Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#451

Post autor: Merrick »

A ja mam rezydenturę brytyjską więc jak mnie wk...wią to coś innego wymyślę na biznes
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1676
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polityka

#452

Post autor: tuczi77 »

pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 12:26
JDG (...) nie ma emerytury
Trochę się rozpędziłeś...
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41939
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#453

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
28 sty 2022, 12:09
W służbie zdrowia preferowana przez pracodawców forma zatrudnienia to jdg ze względu na to, że ,, pracownika" nie dotyczy wtedy prawo pracy.
Tak tak, wiadomo że chodzi przede wszystkim o KP, a nie o koszty przecież :)
pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 12:26
Ale z drugiej strony - co ma zrobić w naszym kraju specjalista, który chce zarabiać normalne pieniądze za swoją pracę, nie chce płacić na system emerytalny, system zdrowotny - bo w niego nie wierzy?
Tylko co to znaczy "normalne pieniądze" i gdzie kończy się koniec wiary w system zdrowotny - kiedy jedzie po specjalistę karetka bo coś się stało czy to jeszcze za wcześnie? :) Bo jeśli "normalny pieniądz" to taki "zoptymalizowany" to optyka jest nieco przekrzywiona i nadal wraca sedno problemu.

A co do braku wiary w system emerytalny - jak wiadomo, pracownicy łożą na tych co dzisiaj pobierają emeryturę. Tak ten system działa i działał. Póki nikt nie zakręci tym kołem to tak już będzie, w ramach solidarności społecznej. Suma sumarum i tak musi to wszystko być finansowane z budżetu, więc jak nie ze składek to z dochodowego leci (tak samo NFZ).
pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 12:26
JDG nie ma chorobowego, nie ma urlopu, nie ma emerytury.
Jak to nie ma? Ma, tylko musi odpowiednie stawki odprowadzać za siebie. A że nie chce/opłaca tylko minimalne obowiązkowe no to... :morda:
"Urlop" to "przerwa w świadczeniu usług", jak sam napisałeś :morda:
pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 12:26
Szkoda że nie jest to dokładnie tyle więcej ile zaoszczędza na tychże daninach.
A to już jest indywidualna kwestia - w sensie, na ile sobie wynegocjowałeś stawkę. Jeśli nie rekompensuje Tobie tego to sensowność procederu jest do przemyślenia.

Czasami trafia mi się klient który przelicza stawkę mojej firmy na stawki z ogłoszeń pracy w mojej branży. Ergo - zakłada że ja jestem fundacją charytatywną bo powinienem kosztować tyle ile płacę swoim ludziom :morda:
pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 12:26
I to w moim rozumieniu jest patologią, że w naszym cudownym nadwiślańskim kraju pracownik jest niewolnikiem państwa - zapieprzając na nie od momentu podjęcia pracy do śmierci (wszak od emerytury też odprowadzany jest podatek <sic!>) Więc skoro sam system jest patologiczny- wariatem jest ten który stara się go oszukać, czy ten który karnie podąża za kolejnymi pomysłami (tak parafrazujac :).
W skali mikro - jasne, nasz portfelik najważniejszy i cała reszta nas nie obchodzi, no chyba że zacznie jakoś nas bezpośrednio dotykać.
W skali makro - oszust medalu raczej od społeczeństwa nie dostanie.

Nie musimy mieć publicznej służby zdrowia takiej jakiej mamy teraz. Możemy mieć system jak w USA.
Albo Ciebie stać na leczenie albo nara :)

Wiecie jak lżej nam będzie jak nie będziemy musieli tego utrzymywać? Tyle oszczędności!
Pomijam kwestię ogólnego stanu zdrowia społeczeństwa, bo nudno by się zrobiło.
No ale przynajmniej kaska w kieszeni będzie, można do grobu, ba, do grobowca zabrać. Przyda się z pewnością.

Oczywiście to taki przykład tylko.

Fajnie by było zrobić porządek z ZUS i systemem składek, ale jeśli ma być taniej to... raczej nie da się uniknąć uderzenia po kieszeni.
A tego elektorat nie wytrzyma i bum, ktokolwiek będzie taki odważny to ma zagwarantowane przegrane wybory.
I dlatego nikt nie rusza ZUSu :)

Już wcześniej wspominałem o tym że dni KRUSu są policzone... ale póki jeszcze do terminu daleko to nikt się specjalnie nie przejmuje bo lepiej rolników nie wkurzać (także tych pseudo-rolników co mają ziemię tylko po to by do KRUSu należeć).

PO wydłużyło wiek przejścia na emeryturę, co ma zarówno społeczne jak i ekonomiczne uzasadnienie, bo jednak ludzie żyją coraz dłużej, a PiS cofnęło temat bo tak lud woli.

Lud by wolał płacić dokładnie zero podatków i mieć darmowe wojsko, policję, szpitale, leki, żarcie, pampersy i kablówkę z internetem, nie wspominając już o dachu nad głową czy środkach transportu.

Tyle że tak się nie da jak nie ma z czego to sfinansować :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Polityka

#454

Post autor: pan_winyl »

Wojtek pisze:
28 sty 2022, 14:04
Tylko co to znaczy "normalne pieniądze" i gdzie kończy się koniec wiary w system zdrowotny
Normalne pieniądze to pieniądze jakie dyktuje za swoje usługi. Jeśli dam zbyt wysoką stawkę - rynek to zweryfikuje. Co to w ogóle za pytanie? Nie ma przekrzywionej optyki. Natomiast koniec wiary w system zdrowotny zaczyna się w momencie kiedy kolejki do specjalisty są na rok do przodu, a każdy kogo znam ma 3 ubezpieczenia.
Wojtek pisze:
28 sty 2022, 14:04
Jak to nie ma? Ma, tylko musi odpowiednie stawki odprowadzać za siebie. A że nie chce/opłaca tylko minimalne obowiązkowe no to...
"Urlop" to "przerwa w świadczeniu usług", jak sam napisałeś
No nie chce bo mu się to zupełnie nie opłaca. Potem Ci wyciągną że z tą a nie inną opcją pracowałeś i uwalą Ci 3/4 emerytury. Dziękuję postoje, zadbam o siebie sam.
Urlop płatny.

Faktycznie z emeryturą się zagalopowałem.
Wojtek pisze:
28 sty 2022, 14:04
A to już jest indywidualna kwestia - w sensie, na ile sobie wynegocjowałeś stawkę. Jeśli nie rekompensuje Tobie tego to sensowność procederu jest do przemyślenia.
Bardziej odnosiłem się do patologii na rynku pracy - czyli idź na B2B a różnicą w podatkach Pani Areczku się podzielimy. Ja tam nie narzekam.
Wojtek pisze:
28 sty 2022, 14:04
W skali mikro - jasne, nasz portfelik najważniejszy i cała reszta nas nie obchodzi, no chyba że zacznie jakoś nas bezpośrednio dotykać.
W skali makro - oszust medalu raczej od społeczeństwa nie dostanie.
No i tutaj się nie zgodzę bo medale i zasługi czekają - mam wrażenie - na tych właśnie największych oszustów.
Wojtek pisze:
28 sty 2022, 14:04
Lud by wolał płacić dokładnie zero podatków i mieć darmowe wojsko, policję, szpitale, leki, żarcie, pampersy i kablówkę z internetem, nie wspominając już o dachu nad głową czy środkach transportu.
Szczerze - ja nie mam nic przeciwko podatkom, jeśli wiem że ida na te rzeczy jakie wymieniłeś - no może poza żarciem, pampersami itd. Policja, szpitale, wojsko. Problem polega na tym że u nas tak to nie działa. U nas dotowane jest wszystko tylko nie rzeczy podstawowe -
ot przykład - szpital powiatowy w żywcu ma długi na 21 mln zł, a taki np redemptorysta z Torunia dostaje lekką reką hajs na wątpliwe muzeum

"Resort kultury decyzją ministra Piotra Glińskiego pokryje również koszt netto budowy wystawy stałej toruńskiego muzeum. Jak ustaliło OKO.press, będzie to co najmniej 65 mln zł (a nie, jak podawano dotąd w mediach 60 mln zł).

Jak ujawniliśmy niedawno na OKO.press, państwowe instytucje wyłożyły już 11,3 mln zł na Park Pamięci Narodowej, który Fundacja Lux Veritatis stworzyła obok budowanego muzeum."

https://oko.press/muzeum-rydzyka-drozsze-34-mln/

o to mi głównie w tym chodzi. Bo takie muzea, organizacje religijne, ba nawet kulturalne lądują u mnie w kategorii pampers, żarcie i kablówka. Sorry, ale u nas mamy mega system postkomunistyczny gdzie dopłąca się każdemu do wszystkiego zamiast dotować podstawowe kulejące świadczenia. Jak zaczynasz remont domu to najpierw ogarniasz strukturę a nie kupujesz gałki do szuflad.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6837
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Polityka

#455

Post autor: konrads0 »

pan_winyl pisze:
28 sty 2022, 14:39
koniec wiary w system zdrowotny zaczyna się w momencie kiedy kolejki do specjalisty są na rok do przodu,
Wyszedłem ze szpitala po covidzie w listopadzie, a w styczniu miałem wizytę u kardiologa i pulmonologa. Na NFZ. Bez "załatwiania", żeby było jasne. Tak więc nie jest tak źle jak piszesz. A szczęściarzem nie jestem.
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma, jak to mówią... .
Mój kolega mieszka w Danii, ma bardzo dobrą pensję nawet jak na tamtejsze warunki, nie pracuje na czarno, ale leczy się w Polsce :think:
zbyszek1982 pisze:
28 sty 2022, 10:05
Pracowałem kiedyś "na swoim" i znam temat. To był najgorszy okres w moim życiu.
Mam identyczne doświadczenie, a trwało to 16 lat zaczynając od roku 1990.
Na szczęście, są tacy którzy nie lubią pracować "pod kimś" i barzdo dobrze, bo nie ma luki.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#456

Post autor: Merrick »

Mnie tyko zastanawia dlaczego nie ukróci się działalności pseudo rolników płacących składki KRUS? Tu nadużyć jest chyba najwięcej. Niedawno dowiedziałem się że pewien komornik jest "rolnikiem" czyli między zasiewami a zbieraniem plonów zajmuje ciągniki innym rolnikom. Znam jeszcze dwie firmy które udają rolników
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6837
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Polityka

#457

Post autor: konrads0 »

Merrick pisze:
28 sty 2022, 18:40
dlaczego
A jak odróżnić człowieka który mieszka na wsi i pracuje w przemyśle, jednocześnie uprawniając ziemię, od człowieka, który uprawia ziemię i jednocześnie pracuje w przemyśle?
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#458

Post autor: Merrick »

konrads0 pisze:
28 sty 2022, 20:05
A jak odróżnić człowieka który mieszka na wsi i pracuje w przemyśle,
Piszę o "rolnikach" którzy nie mają własnej ziemi tyko fikcyjne dzierżawy ziemi rolnej. Nie uprawiają ziemi ani tez od wielu lat nie byli w miejscu dzierżawy ziemi. Mieszkają np. w Warszawie na strzeżonym osiedlu a ziemię dzierżawią od kogoś pod Zamościem. Prowadzą dodatkową działalność gospodarczą która nie jest wcale dodatkową pracą tylko głównym źródłem utrzymania. Płacą 250 zł KRUS na miesiąc a my ZUSowcy 1500 zł. Czy to uczciwe?
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Polityka

#459

Post autor: zbyszek1982 »

Merrick pisze:
28 sty 2022, 22:15
Płacą 250 zł KRUS na miesiąc a my ZUSowcy 1500 zł. Czy to uczciwe?
Jakie 250? 483 za KWARTAŁ (czyli 161 za miesiąc). I jeszcze tysiaka emerytury za to dostaniesz :lol:

Nie będę pisał ile odprowadzam miesięcznie składek na etacie, bo się można zapłakać.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#460

Post autor: Merrick »

zbyszek1982 pisze:
28 sty 2022, 22:42
Jakie 250? 483 za KWARTAŁ (czyli 161 za miesiąc). I jeszcze tysiaka emerytury za to dostaniesz
To prawda ze emerytura niska ale... gdy mieszkałem w Anglii wynajmowałem kawalerkę. Piętro niżej kawalerkę wynajmował Brian lat 85. Facet na niczym nie oszczędzał. Restauracja, pub itp. Myślałem ze ma wysoką emeryturę ale powiedział mi ze ma przeciętną emeryturę i żyje z nieruchomości. W Dover miał dom i go wynajmował i to była jego druga emerytura. W tym samym domu mieszkało paru innych anglików a dom z kawalerkami wynajmowana pani Mavis emerytka która miała kasę z wynajmu 5 kawalerek a sama mieszkała na parterze. Do czego zmierzam... taki rolnik nie płacąc ZUS oszczędza bardzo dużo kasy. Te pieniądze może przeznaczyć na budowę domu który kiedyś wynajmie. My będziemy mieć emerytury zależne od Tuska i Kaczyńskiego a on skromne 1000 zł i wynajęty dom który zawsze będzie gwarantował zysk. Ja też zamierzam dom podzielić na trzy mieszkania i wynająć. Międzyczasie wybuduje domek 70 metrów gdzieś na zadupiu i tam zamieszkam na emeryturze.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6837
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Polityka

#461

Post autor: konrads0 »

Merrick pisze:
28 sty 2022, 22:15
fikcyjne
Merrick pisze:
28 sty 2022, 22:15
dzierżawy
:think:
Załączniki
IMG_20220128_230944.jpg
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6837
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Polityka

#462

Post autor: konrads0 »

Aaaaa, jakby co, to jestem w ZUS-ie.
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Polityka

#463

Post autor: Merrick »

konrads0 pisze:
28 sty 2022, 23:17
Aaaaa, jakby co, to jestem w ZUS-ie.
To są obecne przepisy. Inni jadą na starych przepisach gdy wystarczyła dzierżawa a nie własność
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3382
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#464

Post autor: bms01pl »

hm, tak się po cichu zastanawiam co tu jest afirmowane - uczciwość czy cwaniactwo? :think:
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3952
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Polityka

#465

Post autor: kinky »

Ciut się wahałem, bo tekst dosadny, ale to jednak polityka jest, ci ludzie chcieli nam mówić jak mamy żyć i jakie wartości wyznawać...
Swoja drogą to co się dzieje od kilku dni w necie, na tt itp, żarty i memy z nich... aż mi ich zaczyna być szkoda, ale zasłużyli, hipokryzja do potęgi entej.

Saramonowicz.png
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Zablokowany