Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#1

Post autor: zelazny »

Takie pytanko na luzie. Ciekawi mnie czy chronicie swoje domy przed włamywaczami. Jakiś czas temu zainwestowałem w security system. W skrócie - dom nafaszerowany czujnikami, prywatna firma. Piszcie.
Ostatnio zmieniony 19 maja 2018, 22:55 przez zelazny, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#2

Post autor: blispx »

psa se lepiej weź ze schroniska jakiegoś adoptuj, te wszelkie alarmy to wystarczy że prądu zbraknie i się pójdą ... chyba że wszędzie dasz zasilacze buforowe i baterie to troche podtrzyma
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#3

Post autor: trafalgar »

Moją lepiankę ochrania firma "Mafia" :lol:
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#4

Post autor: zelazny »

A wiesz blis nie wiem jak z tym jest w moim przypadku, muszę popytać. Nie wiem jak control panel, czy ma dodatkowe zasilanie w środku. Reszta na baterie. Ale dowiem się. Poruszyłeś bardzo ważną kwestię.

Traf a idź w cholerę. :) Lepiankę? To musisz gdzieś na sawannie mieszkać. ;)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#5

Post autor: blispx »

Wszystko jakoś się zasila ale gorzej jak prądu zbraknie lub są skoki wtedy się sprawdza napięcie i daje stosowny zasilacz buforowy plus baterie, weźmy takie sterowniki zawansowane do pieca to by padały jak muchy bez tego

Jeden znajomy zakupił sobie inteligentny dom rodem z Chin, jakież było jego zdziwienie jak mu to wszystko padło kiedy elektryk na żywca na trafo sie bawił
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#6

Post autor: Myszor »

Dla 99% złodziei nasze sprzęty to szrot. Płyty ? Ciężkie i niewygodne. Myślisz że złodziej wie co to mofi a co melodia ?
Oni wchodzą i pięć minut: laptopy, tablety , komorki biżuteria i kasa. W nogi.
Alarm nic nie da.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#7

Post autor: zbyszek1982 »

Potencjalny złodziej zainteresuje się właśnie chałupą naszpikowaną czujnikami i kamerami, z roletami w oknach i dumną naklejką z info o patrolu interwencyjnym. Od razu wiadomo, że w środku jest coś co warto ukraść.

U mnie w regionie kilka lat temu grasowała szajka złodziei, którzy obrabiali nowowybudowane domy. Właśnie takie z super alarmami. Podjeżdżali furgonetką i w biały dzień wynosili towar.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#8

Post autor: Myszor »

Dokładnie. Mam to samo wrażenie.
U nas na wsi też robili tylko wypasione chaty.
Co ciekawe byli na rowerach.
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#9

Post autor: kriss »

Słyszałem taka historię , że w moich okolicach złodzieje wpuścili do domu w nocy jakiś gaz... i ludzie spali i nie obudzili się jak Ci czyścili hatę...
Tylko powtarzam co zasłyszałem... sam nie wiem czy traktować to wiarygodnie :eusa-think:
Mimo wszystko myślę, że najlepsza ochrona to w miarę czujni sąsiedzi. Ale wiadomo , nie wszyscy mają, lub utrzymują na tyle dobre relacje :lol:
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#10

Post autor: metallsnow »

Gęsi albo perliczki. Jak to zobaczy kogoś obcego to nie ma zmiłuj. Drze się aż uszy bolą. Pies przy nich wymięka
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#11

Post autor: zelazny »

Nie ma chyba złotego środka. Ale zawsze to alarm. Samo wtargnięcie to niemiłosierny hałas. Przeważnie ktoś jest w domu. Sąsiadów w bród bo to apartamentowiec.
Awatar użytkownika
trafalgar
Posty: 4048
Rejestracja: 03 mar 2015, 10:30
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Kraśnik lubelski

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#12

Post autor: trafalgar »

W sumie jak będą chcieli cię okraść to nic nie pomoże.Słyszałem że gdzieś podjechała ciężarówka z napisem "Przeprowadzki" i w biały dzień oczyścili willę z wszystkiego.Sąsiedzi myśleli że ludzie się wynoszą do innego domku i nie powiadomili policji.Ot taki jeden z wielu pomysłów złodziei. :)
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#13

Post autor: zelazny »

Tak traf, nienawidzę złodziei, upierdoliłbym po dwie łapy dla każdego albo ukamienował. Kiedyś jak byłem młody, choć nie jest to powiązane z domem, dwóch kolesi chciało mnie okraść. Szedłem do szkoły no i przechodziłem przez wiadukt. Podeszło do mnie dwóch gnojków z których jeden miał broń. Celował prosto we mnie, nie mam pojęcia czy to był prawdziwy pistolet czy atrapa, byłem przerażony. Nic nie miałem więc mnie puścili.
Burner
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2017, 18:49
Gramofon: Pioneer PL-112D
Lokalizacja: Bochnia / Irlandia

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#14

Post autor: Burner »

Ciekawy temat. Zgadzam się że zawodowcy wejdą i wyniosą co chcą w biały dzień nie zważając na alarmy itd.
Niemniej jednak sam ostatnio o tym myślałem i chętnie poczytam o opiniach kogoś kto siedzi w temacie lub ma zainstalowane alarmy/zabezpieczenia u siebie.
Onkyo P303 + Hitachi HMA-6500,HGE-6500, Pioneer PL-112D+AT95E, Tannoy Mercury V4
Music Hall CD 25.2, Onkyo T-909,TA-2500, Akai GX-6, Yamaha MDX-596,

Onkyo P-3060R,TA-2900,TA-RW9090, Nakamichi 480,580, Sansui SR-212+AT95E, Yamaha CA-1010,CT-1010,K-850.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7643
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Jak chronicie swoje domy przed złodziejami? W trosce o winyle.

#15

Post autor: amrowek »

Teściowa i pozamiatane :D
komornik się zmęczy i puści , pitbul tak samo teściowa nigdy
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
ODPOWIEDZ