Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#1

Post autor: motown »

Od kilku tygodni nie wyświetlają mi się okładki na Discogs - co jest grane? Jak próbuję otworzyć jakieś zdjęcie to mi wyskakuje "403 - Forbidden". Sprzęt i przeglądarka ta sama (Opera), więc nie wiem co może być przyczyną. Też tak macie czy to tylko ja?

Zdaje się, nie tylko ja - http://www.discogs.com/forum/thread/527 ... 0a5e17c885

Można coś z tym zrobić?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#2

Post autor: Wojtek »

Nie masz innej przeglądarki do sprawdzenia? Opera domyślna raczej nie jest, na żadnej platformie.

"U mnie działa", na Windows pod FF, i myślę że u większości też działa, bo byłaby jakaś większa wrzawa na ten temat ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#3

Post autor: Sindsoron »

u mnie tak samo działa, pod windowsem na FF i chromie, a na ubuntu i debianie też śmiga
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#4

Post autor: motown »

Na telefonie też mam Operę i działa. Podejrzewam, że to przez funkcję blokowania zawartości, ale pewności nie mam. No nic, trzeba będzie pogrzebać...

Nie mam innej przeglądarki ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#5

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Nie mam innej przeglądarki ;]
Zainstalować zawsze można, chyba że ma się jakieś ograniczenia.

Tak jak napisałem, Opera nie jest domyślna na żadnej platformie (Windows, Mac, Linux, telefony) i trzeba by usuwać domyślne przeglądarki (IE, Safari) by zostać z samą Operą :)

Nie polecam takiego ruchu, bo niestety nadal zdarzają się w sieci sytuacje, że jak jakiś serwis nie działa dobrze na jednej przeglądarce, to na drugiej śmiga dobrze.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#6

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Opera nie jest domyślna na żadnej platformie (Windows, Mac, Linux, telefony) i trzeba by usuwać domyślne przeglądarki (IE, Safari) by zostać z samą Operą :)
Są takie systemy, gdzie nie ma nic i instalujesz tylko to, co jest ci potrzebne. W moim systemie domyślnie nie ma żadnej przeglądarki ;]

Są jeszcze dwie opcje - Discogs może nie podobać się nagłówek mojej przeglądarki albo przekroczyłem limit zapytań (co jest raczej niemożliwe). Albo coś dziwnego dzieje się w mojej sieci. Jak będę miał trochę czasu to się tym zajmę ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#7

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Są takie systemy, gdzie nie ma nic i instalujesz tylko to, co jest ci potrzebne. W moim systemie domyślnie nie ma żadnej przeglądarki ;]
Jasne, dystrybucje Linuxa (przede wszystkim) i enigmatyczne Windowsy "E", których już od bodajże 4 lat nie ma. Jakieś ekstrema nie biorę pod uwagę, bo jak ktoś jest na tyle entuzjastą to sobie z takimi rzeczami radzi.
Słowem, wszystko się zgadza i nie ma co robić enigmy (nawet jeśli sam używasz czegoś bardziej egzotycznego :) ).
motown pisze:Są jeszcze dwie opcje - Discogs może nie podobać się nagłówek mojej przeglądarki albo przekroczyłem limit zapytań (co jest raczej niemożliwe).
Nie sądzę, chyba że robisz coś niestandardowego z jakiegoś powodu, a opcji jest chyba jednak nieco więcej.
motown pisze:Albo coś dziwnego dzieje się w mojej sieci. Jak będę miał trochę czasu to się tym zajmę ;]
Albo zachowaj się jak normalny człowiek i zacznij od sprawdzenia zjawiska na innej przeglądarce. To z marszu wytnie kilka podejrzeń, a będzie raczej najszybsze.
Raka od tego nie dostaniesz, potem możesz sobie ją odinstalować :) Zapewniam jako zawodowiec.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#8

Post autor: motown »

Wojtek pisze:Jasne, dystrybucje Linuxa (przede wszystkim) i enigmatyczne Windowsy "E"
Systemu Windows w domu nie używam już od wieków i bardzo mnie to cieszy ;]
Dystrybucji Linuksa również, choć na jednym z komputerów jest jeszcze działające od kilku lat Kubuntu.

Wojtek pisze:Albo zachowaj się jak normalny człowiek i zacznij od sprawdzenia zjawiska na innej przeglądarce. To z marszu wytnie kilka podejrzeń, a będzie raczej najszybsze.
Raka od tego nie dostaniesz, potem możesz sobie ją odinstalować :) Zapewniam jako zawodowiec.
Instalacja przeglądarki to nie jest taka prosta sprawa, ale znalazłem taką małą przeglądarkę na silniku WebKit, która przedstawia się jako Mozilla/5.0 i wszystko działa.
Teraz pytanie - czy to przez nagłówek czy przez brak blokowania zawartości? Nie wydaje mi się, żeby użytkowników Opery tak załatwili, zresztą Opera na telefonie wyświetla wszystko OK. Blokowanie treści w Operze wyłączyłem, ale mimo wszystko nie działa. Więc cóż to może być? Co pan zawodowiec na to?
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#9

Post autor: motown »

Już wszystko jasne. Okazuje się, że serwer s.pixogs.com, na którym są obrazki, wymaga (chyba od niedawna) przekazywania danych stron odsyłających, a ja wyłączyłem globalnie tę opcję w Operze. Trzeba po prostu zezwolić serwerowi s.pixogs.com na przekazywanie danych stron odsyłających ("Preferencje dla witryny..." -> zakładka "Sieć" -> zaznaczamy "Przekazuj dane stron odsyłających").
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#10

Post autor: Wojtek »

FreeBSD zaliczam właśnie do ekstremów :)

Sory za zaniedbanie dyskusji. Przeczytałem w pracy, odłożyłem "na półkę" i zapomniałem odpisać :D
Cieszę się, że problem się rozwiązał, ale tak jak można się było spodziewać, leżał on bardziej po stronie Twojej przeglądarki, a nie po stronie serwisu.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#11

Post autor: motown »

Wojtek pisze:FreeBSD zaliczam właśnie do ekstremów :)
Nie wiem co rozumiesz przez słowo ekstremum - mam nadzieję, że to komplement. Ten najgenialniejszy z systemów jak najbardziej na nie zasługuje ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#12

Post autor: Wojtek »

motown pisze:Nie wiem co rozumiesz przez słowo ekstremum
Otwórz słownik to zrozumiesz i Ty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Re: Discogs.com - nie wyświetlają się okładki / obrazki

#13

Post autor: KasparHauser »

Mi często nie wyświetla strony i pojawia się tylko
403 Bot
.
Najczęściej na Aero2 w Operze Mini na Androidzie, ale teraz na Chrome też tak miałem, dosłownie przed sekundą. :roll:
ODPOWIEDZ