Drony i wifi ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Drony i wifi ?

#1

Post autor: dale »

Czy bawi się ktoś z tu obecnych może dronami? Lub przerabiał temat? Mianowicie, wiem że są drony sterowane ze smartfonu/tableta. Domyślam się że działają po wifi.Temat jaki mnie interesuje, to sterowanie takim dronem na odległość - przez router. Najlepiej - siedząc sobie wygodnie z laptopem w jednym miejscu, sterując dronem który lata sobie na drugim końcu internetu. W teorii wydaje się to możliwe i nawet niezbyt skomplikowane... czy ktoś robił coś takiego?
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Drony i wifi ?

#2

Post autor: Biogon »

US ARMY :morda: Tylko oni używają jakieś lepsze WiFi no i te drony są raczej jednorazowe ;) Swoją drogą to całkiem możliwe ale problemem mogą być opóźnienia w transmisji danych.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4001
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Drony i wifi ?

#3

Post autor: chudy_b »

Dronami to się nie bawiłem, ale innymi modelami RC trochę tak. Aparatury do sterowania pracują w paśmie 2,4GHz czyli tym samym co WiFi. Problemem są moce nadajników, które w cywilu są mocno ograniczone pozwalając w praktyce latać do jakiś 300m. Na większe moce trzeba już mieć zezwolenie chyba od armii.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Drony i wifi ?

#4

Post autor: dale »

A wydawało się to proste... skoro można sterować dronem ze smartfona, przez wi-fi to wydawało mi się że nie ma różnicy czy po drodze będzie jakiś "repeater". Fakt że trochę rozbudowany, ale jednak jedynie przesyłający sygnał w obie strony. Wydawało mi się że technologia lte i inne bezprzewodowe wystarczą do takiego przesyłu danych.
Ale znowu okazuje się że życie nie jest takie proste :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Drony i wifi ?

#5

Post autor: blispx »

pasmo 2,4 jest uwolnione od dawien dawna, legalnie w EU możesz używać na zewnątrz do 100mW, problem jest inny szerokość tego pasma ale tu odsyłam na strony UKE i tym podobnych, ale alternatywy nie masz w zabaweczkach bo im wyższa częstotliwość tym większe tłumienie dla fali więc takie 5ghz czy uwolnione 10ghz,24ghz etc już z marszu odpada

jeżeli ma to działać i być pro zostaje wykup wolnej i płatnej częstotliwości w UKE i dostosowanie do niej hardwaru o ile coś w ogóle będzie wolne z niskich częstotliwości co jest mało prawdopodobne
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Drony i wifi ?

#6

Post autor: zelazny »

Mój kolega bardzo lubi drony. Sam je składa i programuje. Wkręcił się i to bardzo.
ODPOWIEDZ