Polityka

Wór bez dna, czyli wszystko co nie pasowałoby powyżej
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4827
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Polityka

#1876

Post autor: Mawis »

Tarkus pisze:
26 sie 2022, 18:33
Finlandia
Hmm, Finlandia się obroniła praktycznie w wojnie zimowej, formalnie zwycięstwo odniósł ZSRR ale mocno sie wykrwawił. My sie wykrwawilismy w Powstaniu i sprzedali nas w Jałcie. W mocnym skrócie tak to wyglądało wiec trudno porównać te dwie sytuacje. Nie byly identyczne ani mocno podobne. Inne położenie geostrategiczne miało tez znaczenie.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1877

Post autor: Tarkus »

Mawis pisze:
26 sie 2022, 20:45
Tarkus pisze:
26 sie 2022, 18:33
Finlandia
Hmm, Finlandia się obroniła praktycznie w wojnie zimowej, formalnie zwycięstwo odniósł ZSRR ale mocno sie wykrwawił. My sie wykrwawilismy w Powstaniu i sprzedali nas w Jałcie. W mocnym skrócie tak to wyglądało wiec trudno porównać te dwie sytuacje. Nie byly identyczne ani mocno podobne. Inne położenie geostrategiczne miało tez znaczenie.
To prawda. Mnie tylko chodziło o przykład, że nie zawsze lepiej być w danej bandzie niż poza nią. Jak doszło do jednego i drugiego - to osobny temat.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4017
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Polityka

#1878

Post autor: chudy_b »

Tarkus pisze:
26 sie 2022, 18:21
Protekcjonalizm daruj sobie, dobrze? To nie ten poziom dyskusji.
Arkadyo pisze:
26 sie 2022, 20:07
ustalmy, że nie kopiemy się po jajach :P
Macie rację, trzymajmy poziom. Zirytował mnie wpis Tarkusa o tym co zrobi opozycja, tak jakby to wiedział. To czysta propaganda niestety była.
Tarkus pisze:
26 sie 2022, 18:33
Finlandia lepiej wyszła na byciu na marginesie radzieckiej bandy, niż my jako jej "pełnoprawni" członkowie.
Daleki bym był od nazywania sowieckiej okupacji wbrew naszej woli, członkostwem
Tarkus pisze:
26 sie 2022, 18:33
Istnieje bowiem trzecia możliwość: pilnować, żeby nikt nie wyrósł na herszta-tyrana. Ale do tego trzeba mieć poczucie własnej wartości i umieć powiedzieć "nie", zamiast być dyspozycyjnym lizusem w zamian za osobiste korzyści.
A może ta trzecia droga, to dyskusja i wypracowanie unijnej konstytucji chroniącej prawa mniejszych i słabszych? Mam tu na myśli zarówno mniejszości światopoglądowe, ale przede wszystkim mniejszości terytorialno populacyjne. Co mają powiedzieć tacy Czesi, czy Portugalczycy, jak z Polski robią wasala? A te osobiste korzyści, to insynuacja. Masz dowody - wymieniaj nazwiska i kwoty. Nie masz, nie pomawiaj.
Arkadyo pisze:
26 sie 2022, 20:07
Nie podoba mi sie polityka berlina i to jak wykorzystuje unijne struktury do budowy 4 rzeszy.
Masz świeży przykład - szambo energetyczne w jakim jest unia wpakowali nas niemcy. Nie pozowilili budowac rurek z południa ani przez Polskę tylko taki żeby być hubem energii na europę,

Niby tak, ale ostatecznie niczego nie wybudowali, znaczy ruscy nie wybudowali, bo Putler nie utrzymał ciśnienia. Teraz już wiedzą że z kacapami biznesów się nie robi. Europa po wojnie RU-UKR będzie zupełnie inna, niezależnie od jej wyniku.
Arkadyo pisze:
26 sie 2022, 20:07
kurwa teraz najlepsze - zgadnijcie kto jest "over the top" niemieckiej listy do ujebania gospodarczego
No kto? Znowu propaganda. Będą niszczyć jednego z najpoważniejszych partnerów gospodarczych? Jakoś mi się to nie skleja.
Arkadyo pisze:
26 sie 2022, 20:07
A za rok moi drodzy pojedziemy na wakacje po kursie 7 zł jeden jurek :D
I to wcale nie będzie wina rządu. Nieee, wcale. To znowu Ci źli Niemcy zrzucaja nam na łby miliardy pustej kasy jak kiedyś jankesi stonkę.
Arkadyo pisze:
26 sie 2022, 20:27
Jak coś, to wiem że jarek da mi pełny sturmgeweh
Jarek Ci da. O ile wcześniej ktos mu na krechę sprzeda. Jarek już kiedyś bronił ojczyzny. Znaczy chciał, ale zaspal.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1879

Post autor: Tarkus »

chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
A te osobiste korzyści, to insynuacja. Masz dowody - wymieniaj nazwiska i kwoty. Nie masz, nie pomawiaj.
Nie wiem, ile się zarabia na jakim stanowisku w strukturach unijnych. Ale wiemy wszyscy, jak kto rządził, na czyją korzyść (czytaj: pod czyje dyktando), a na czyją niekorzyść, i kim potem w strukturach UE został.
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
A może ta trzecia droga, to dyskusja i wypracowanie unijnej konstytucji chroniącej prawa mniejszych i słabszych? Mam tu na myśli zarówno mniejszości światopoglądowe, ale przede wszystkim mniejszości terytorialno populacyjne.
Między innymi. Tylko że do tanga trzeba dwojga. Zakusy hegemoniczne Niemiec i Francji są faktem, a jak ktoś chce hegemonii, to raczej się nie kwapi do dzielenia się wpływami. Póki mamy prawo veta, możemy wetować zniesienie tego prawa. Czyli pat.
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
Zirytował mnie wpis Tarkusa o tym co zrobi opozycja, tak jakby to wiedział.
Wiem, kto chce ich widzieć u władzy (i wcale się z tym tak znów nie kryje). Wiem też, czego chce ten, kto chciałby ich widzieć u władzy (i w ogóle się z tym nie kryje). Potrafię dodać dwa do dwóch.
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
Będą niszczyć jednego z najpoważniejszych partnerów gospodarczych? Jakoś mi się to nie skleja.
Można robić interesy z kontrahentem - pieniądze za towar, towar za pieniądze. Można też kontrahenta doprowadzić do plajty i przejąć - wtedy ma się i towar, i pieniądze.
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
Teraz już wiedzą że z kacapami biznesów się nie robi.
Nie byłbym tego taki pewien. Ostatnio załatwiają z Kanadą zwrot kacapowi jakiejś tam turbinki...
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
Europa po wojnie RU-UKR będzie zupełnie inna, niezależnie od jej wyniku.
Nie mówmy "hop". Niczyje zakusy hegemoniczne tak łatwo nie wygasną, a o wojnie ten i ów będzie chciał jak najszybciej "zapomnieć" - też niezależnie od jej wyniku.
Nie mówiąc już o tym, że szantaż energetyczny może w pewnej chwili zadziałać. A wtedy Zachód z ulgą rzuci Ukrainę na pożarcie, po czym w ekspresowym tempie wróci do "business as usual" z kacapem.
chudy_b pisze:
26 sie 2022, 21:24
Jarek już kiedyś bronił ojczyzny. Znaczy chciał, ale zaspal.
Nie tak było. Prawda jest jeszcze bardziej groteskowa. W bezpiece mieli taki burdel, że ktoś po prostu nie zauważył, iż Kaczyńskich jest dwóch, toteż zgarnęli tylko jednego. Poważnie.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3340
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1880

Post autor: bms01pl »

ależ tu będzie rozpacz jak tuskowa opozycja wygra wybory... ale nie wygra, nasz drogi śpioszek coś wymyśli żeby żłoba nie oddać...

Tusk z Niemcami i Trzaskowskim zatruł Odrę (no może Trzaska tam nie było, ale ma wprawę w zatruwaniu Wisły, to pewnie podpowiadał...), Tusk rozdmuchał sprawę traktora, Tusk podnieca nienawiść w sprawie Roszkowskiego i HiT'u, Tusk odbierze zasłużone trzynaste i czternaste emerytury, Tusk zapewne też zabierze złotówkę i wprowadzi niemieckie erło (żeby nie można było drukować kasy potrzebnej do kupowania popleczników, przepraszam, do łagodzenia skutków inflacji)... cyrk... a wystarczyłoby, żeby się napił z tą wredną niemrą z komisji i już kasa z KPO by popłynęła, ale nie, on kopie i kopie, przeszkadza wstawać z kolan. i jeszcze na dodatek do kościoła nie chodzi! i pozwolił na rurę od Putlera do CDU/CSU! niczego ta wraża Unia nie nauczyła się na przykładzie zwycięstwa Beaty 27:1...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1881

Post autor: Tarkus »

bms01pl - powtarzam to, co powiedziano chudemu_b: to nie ten poziom dyskusji.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41871
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#1882

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:
26 sie 2022, 21:51
Ale wiemy wszyscy, jak kto rządził, na czyją korzyść (czytaj: pod czyje dyktando), a na czyją niekorzyść, i kim potem w strukturach UE został.
Pardą, ale tak na serio to "wiedzą" tylko takie ludki co w tym wątku udowadniają że guzik wiedzą albo przynajmniej są nieobiektywni.
Tzn. pierdolą że coś jest faktem, używając bardziej dosadnego języka.

Ja wiem że co złego to Tusk i że diabeł się od niego uczy jak żyć, już nie tylko od miesięcy, ale od lat, niemniej wybaczcie - ta forma wyjaśniania rzeczywistości urosła do debilnych proporcji i ciężko mi traktować poważnie kogokolwiek kto tej narracji jeszcze się trzyma.

Nie wiem jaki czarny koń coś zamiesza w kolejnych wyborach, ale Donald nim nie jest.
W moich oczach dużo stracił jak zaczął nawoływać opozycję do stworzenia wspólnej listy anty-Pisowskiej.
Niemniej jak sobie rozwali kiedyś ryj na całego to przynajmniej Trzaskowski dostanie jakieś szersze pole do popisu.

Ciekawe jakie będą nastroje społeczne po zimie, czy sam węgiel i malowana kiełbacha napchana wypełniaczami wystarczy.
Czekają nas problemy energetyczne jak i potencjalnie "powrót" Covid.
O przyszłości wojny nawet nie myślę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1883

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:
26 sie 2022, 22:24
Ja wiem że co złego to Tusk i że diabeł się od niego uczy jak żyć
Co lepsze, nikt tu tak nie mówi. Niemniej swoją dotychczasową działalnością gostek bynajmniej nie wzbudza mojego zaufania. A były kiedyś takie wybory, w których na jego partię zagłosowałem. I pamiętam, że wiele decyzji tamtej władzy było dziwnie niekorzystnych dla Polski, a korzystnych m.in. dla naszego zachodniego sąsiada - i stąd myślę to, co myślę. Może nie mam racji, może to była tylko polityczna naiwność liberałów.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3340
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1884

Post autor: bms01pl »

Tarkus pisze:
26 sie 2022, 22:20
bms01pl - powtarzam to, co powiedziano chudemu_b: to nie ten poziom dyskusji.
fakt, Twoje wywody wznoszą ją na niebotyczny poziom... Ziobro zły i Tusk zły, ale Ziobro lepszy... Unia Lubelska upadła przez niszczenie Ukrainy... a esbecja myślała, że Leszek z Marylką w Gdańsku to to samo co Jarek z kotem w Warszawie :doh: :doh: :doh:
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41871
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Polityka

#1885

Post autor: Wojtek »

Szczerze mówiąc Tarkus to jeśli miałbym brać udział w konkursie na typowanie decyzji obecnego rządu z dwóch kadencji które były obiektywnie korzystne dla Polski i Polaków... to miałbym problem.

Prowadzenie wojenki z Unią, Rosją (jeszcze przed Krymem), a także "wojny polsko-polskiej" raczej bym w takich kategoriach nie wymieniał.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1886

Post autor: Tarkus »

bms01pl pisze:
26 sie 2022, 22:52
esbecja myślała, że Leszek z Marylką w Gdańsku to to samo co Jarek z kotem w Warszawie
To akurat wiem od historyka, który jeździł był do IPN-u i czytywał tam różne materiały. Bezpieki nie mitologizujmy, to naprawdę nie był szwajcarski zegarek, panował tam taki sam bałagan, jak wszędzie.
bms01pl pisze:
26 sie 2022, 22:52
Unia Lubelska upadła przez niszczenie Ukrainy...
Do upadku I Rzeczypospolitej znacząco przyczyniło się powstanie Chmielnickiego, które z kolei było reakcją na takie a nie inne traktowanie Kozaków przez Polaków i Litwinów.
bms01pl pisze:
26 sie 2022, 22:52
Ziobro zły i Tusk zły, ale Ziobro lepszy...
Tak to widzę i uzasadniłem to. A że Ty się z tym nie zgadzasz, to jeszcze nie znaczy, że to zupełne bzdury. Ale jeśli Ty tak uważasz, uzasadnij to merytorycznie. Sprowadzanie wszystkiego do poziomu szydery jest słabe, słabe.
Wojtek pisze:
26 sie 2022, 22:56
Prowadzenie wojenki z Unią, Rosją (jeszcze przed Krymem), a także "wojny polsko-polskiej"
Hm, kto tu z kim prowadził wojenkę? Czy na pewno wszystkie te wojny zaczął nasz rząd, czy może jednak była też jakaś druga strona? A czy wojna polsko-polska zaczęła się w 2015, czy też znacznie wcześniej? (Istnieje np. ciekawa hipoteza, że początkiem tej wojny była propaganda liberałów po 1989, wedle której słuszność ich poglądów jest oczywistą oczywistością, a wszelka polemika z nimi jest wynikiem bądź to złej woli, bądź też błędu poznawczego.)
Skuteczność działań obecnego rządu - to osobna sprawa i bynajmniej nie mam zamiaru bronić wszystkich jego decyzji. Wg TVP wszystko, co rząd robi, jest dobre (co nie jest prawdą). Z kolei wg TVN wszystko, co rząd robi, jest złe (co też nie jest prawdą). Najbliższy obiektywizmu jest jeszcze Polsat. Z mediami prawicowymi i katolickimi jest natomiast bardziej różnie, niż mogłoby się wydawać.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2056
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Polityka

#1887

Post autor: Peter007 »

Wojtek pisze:
26 sie 2022, 22:24
nastroje społeczne po zimie
Nie ma powodu do obaw
Załączniki
FB_IMG_1661548492860.jpg
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1416
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Polityka

#1888

Post autor: daru0105 »

metallsnow pisze:
09 sie 2022, 00:17

BTW
To forum bez polityki było o wiele lepsze.
Jedyny prawdziwy i słuszny wpis w tym temacie :D
Im bardziej się będziecie udzielać, tym bardziej się będziecie nienawidzieć :(
Muzyka przestanie łączyć, a jad z klawiatury zrobi swoje żniwo.
I o to tu chodzi.
Podzielony nasz naród jest słaby, łatwo taka glinę ulepić.
Jest to na rękę Niemcom, Ruskim i Żydom i nie tylko. I to widać w mediach zależnych przez te państwa
Żadne liczące sie państwo w Europie nie chce silnej Polski.
Jest to duże państwo o wielkich możliwościach. Nikomu nie potrzebna taka konkurencja.
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3340
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polityka

#1889

Post autor: bms01pl »

Tarkus pisze:
26 sie 2022, 23:05
Do upadku I Rzeczypospolitej znacząco przyczyniło się
negatywna koniunkcja czynników zewnętrznych i wewnętrznych:
1) chroniczne deficyty w zakresie obronności kraju (w przededniu rozbiorów Polska dysponowała ok. dwudziestotysięczną armią)
2) daleko idące swobody szlacheckie => instytucjonalny brak zdolności kraju do przeprowadzenia reform - chociażby podatkowych, sabotowanych ręka w rękę przez szlachtę i kler - w efekcie patrz pkt.1., ale również powodujących zacofanie gospodarcze (magnateria preferowała prymitywną gospodarkę ekstensywną, poprzez ograniczanie praw np. mieszczaństwa nie wytworzyła się u nas żadna postępowa warstwa - w efekcie byliśmy 100-200 lat do tyłu w porównaniu z progresywną Anglią czy Francją)
3) na przełomie XVII i XVIII wieku Polska była polem obcych wojen, wyniszczających kraj gospodarczo (po powolnej odbudowie w efekcie potopu szwedzkiego)
4) brak właściwego ustroju dynastycznego - wolna elekcja jak konkurs piękności, wypisz-wymaluj dzisiejsze socjalne umizgi polityków; w efekcie każdy kolejny król swobodnie kształtował politykę, niekoniecznie w interesie kraju (np. Wettynowie)
5) posrane położenie pomiędzy dwoma monarchiami absolutnymi
Tarkus pisze:
26 sie 2022, 23:05
Sprowadzanie wszystkiego do poziomu szydery jest słabe, słabe.
jasne, jest słabe. a obwinianie o całe zło opozycji (i w szczególności Tuska) jest mocne... Tusk i Putler - jedyni sprawcy syfu, który mamy. wydrukowane miliardy, wzrost zadłużenia na kiełbachę wyborczą, zapaść w edukacji, skłócenie z sąsiadami i umieszczenie na marginesie Unii ze względu na łamanie praworządności - to tylko drobne wypadki przy wstawaniu z kolan. żeby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się lepiej...
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3199
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Polityka

#1890

Post autor: Tarkus »

daru0105 pisze:
26 sie 2022, 23:32
Im bardziej się będziecie udzielać, tym bardziej się będziecie nienawidzieć
Myślę, że nie jest aż tak źle. Większość tutaj mimo wszystko dyskutuje bardzo merytorycznie, a dyskusja jest potrzebna po prostu do tego, żeby się lepiej rozumieć. Jeśli wysłucham argumentów swojego oponenta i przemyślę je, przeważnie się okazuje, że nie jest on ani zły, ani głupi, ani bezmyślny, tylko po prostu myśli inaczej ode mnie. Mam nadzieję, że działa to także w drugą stronę.
Natomiast też mam czasem wątpliwości, czy forum o winylach to właściwe miejsce.
bms01pl pisze:
26 sie 2022, 23:51
jasne, jest słabe. a obwinianie o całe zło opozycji (i w szczególności Tuska) jest mocne... Tusk i Putler - jedyni sprawcy syfu, który mamy. wydrukowane miliardy, wzrost zadłużenia na kiełbachę wyborczą, zapaść w edukacji, skłócenie z sąsiadami i umieszczenie na marginesie Unii ze względu na łamanie praworządności - to tylko drobne wypadki przy wstawaniu z kolan. żeby Polska rosła w siłę a ludziom żyło się lepiej...
Ale znów: nikt tak przecież tu nie mówi, to nie wiadomości w TVP! Natomiast różni ludzie mają zastrzeżenia do Tuska i jego partii, mając po temu lepsze lub gorsze, ale jednak powody. A do Putina mam nadzieję, że i Tym masz trochę zastrzeżeń. :)
Nikt też nie mówi, że powstanie Chmielnickiego było jedynym powodem upadku I Rzeczypospolitej, tylko że przyczyniło się do niego. Każde zjawisko historyczne o dużej skali ma złożone przyczyny.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2022, 00:06 przez Tarkus, łącznie zmieniany 1 raz.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Zablokowany