej nada się taka: https://muzyczny.pl/115923_Behringer-UC ... oC3Mrw_wcB
Wejścia/wyjścia asymetrycznie to zwykłe chinche. Używałem ja swego czasu do odtwarzania muzyki z kompa i była świetna jak za jej cenę, używana poniżej 100zł.
https://www.olx.pl/oferta/karta-muzyczn ... 50b90e09a3
Creative E-MU 0204 || Rotel RA-12 || Heco P3302 || Superlux HD 681 ||AKG K551
Onkyo C-7030 || Onkyo TX-8020|| Grundig Box 353 || Yamaha RX-E410 || Saba Box C450
OlivK
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2017, 20:28

Re: Dobra karta dźwiękowa na USB do przegrywania płyt

#8

Post autor: OlivK »

Dzięki za odpowiedzi :)
wczoraj kupiłem Audiotrak Maya U5 za 95 zł

pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ