Oczyszczacz powietrza.

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Oczyszczacz powietrza.

#1

Post autor: Dragant »

Czy ktoś z Was korzysta z oczyszczacza powietrza (plus jonizator, nawilżacz itd) w pomieszczaniu gdzie trzymacie sprzęt i płyty?

Pojawiła się u mnie potrzeba zakupu takiego urządzenia i zastanawiam się czy nie wpłynie to negatywnie na dorobek winylowy ;) Od razu zapytam w takim razie - jeśli macie to jaki? Zastanawiam się nad KC-A50EU-W/Sharp KC-D50EUW, ponieważ nie przekonują mnie chińczyki za 700zł.

Dzięki ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Oczyszczacz powietrza.

#2

Post autor: blispx »

Może trochę nie na temat ale miałem kiedyś w biurze klimę (taka zwykła stojąca) z funkcją jonizatora i jak się spierdoliła rura odprowadzająca powietrze do przewodu wentylacyjnego to wszystkie półki były mokre. Podejrzewam że te jonizatory mają niestety podobnie (tylko bardziej odwrotnie) i raczej blisko winyli ich stawiać nie polecam, a te zwykłe chińskie badziewie podłączane pod USB to z góry olej, na tym mogą zarabiać tylko reklamodawcy na onetach i wupe ale je już z góry skreśliłeś w sumie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczyszczacz powietrza.

#3

Post autor: Dragant »

Akurat te Sharpy to układ "zamknięty" i nie są klimatyzatorami, ani grzejnikami, więc z tym nie powinno być problemu. Nie mają też bezpośredniego dostępu do źródła wody (trzeba dolewać). Także nawet jak coś się spierdoli, to po opróżnieniu zbiornika nie będzie sikał wodą ;)

Mimo tego, nadal mam jakieś obawy co do trzymania płyt w tym samym pokoju co tego ustrojstwa :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oczyszczacz powietrza.

#4

Post autor: Myszor »

Jonizatora ani nawilżacza bym nie używał. U mojej mamy taki dziad wykończył telewizor.
Oczyszczacz jak najbardziej. Ostatnio byłem na imprezie u kumpla.
Robiliśmy w stołowego grilla w stylu koreańskim.
No dymu było dużo :)
Ale włączył się oczyszczacz (ma jakieś czujniki ) i po 2 godzinach śladu nie było po dymie i zapachu.
Model Ideal AP45. Fajna sprawa.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oczyszczacz powietrza.

#5

Post autor: klin »

Ponoć świeczka działa jako jonizator. Ja Pani kierowniczka palę cały czas...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Oczyszczacz powietrza.

#6

Post autor: blispx »

A kasztany jako odpromiennik, siedząc przy monitorze mając gdzieś zboczku kasztany wolniej się ślepnie ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Oczyszczacz powietrza.

#7

Post autor: zelazny »

klin pisze:
07 sty 2018, 20:39
Ponoć świeczka działa jako jonizator. Ja Pani kierowniczka palę cały czas...
Klin te zwykłe parafinowe są niezdrowe, kup sobie świece ze 100% naturalnego pszczelego wosku.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Oczyszczacz powietrza.

#8

Post autor: klin »

Mam, mam...i to ręcznie robione przez wuja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza.

#9

Post autor: darkman »

Nawilżacz zostawia biały osad. Na okładkach zewnętrznych płyt i meblach widać to najszybciej.
Byle do wiosny.. bo ja gitary mam.. qrde drewniane.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Oczyszczacz powietrza.

#10

Post autor: dale »

Panowie, tylko akwarium :)
Mam koło 400 l wody w obiegu, zasolonej. Pomijając ładny widok, w mieszkaniu skończyły się problemy z alergiami, suchym powietrzem itp. Zero problemów z elektrostatyką :) Okna mają takie szczeliny - w teorii automatycznie reagujące na wilgoć, ale kto je tam wie - na oknach grama wilgoci, temp. w okolicach 23 stopni (dwoje dzieci - oboje ciepłolubne :) ). Zaś co do kurzu - lampa nad akwarium ma 4 wentylatory 12 cm średnicy, każdy ma gąbkę na wlocie - zbierają solidną garść kurzu w ciągu tygodnia :)
Panowie - tylko akwarium :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza.

#11

Post autor: darkman »

A sama wędka nie wystarczy? :D
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Oczyszczacz powietrza.

#12

Post autor: Dragant »

darkman pisze:
07 sty 2018, 21:07
Nawilżacz zostawia biały osad. Na okładkach zewnętrznych płyt i meblach widać to najszybciej.
Kiepsko... Biały osad może wiązać się z tym, że po prostu kamień z wody osiada? Może woda demineralizowana rozwiązałaby problem?
dale pisze:
07 sty 2018, 21:54
Panowie - tylko akwarium
Niestety u mnie nie wchodzi w rachubę :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Oczyszczacz powietrza.

#13

Post autor: darkman »

Może. Ten Sharp to nie powinien łaski robić za tę kasę, więc pewnie działa OK i może w ogóle nie generuje osadu - widzę tam regulację przepływu i zamknięty obieg, to chyba OK.
Oczyszczacz fajna sprawa. Mają może coś z klimatyzatorem.
Ogólnie to sprawdź % humidity w chałupie na dwa pomiary, bo jeden zwykle nie jest miarodajny.
baksiu
Posty: 223
Rejestracja: 26 lis 2017, 17:50
Gramofon: SL-1200mk2
Lokalizacja: Żywiec

Re: Oczyszczacz powietrza.

#14

Post autor: baksiu »

też mieszkamy w syfie w zimie i powiem ci, że oczyszczacz to typowy półśrodek przymierzając do tematów winylowych, to taka szmatka do przecierania winyli, jeśli chcesz faktycznej różnicy, to tylko rekuperator z filtrem HEPA, jak pierwszy raz wypierzesz filtry, to zobaczysz ile syfu wyłapał, w dodatku w sypialni rano nie ma zaduchu, a okna i lustra w łazience nawet przy kąpieli nie parują, reku to takie knosti przyrównując do tematu winyli. oczyszczacz mieli tylko przepracowane powietrze, a brudne z pola wpada nieprzerwanym strumieniem przez wszystkie szczeliny i kratki "wentylacyjne" :(

akwa 400l też mam, ale żeby jakieś wielkie zmiany wilgotności w dobrze wentylowanej dużej chałupie zachodziły, to nie powiem, musiałoby być kompletnie bez pokrywy i mocno podgrzewane np do 29st.C jak dla paletek, ale to byłby najdroższy na świecie nawilżacz powietrza licząc wydatki na prąd, w dodatku co z rosnącą twardością wody itp...same wady, o zapachu nie wspominając...
ODPOWIEDZ