Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#1

Post autor: dale »

Panie i Panowie, bez rozwlekłych wstępów i bicia piany. Wyżej wspomniana firma postanowiła wpłynąć na wolność wypowiedzi i sięgnęła po zagrywki poniżej pasa by bronić swoich zysków.
https://youtu.be/_kNXFnpSO64
Dostałem właśnie przed chwilą info, proszę o pomoc i wsparcie - przekażcie dalej, wszak sprawa jest słuszna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#2

Post autor: Wojtek »

A wiesz tak w ogóle kim jest Paweł Opydo itd.? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#3

Post autor: dale »

.... nie wiem? Recenzentem? Kimś kto wyraża swoją opinię na jakiś temat?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Zerknąłem na ten kanał i takiej słabizny dawno nie widziałem. Jestem w sporze po stronie Universalu. :D Wklejenie losowego mema i dodanie durnego komentarza do cudzego teledysku to nie jest autorska twórczość. Sorry.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7658
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#5

Post autor: amrowek »

W sumie to dobrze jak zamkną ten kanał , bo niski poziom ma :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#6

Post autor: dale »

... a teraz wyobraźcie sobie że Wojtek wpada i razem ze Zbyszkiem wywalają wszystkie posty krytykujące walizkowe gramofony i plastikowe automaty z lidla i biedronki. Ze względu na prawa autorskie i znak towarowy.

Nie każdy może mieć tak lotne pióro jak moi Szanowni Przedmówcy, nie każdy może być też tak błyskotliwy, cięty w ripoście i obeznany z tematem. Ale nie o to chodzi.

ps. no chyba że o czymś nie wiem....
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#7

Post autor: blispx »

Statystyka badania łącza z teraz to 20gbit/s z czego 1/4 to ruch z jutuba, kurcze dobrze jednak że mamy go w cenie portu na węźle. Trochę nie rozumiem tej mody na blogera i innych jutuberów tych kanałów naprawdę wartościowych jest co kot napłakał, reszta to zwyczajne gówno lub/i pomyje wylewane na kogoś

Co do głównego tematu to trochę nie rozumiem w jakim stopniu sharing (jak to się twórca wyraził a pewnie chodziło mu o linkowanie na lewo i prawo) mu pomoże
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#8

Post autor: zbyszek1982 »

Dale, a co tu jest do rozumienia. Tu nie chodzi o to, że ktoś gościa knebluje, tylko że on wykorzystuje cudze treści w sposób niezgodny z regulaminem.
Koleś bierze cudze teledyski, trochę podcina, żeby się automat nie zorientował i nie skasował od razu, dodaje głupkowaty komentarz i wkleja co jakiś czas jakiegoś mema. Na dodatek te jego dzieła są ponazywane jak faktyczne teledyski, więc jak ktoś ich szuka to potencjalnie może znaleźć jego „parodie”.

Ani to śmieszne, ani autorskie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#9

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
13 maja 2018, 17:53
.... nie wiem?
Tak myślałem :(
dale pisze:
13 maja 2018, 18:52
... a teraz wyobraźcie sobie że Wojtek wpada i razem ze Zbyszkiem wywalają wszystkie posty krytykujące walizkowe gramofony i plastikowe automaty z lidla i biedronki. Ze względu na prawa autorskie i znak towarowy.
Zła analogia :)

Problemy prawne z "dozwolonym użytkiem" są szerszym problemem.
blispx pisze:
13 maja 2018, 19:01
Statystyka badania łącza z teraz to 20gbit/s z czego 1/4 to ruch z jutuba, kurcze dobrze jednak że mamy go w cenie portu na węźle. Trochę nie rozumiem tej mody na blogera i innych jutuberów tych kanałów naprawdę wartościowych jest co kot napłakał, reszta to zwyczajne gówno lub/i pomyje wylewane na kogoś
Najlepsze są kanały gdzie główna twórczość to wybieranie i sklejanie znalezionych klipów typu "top 10 blachar" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#10

Post autor: Merrick »

A niech sobie robi te wideoklipy z komentarzami. Jestem za szeroko rozumianą wolnością słowa a takie wycinanie paru nut które nie służy tworzeniu własnych "kawałków" to nic złego. Gorzej gdy ktoś podkrada komuś nuty

A w hip-hopie to jak ryba
To łatwy jak skurwysyn dostęp do kapuchy
Wystarczy walnąć ryma i zajebać komuś nuty :lol:
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#11

Post autor: blispx »

No może faktycznie w regulaminie yt jest że nie można wrzucać nawet pociętych jakoś mnie to nigdy specjalnie nie interesowało, tak szczerze to kto te regulaminy by czytał dla przykładu pamiętam regulamin korzystania z ps network to regulaminu było z 500 stron do zatwierdzenia :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#12

Post autor: dale »

Powoli, powoli...
Dyskusja na temat zawartości kanału i jego oceny to jedna spawa - nie istotna z punktu widzenia tematu - dlatego że jeśli cenzura wejdzie w takim stopniu, nie będzie co oceniać. No może kanały typu sexmasterka ... Dlatego dziwię się że używacie tego argumentu jako "za" zamknięciem kanału - podkreślam, autorowi nie zarzucono niskiej merytoryki czy niskiego poziomu artystycznego. Nie mieszajmy pojęć.

Zbyszku, prawem autorskim zajmuję się od dłuższego czasu zawodowo - co prawda w zakresie ścigania naruszeń znaku towarowego, podrób itp, ale temat cytowania nie jest mi obcy. doczytałem na szybko te przepisy na które się powołuje i jeśli UMP i YT mieli by rację, trzeba by było 3/4 publikacji naukowych wyciąć. Poza tym, na YT sa dostępne całe teledyski bez cięć, zaś nawet negatywna recenzja czasem skłania do zapoznania się z materiałem źródłowym i wyrobienia własnego zdania.
Zaś czy śmieszne, czy autorskie, ja bym zostawił do rozstrzygnięcia potencjalnemu widzowi. Jeśli jeszcze będzie miał możliwość.
Tak myślałem :(
To Wojtku oświeć mnie bym nie trwał dalej w błędzie. Nie oceniam człowieka tylko zjawisko wykorzystywania prawa i przewagi siły podmiotu do cenzurowania treści.
Zła analogia :)
A dlaczego? Wszak w ten sposób poprzez pryzmat siły wpłynęli byście na wyrażane na tej platformie opinie. Nieistotne czy macie rację czy się mylicie co do tych gramofonów. Chodzi o zjawisko. Czym innym jest dyskusja czy nawet spinka, a czym innym moderacja dyskusji z poziomu siły - też mogli byście zasłonić się regulaminem forum.
Najlepsze są kanały gdzie główna twórczość to wybieranie i sklejanie znalezionych klipów typu "top 10 blachar" :morda:
A czemu akurat nie "Top 10 winyli" czy "Top 10 igieł shibata" ? Bo "top 10 blachar" jest bardziej obelżywe, zawiera większy ładunek emocji negatywnych i poprzez porównanie takiego kanału do, będącego przedmiotem dyskusji, stawia go z automatu na bardzo niskim poziomie.
Nie będę silił się na złośliwość że gdy kończą się rzeczowe argumenty trzeba przejść do emocjonalnych, czy że niektórzy z tu obecnych sa znani z takowej retoryki :) bo było by to poniżej poziomu tutejszej społeczności i sprzeczne z moim poczuciem szacunku w stosunku do Was, dlatego chciałbym - jeśli mamy dalej dyskutować, dyskutowac bardziej merytorycznie :)
No chyba że nie ma o czym, wtedy prosze o zamknięcie i wykasowanie tematu jako szkodliwego dla forum (naruszenie miru forum :) ). Bedz napinki z mojej strony :)



blispx pisze:
13 maja 2018, 19:01
Co do głównego tematu to trochę nie rozumiem w jakim stopniu sharing (jak to się twórca wyraził a pewnie chodziło mu o linkowanie na lewo i prawo) mu pomoże
Wydaję mi się że chodziło autorowi o nagłośnienie sposobu działania UMP i wywołanie określonego, negatywnego, nastawienia u potencjalnych klientów. Ja np. nie chciał bym popierać korporacji która stosuje takie metody marketingowe. Polegające na naginaniu prawa do własnych celów.
blispx pisze:
13 maja 2018, 20:03
No może faktycznie w regulaminie yt jest że nie można wrzucać nawet pociętych jakoś mnie to nigdy specjalnie nie interesowało, tak szczerze to kto te regulaminy by czytał dla przykładu pamiętam regulamin korzystania z ps network to regulaminu było z 500 stron do zatwierdzenia :)
Zauważ że tutaj YT nie jest strona która zarzuca złamanie regulaminu, tutaj stroną zarzucającą naruszenie praw autorskich jest UMP. YT tylko działa na ich wniosek, nie odnosząc się do merytorycznego rozstrzygnięcia. Uznała że właściciel utworu ma rację.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#13

Post autor: blispx »

W sumie racja, smutne jest to że jest sporo materiałów tam w których ktoś komuś ubliża i nikt nie usuwa bo pewni wymaga zakładania sprawy cywilnej a już do prawa autorskiego i owszem bo korpo ma kasę i możliwości, a może inaczej nie prawa autorskiego tylko prawa korpo bo artysta pewnie i tak o tym nic nie słyszał
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#14

Post autor: Merrick »

Poniżej jest link do mojej ulubionej TV Kurdyjskiej
https://www.youtube.com/channel/UCLQdRl ... p35cJobJjQ
Po ataku wojsk tureckich na Afrin Kurdowie wpadli na pomysł aby pokazać zniszczenia z drona. Po ukazaniu się tego materiału z drona zablokowano XAAK Channel na YT. Tak to działa cenzura której sobie nie życzę a blokowanie kanału kolesia który nabija się z beznadziejnej produkcji muzycznej jest niczym innym jak cenzurą która ma kneblować krytykę i działa podobnie jak artykuł 212 kodeksu karnego który do teraz służy jako knebel na "niegrzecznych" dziennikarzy i nie tylko
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10458
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Universal Music Polska blokuje kanał YT - prośba o wsparcie

#15

Post autor: Myszor »

YT jest za darmochę. Się nie podobają zasady to można się wylogować.
ODPOWIEDZ