iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#1

Post autor: darkman »

iPad`a potrzebuję do ciorania, Apple i tylko Apple. Nowy-używany, obojętne.

- raczej normalna wielkość, ale może być i mini,
- nie potrzebuję w nim przechowywać zdjęć (raczej tylko podręczne i mało)
- ma robić jako portable/wyjazdowy, Wi-Fi + modem na kartę operatora (zwykle zagranicznego, ale też krajowego na czas podróży),
- przeznaczenie: wiadomości portalowe (onet, wp, wirtualne media), forum, poczta, kilka portali branżowych,
- w nic nie gram, nie ma do tego cierpliwości ani chęci,
- YouTube - sporadyczne słuchanie wybranych rzeczy,
- zasadniczo iPad do netu + jakaś klawiatura portable po bluetuchu, bo na iPad Pro mnie nie stać z klawiaturą apple.
Czyli konfiguracja słaba jest dla mnie OK, a ważna niezależność w on line.
Czy już miałem tablet? Tak. Poszedł w ręce młodzieżowe.
Czy sobie grzebałem już w iPadach - tak.

Budżet: max 1500. Wolę mniej. Mogę 2t o ile ma to sens? Bo może mnie wystarcza taki za 500-900? Tego właśnie nie wiem.

Brać? Czy prać? no i nie wiem co? Konfiguarację, pse i model.

Można się wymądrzać ale na średnim i przyzwoitym poziomie. Bo operkę walnę :D w razie czego.. ale co ja piszę, przecież mnie znacie :mrgreen:

Jak ktoś z ofertą, to pse śmiało tu info reszta Pw.
p.s. informacja dla dowcipasów: telefon i laptoka już mam :mrgreen: zapalniczke Zippo też.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#2

Post autor: Myszor »

Jeśli jesteś cierpliwy to czwórka lub pierwszy air 16gb ci spoko wystarczą (ze wskazaniem ma air).
I kasy na płyty zostanie. Mini jest dla minionków.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#3

Post autor: darkman »

Mac, nie zabieram winyli w podróże.. wiem, wiem, jestem dziwny :roll:
To raczej na walizkę, bo owszem przywożę...ale tę kasę już mam odłożoną i nie potrzebuję. No. :mrgreen:

Do brzegu zatem: co znaczy cierpliwy? Lopatologicznie proszę. Jestem b.cienki w komputerach - Regu może potwierdzić.
Wolno działa? czy co? - to żonę będzie fQć, bo to ma być portable together max. Co to 4ka? Ze wskazaniem na air.. weź się Q skup! :D
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#4

Post autor: Myszor »

Cierpliwy to znaczy że potrafisz poczekać 5 sekund na otwarcie aplikacji lub strony www.
Moja corka nie potrafi.
Jak nie jesteś cierpliwy to air2. Taki jak ten z którego pisze do Ciebie ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#5

Post autor: darkman »

OK, to może air2 32 gigi LTE brać?
Czy te 16 mi wystarczy całkiem? Nowy raczej czy używka też obleci?
A piszesz z jakiejś klawiatury czy z wirtualnej, ekranowej?

Aha ta pamięć to tylko spiżarnia, a sprawność pochodzi z procesora itd, tak? Czyli lepiej chyba Air2 16 LTE i zdaje się taniej czy coś ~? :think:
drwredman
Posty: 51
Rejestracja: 27 gru 2016, 17:37
Gramofon: Sony PS-T30
Lokalizacja: Wawa

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#6

Post autor: drwredman »

Jeśli coś mogę dodać to lecę na iPadach od drugiej generacji. Pierwszego miniaka też mam nawet do dziś (dziecko przejęło). Obecnie mam Pro 9.7" i oczywiście śmiga. Sprzęt zawsze wystarczał mi na ok 3 lata, a potem sprzedawałem za 5-6 stówek, bo byli na to chętni.
Jeśli teraz kupować używkę to max roczny sprzęt. Starsze będą mocno lagowały nawet w internecie, jeśli nie teraz to za rok, a zużycie baterii też ma jakieś znaczenie. Każda nowa aktualizacja spowalnia sprzęt i nie ma na to siły, chyba, że ktoś będzie opóźniał aktualizację tak długo jak się da. Jednak w końcu jakaś aplikacja (np. bankowa) wymusi na nas aktualizację.
Androida też miałem (Asusa) i po pół roku nie nadawał się do użytku, więc dziękuję, ale NIE.
Sony PS-T30, Onkyo RZ-810, Klipsch RP-260
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#7

Post autor: Myszor »

darkman pisze:
05 lut 2018, 08:18
pamięć to tylko spiżarnia, a sprawność pochodzi z procesora itd
Tak. Procesor ma inną pamięć. Bez setek zdjęć czy filmów czy dziesiątek apek 16GB storage spokojnie starcza do życia.
Jeśli chodzi o AIR 2 to Apple juz ich niby nie sprzedaje ale są w sklepach dystrybutorów oraz jako refurbished czyli "odnowiony" u apple:
https://www.apple.com/pl/shop/product/F ... z%C5%82oty
Apple ma teraz po prostu iPad. W konfiguracji 32GB + moduł LTE to koszt 2500pln.
Bez modułu LTE to 1800.

Ja mam bez modułu LTE bo nie biegam z ipadem po dworze ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#8

Post autor: Wojtek »

Kup sobie iPad Air 2 bez modułu 3G/LTE. Wbudowana pamięć wedle uznania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
aldek
Posty: 12
Rejestracja: 26 sty 2018, 19:08

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#9

Post autor: aldek »

Jak do podróży, to polecam ipad mini 3 generacji (Model Number A1600) z gniazdem na kartę telefonii komórkowej nano-SIM (w końcu ma być mobilnym modemem). Jego rozmiar jest akuratny. Mogę polecić w imieniu córki-studentki.
Mam też pierwszą wersję mini, ale generalnie to już jest urządzenie przestarzałe, choć do listy wymienionych przez Ciebie potrzeb wystarczy. Problemem jest jednak brak możliwości upgradu software do najnowszych wersji. Trzecia generacja ma przed sobą jeszcze kilka lat życia.
Do tego klawiatura mobilna logitech (https://www.logitech.com/en-us/product/ ... -ipad-mini). Akurat córka ma starszy model tej klawiatury, ale różnica niewielka. Da się na tym pisać, choć musisz zdać sobie sprawę, że pełnowymiarowa klawiatura to to niestety nie jest.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#10

Post autor: mirhon »

Ja mini odradzam. Mam mini i zwykły (tj 9,7 cala) - komfort przeglądania stron www na większym wyświetlaczu zdecydowanie lepszy (oczy!).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#11

Post autor: darkman »

Jasne, dzięki za uwagi koledzy. Ma być wygodniej niż na telefonie, ale i mobilnie dość.
Skłaniam się do mini 3-4, ale jeszcze nie nabyłem. Muszę przemyśleć gadgety towarzyszące, a potrzebne mnie, ze względów taktyczno technicznych. (miejsce przenoszenia, przewożenia, bank zasilający, BTW - LTE jest mi niezbędny jednak). Ideał to ~10" składany na pół o wadze mini :); 7"wy Lenovo był niezbyt wygodny dla żony i jakoś była mało zadowolona, co prawda ze względu na prędkość działania co rzutowało już "na wszystko" źle.. ach te kobiety :D
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#12

Post autor: darkman »

Heloł Bojs; Padło na pro 9,7 32 LTE/018 i tera potrzebuję klawiaturę, że tak powiem sprawdzoną.
1. Zadanie: codzienne teksty autonomiczne do kilku stron, korekta dokumentów z przypisami (tu edytor?).
Czyli jaką?
Taka będzie git:
https://allegro.pl/etui-klawiatura-blue ... 13070.html
Czy nie przesadzać i za 145 będzie OK:
https://allegro.pl/apple-ipad-9-7-2017- ... 61229.html
Inna?
(oryginalna od jabcoka odpada, bo za 600 jest, hehe). :mrgreen:

2. Zadanie: teksty z przypisami, plus korekta, indeksy.
Jaki edytor tekstu ściągnąć? Typ Wordowaty, potrzebny format zapisu RTF, przydatny .doc.
Czego używacie? (w laptoku mam Pakiet Pages, ale to zbyt wiele).
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#13

Post autor: Myszor »

Znakomity wybór :clap:
Z tego co mówisz to piszesz dużo bo kilka stron dziennie to dużo.
Ja bym nie oszczędzał na oryginalnej klawiaturze apple magic keyboard. Miałem i jest znakomita.
Można trafić tanio używaną od takich frajerów jak ja :lol:

Ewentualnie jeśli chcesz zrobić z tego etui od razu to rozważ:
https://allegro.pl/logitech-create-keyb ... 72426.html

Do edycji oczywiście Word albo Pages w zależności od upodobań. Reszta to wynalazki.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: iPad`a potrzebuję do ciorania, tylko Apple

#14

Post autor: dale »

Jeżeli Ci się nie spieszy, albo rozważasz dopłatę do szybszej realizacji, to zerknij na https://www.gearbest.com/keyboard-wireless-_gear/
sprzęt jest zasadniczo niezłej klasy - jak na chińszczyznę nawet wysokiej, ceny przyzwoite. Ja od nich ściągałem sobie mechaniczną klawiaturę (dlaczego Żona ma spać spokojnie jak ja ciężko gram, albo warcholę po sieci nocami :) ?) Mają też magazyny w Europie więc czasem transport jest szybki.
Na alle... masz to samo tylko że drożej, no i czasem szybciej, bo zdarzają się krętacze którzy nie piszą że "wysyłka z Chin".
ODPOWIEDZ