Pomoc z komputerami :)

ODPOWIEDZ
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Pomoc z komputerami :)

#1

Post autor: amperrr »

W razie jakichkolwiek pytań o elektronikę/komputery/telefony można się zgłosić do mnie, chętnię pomogę :)
M.in. z takimi rzeczami jak Linux, czy instalacja Mac na PC, zmiana softów w telefonie, naprawa HW w telefonach, komputerach, overclocking etc :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pomoc z komputerami :)

#2

Post autor: Wojtek »

Prowadzisz sklep/komis/serwis?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomoc z komputerami :)

#3

Post autor: Jaskier »

Bardzo fajnie, ja się czasem morduję z Linuxem (tzn. poznaję go, bo nawet jestem zeń zadowolony), więc pewnie nieraz Cię zaczepię ;)
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Pomoc z komputerami :)

#4

Post autor: amperrr »

Wojtek, ze względu na mój wiek nie prowadzę serwisu, aczkolwiek prywatnie naprawiam u ludzi na mieście ;]
Charakteryzuję się bardzo niskimi cenami, większość rzeczy u mnie to max kwestia 60zł (wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie na CPU i GPU wraz z czyszczeniem, sprzątanie systemu do wszystkich moich napraw gratis). Taka usługa na necie kosztuje 130zł :D

Linux - w zależności od distro, najbardziej "od podszewki" znam ubuntu, ale Gentoo muszę w końcu sobie skompilować :)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pomoc z komputerami :)

#5

Post autor: Jaskier »

amperrr pisze: Charakteryzuję się bardzo niskimi cenami, większość rzeczy u mnie to max kwestia 60zł (wymiana pasty termoprzewodzącej w laptopie na CPU i GPU wraz z czyszczeniem, sprzątanie systemu do wszystkich moich napraw gratis). Taka usługa na necie kosztuje 130zł :D
Czy to oznacza, że twoja powyższa oferta pomocy też jest ocennikowana?
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Pomoc z komputerami :)

#6

Post autor: amperrr »

Nieee to za darmo :D
Naprawy sprzętowe biorę pieniądze :) Czy format etc
Poza tym, to jeśli ktoś do mnie napisze o pomoc, nie odmawiam, pomogę z chęcią :)


Pokrótce, jeśli pomagam, coś tłumaczę jak zrobić, nic nie biorę.
Jeśli mam coś zrobić samemu że ktoś mi ma coś wysłać np. to na jakieś piwko liczę :D
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomoc z komputerami :)

#7

Post autor: Jaskier »

:)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Re: Pomoc z komputerami :)

#8

Post autor: eenneell »

Jaskier pisze::)
To proste :!: Tak to widzę;
"amperrr" proponuje pomoc w "sofcie"? i nie tylko!
może zle zrozumiałem :(
a może proponuje coś wiecej ;)
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pomoc z komputerami :)

#9

Post autor: Jaskier »

Przecież to właśnie napisał...
amperrr
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2012, 20:23

Pomoc z komputerami :)

#10

Post autor: amperrr »

Proponuję ogólnie mówiąc pomoc, ze wszystkim :P
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Pomoc z komputerami :)

#11

Post autor: Wuwuzela »

No to ja mam jedno pytanie. :)

W czym netbook jest bardziej ograniczony od zwykłego laptopa? Pomijając brak stacji dysków, czy mogą wystąpić jakieś problemy z instalowaniem i uruchamianiem prostych programów, takich jak wtyczki VST czy programy do nagrywania?

EDIT: może pytanie głupie, ale jestem przyzwyczajony do korzystania z komputerów stacjonarnych ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Pomoc z komputerami :)

#12

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:No to ja mam jedno pytanie. :)

W czym netbook jest bardziej ograniczony od zwykłego laptopa? Pomijając brak stacji dysków, czy mogą wystąpić jakieś problemy z instalowaniem i uruchamianiem prostych programów, takich jak wtyczki VST czy programy do nagrywania?

EDIT: może pytanie głupie, ale jestem przyzwyczajony do korzystania z komputerów stacjonarnych ;)
Potencjalne ograniczenia:
  • trudniejsza rozbudowa - bo ma wszystko mniejsze i mniej miejsca, np. do Fujitsu U810 wchodzą tylko dyski ze złączem ZIF PATA (rzadkie) i muszą mieć co najwyżej 4 milimetry (jednotalerzowe), bo większe się nie zmieszczą, albo np. brak na płycie głównej wolnych złącz mini-PCIe (tj. punkty lutownicze są, ale nie przylutowano gniazdka :D )
  • mała, niewygodna klawiatura (no netbook to może mieć i prawie-normalną, ale UMPC jeśli ma to tragicznie małą i ma też karkołomne skróty klawiszowe, np. Fujitsu U810 ma klawisze strzałek w kombinacji z FN)
  • potencjalnie mniejsze możliwości obliczeniowe (oczywiście trzeba patrzeć na konkretny CPU) - bo mniej miejsca, trudniej z odprowadzeniem ciepła
  • może nie mieć Line In i w większości przypadków chyba nie ma - niestety, wejście mikrofonowe to nie to samo (komputer podaje na wejście mikrofonowe +5 V - trzeba albo jakoś wyfiltrować składową stałą albo szukać możliwości wyłączenia tego)
  • kiepski kodek audio - z reguły - do profesjonalnego nagrywania lepiej sobie kupić jakąś porządną zewnętrzną kartę dźwiękową
Ogólnie to IMHO się nada równie dobrze, o ile będzie miał sensowny procesor i adekwatny do możliwości obliczeniowych system operacyjny (A110 @ 800 MHz z 1 GB RAM i Vistą do takich nie należy - przy nagrywaniu czegoś gubi próbki).
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Pomoc z komputerami :)

#13

Post autor: Krzyś »

amperrr pisze:zmiana softów w telefonie, naprawa HW w telefonach,
dobra, to moje pytanie: jak odczytać pamięć wewnętrzną (flash) w Nokii 6300? w loaderach nokii podobno jest funkcja ReadCert, która nie sprawdza adresu, ale i tak nie mam pojęcia, jak z tej funkcji skorzystać, w celu odczytania pamięci flash...
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Pomoc z komputerami :)

#14

Post autor: Wuwuzela »

Hmm, czyli w takim razie znajdzie się jakiś sensowny laptop (sensowny - nie rozsypie się po 1h pracy) w granicach 1300-1500 zł?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Pomoc z komputerami :)

#15

Post autor: Krzyś »

Wuwuzela pisze:Hmm, czyli w takim razie znajdzie się jakiś sensowny laptop (sensowny - nie rozsypie się po 1h pracy) w granicach 1300-1500 zł?
nowe ale powystawowe się znajdą, z nowymi nowymi to już sporo trudniej
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ