Odtwarzacz pod TV

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2388
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Odtwarzacz pod TV

#1

Post autor: dale »

Obecnie mam podpiętego pod TV Popcorn Hour C300 fajnie odtwarza mi filmy z domowego serwera plików, netflixa i hbo oglądam na PS3. Ale w popcornie uszkodziło mi sie hdmi - padł dźwięk, to ich częsta przypadłość - tak reagują na elektrostatykę.
Mam obecnie płytę pod intela z gniazdem lynnfield (1156), mam jakieś 4 gb ramu wolne - procki i5 i i7 pierwszej generacji są tanie, dyski ssd też zasilacz i obudowa - pomijam bo coś w domu się znajdzie...

Tylko mam pytanie do magików od softu:
Co można zainstalować na takiej platformie by odtwarzać pliki, mieć jakąś przeglądarkę sieciową i, co jest dla mnie priorytetem, szybko się włączało - przy założeniu że nie jest włączone non stop...
Linuxa ogarniam obecnie w topniu mocno podstawowym (za dużo zapomniałem) - ale różne systemy nie są dla mnie barierą...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Odtwarzacz pod TV

#2

Post autor: blispx »

to jak masz NAS jakiś to postaw na nim plex media server, każde smarttv to obsłuży później czy inne sprzęty które mają klienta plex typu smartfon etc kwesta tylko CPU tam na tym NAS czy podoła z transkodowaniem cięższych rzeczy np 2K/4K/8K
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ