Domowe rośliny doniczkowe.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Domowe rośliny doniczkowe.

#1

Post autor: zelazny »

Od dawien dawna myślałem o kupnie jakiejś rośliny doniczkowej. Będąc dziś w lidl, zwróciłem uwagę ja jedną roślinę. Spodobał mi się wygląd więc postanowiłem kupić, bo i cena zachęcająca, niecałe osiem funtów. Zaszedłem do najbliższego sklepu z kwiatami, celem zakupu doniczki.
Po chwili rozmowy z młodą dziewczyną odnośnie doniczki, podszedł koleś, po czym objaśnił jej gdzie ma się udać po doniczkę.
Po chwili przyszła dziewczyna z paroma doniczkami, niestety wszystkie były za małe. Koleś chciał mi wcisnąć tę mniejszą, ale skoro doniczka ta razem z kwiatkiem była większa od tych proponowanych, odmówiłem zakupu. Koleś po chwili się poddał i dał mi namiar na centrum ogrodnicze.
Będąc w centrum poprosiłem o pomoc w wybraniu odpowiedniej doniczki. Kupiłem doniczkę razem z podstawką oraz specjalną ziemię.
Do tego doradzono mi żwirek, a wysypuje się go na dno doniczki.

No i już wiem jak się nazywa mój nowy przyjaciel, to: Ficus Robusta. Nie jest to jakaś bardzo wymagająca roślinka.
Niestety, dorasta do półtora metra, czego nie wiedziałem kiedy ją kupowałem. :/
Załączniki
IMG20230202201755.jpg
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Re: Domowe rośliny doniczkowe.

#2

Post autor: tollo »

Na dno osłonki warto wsypać keramzyt.

Rośliny to fajny element domu. Uważaj z kupnem kwiatów w marketach, często to loteria co do ich żywotności. Jak chcesz jakieś inne które są proste dla początkującego to polecam Zamiokulkas (wdzięczny, ciężko go zabić), Skrzydłokwiat czy też Sterlicje Królewską.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Domowe rośliny doniczkowe.

#3

Post autor: zelazny »

Zapomniałem o tym temacie, a przypomniał mi się teraz, kiedy muszę zmienić doniczkę na większą.
Ten mój to z marketu. Rośnie jak na drożdżach. Bardzo wrażliwa osóbka. Gadam z nią i głaszczę od czasu do czasu...
Awatar użytkownika
Viniu
Posty: 1223
Rejestracja: 08 lis 2015, 21:15
Gramofon: Kenwood KD-750
Lokalizacja: Żagań

Re: Domowe rośliny doniczkowe.

#4

Post autor: Viniu »

Nie wyobrażam sobie domu bez roślin (i zwierząt).
Np. ten tu ma 9 lat, dostałem go od pożegnanie odchodząc z poprzedniej pracy.. Wówczas miał może że 30cm :D
Załączniki
F1B51FE1-9873-482E-B1BA-41EE2BAD540F.jpeg
Kenwood KD-750+AT-540ML, Schiit Mani, Luxman A-371, Luxman D-351, Luxman T-351L, Luxman K-351, Heybrook HB4, DacMagic 100
Universum Studio 6000, Luxman L-435, Sony ST-3950, Philips CD604
ODPOWIEDZ