Na czym oglądać czyli tv

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Na czym oglądać czyli tv

#1

Post autor: Myszor »

Heja,
Mam 55" full hd i myślę by się zupgradeować na 4k 55-65".
Chcialem porównać w sklepie ale już nie ma telewizorów full hd :lol:

Czy rożnica jest powalająca ? Jaki tv wybrać ? Oled czy led ?
Może ktoś rozkminiał ostatnio i może coś polecić ? Niedługo wychodzi ps5 4k więc temat na czasie.
Pozdro
Awatar użytkownika
Hiper86
Posty: 1274
Rejestracja: 13 maja 2017, 22:32
Gramofon: Kenwood KP 990
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na czym oglądać czyli tv

#2

Post autor: Hiper86 »

Hejo Maciejo, ja ogarniałem temat 1,5 roku temu i wybrałem Led 4k od philipsa, poszedłem kluczem że OLED jeszcze za młody( na tamten czas sporo wypaleń i reklamacji) więc wolałem wziąć LED 4K ale większy 65" i nie żałuje! trochę kasy zostało i stać mnie było na większy TV,

na mnie zrobił duże wrażenie, i robi do tej pory np " Nasza Planeta" jak zobaczyłem pierwsze kadry powiedziałem, WOW!
Kenwood KP-990+Denon 103r +NUDAmini+Snell E III+ LAR IA 30mK2 +Rotel RCD 955
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na czym oglądać czyli tv

#3

Post autor: Myszor »

A jaki wziąłeś konkretnie ?
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Na czym oglądać czyli tv

#4

Post autor: jogurteq »

Hej
Oledy tak jak powiedział kolega wyżej nadal borykają się z problemem wypalających się subpixeli z tego powodu że pixel świeci on sam i tv nie posiada dodatkowego oświetlenia. Także ten temat raczej bym odpuścił. Różnica 4k A Full hd jest zauważalna gołym okiem natomiast w zależności od odległości od telewizora ta różnica zanika wraz ze zwiększającą się odległością.
2 pytania:
Jaki budżet chciałbyś przeznaczyć na telewizor?
Jakie źródła obrazu byłyby priorytetem?
Jeżeli chodzi o gry na pewno LG bym odpuścił tak jak i Sharp. Problem smużenia obrazu jest obecny w porównaniu do innych wiodących marek. Co do Philips nie jestem w stanie się wypowiedzieć że względu na zbyt małe obcowanie z marką. Natomiast mogę pomóc wskazać telewizor marki Sony lub Samsung na konkretny model tylko wszystko zależy od $$. 8-)
PS. W sklepie nie porównuje się telewizorów że względu na różne źródła puszczone na każdym modelu. Sprzedawcy posiadają materiały spreparowane pod markę aby wyglądały jak najlepiej. A co do sygnału z tv szumy są tak ogromne z powodu kilometrów przedłużenia hdmi wraz z rozgałęziami. A ilość sprzętu jakie gra zakłóca obraz między sobą ;). Sprzedawca TV przez pewien czas z nudów się bawiło tematem.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na czym oglądać czyli tv

#5

Post autor: Myszor »

jogurteq pisze:
24 cze 2020, 07:25
Sprzedawca TV
No czuć opinię fachowca :)
Przeryłem się przez internet i faktycznie dużo problemów ludzie wskazują z oledem, a szkoda bo byłem na niego zajarany:
- wypalające się piksele
- szyba która odbija refleksy, światło itp
- słaba jasność ekranu co może być uciążliwe w jasnych pomieszczeniach.
Także odpada.
Jeśli zdecyduję się na upgrade to z kasą jakoś nie będę się ograniczał bo będzie to w końcu wisieć na ścianie kolejnych parę lat.
Jako źródło głównie jest Netflix, HBO oraz PS4 a niedługo PS5 a tam na pokładzie będzie bluray 4K.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Na czym oglądać czyli tv

#6

Post autor: jogurteq »

Z tym wiszeniem parę lat bym nie przesadzał jak i z kasą. Niestety nie ma modeli bez awaryjnych. Wszystko zależy od szczęścia użytkownika. Najwięcej reklamacji oczywiście jest na tv marki manta czy ok. lub inne wynalazki. A co byś nie kupił markowego to i tak różnica będzie duża w jakości obrazu (poza modelami mega budżetowymi). Także jak będzie tak daleko z upgradem pisz ;). I warto zakupić telewizor pod koniec roku. Wyprzedaż obecnych modeli z przyczyny wjazdu nowych serii niekoniecznie lepszych a na pewno nie sprawdzonych próbą czasu. Zerknij sobie np. Na serię qled od Samsunga od momentu wejścia na rynek ceny już spadły prawie o 1k od premiery. Ważnym aspektem także w telewizorach jest system na którym pracuje smart. Przy tańszych modelach niestety ale nie nadaje się on do użytku w wielu firmach i tu jedynym rozwiązaniem jest np. zakup smar box'a gdyż często wbudowane chodzą bardzo słabo. Od razu mówię nie sugeruj się napisami typu 1300 Hz odświeżaniem czy innymi bajerami typu dolby atmos, wbudowane subwoofery itp. pic na wodę fotomontaż. ;) Ważny typ zastosowanej matrycy i jej natywne parametry, ilość i typ podświetlenia ekranu, i ilość złącz jakie oferuje oraz wspierane formaty HDR (jeżeli oczywiście masz wprawne oko, ale na moje ja różnić nie widywałem na tyle dużych patrząc na ten sam materiał jak stały obok siebie). Także banku nie trzeba rozbijać aby mieć dobre okno na świat cyfrowy ;).
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Na czym oglądać czyli tv

#7

Post autor: Zeroqll »

A ja polecam OLEDa. Jeżeli zależy nam na jak najlepszej jakości obrazu to tylko to. Różnica w kontraście w stosunku do LEDa bardzo duża.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Na czym oglądać czyli tv

#8

Post autor: jogurteq »

Zgodzę się, ale $ do tego co otrzymujemy to już sprawa personalna;). Mnie było szkoda i wolałem dołożyć do audio :twisted: .
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Na czym oglądać czyli tv

#9

Post autor: Zeroqll »

A ja często tak mam że jak o czymś myślę, a potem kupię coś tańszego i tylko ,, trochę" gorszego to żałuję.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Na czym oglądać czyli tv

#10

Post autor: jogurteq »

Tak jak napisałem ;). Sprawa indywidualna ;).
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Na czym oglądać czyli tv

#11

Post autor: metallsnow »

A ja bym wrzucił na pena jakiś swój film czy zdjęcia w 4k i uderzył do salonu. Zawsze lepiej samemu naocznie sprawdzić.
A może coś od xiaom? MiTV? 55 cali, 4k, HDR, dobre smart?
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10449
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Na czym oglądać czyli tv

#12

Post autor: Myszor »

Miałem sprawy na Bielanach to podskoczyłem do tvshopu.
Dziady sprytne tak demówki dobierają, że nie da się porównać dwu linii na tym samym obrazie :lol:
Faktycznie oled ma niepowtarzalny kontrast wynikający z doskonałej czerni. Ale też odbija światełka w szybie i mocno rozjaśnić się nie da.
Idealny telewizor do ciemnego pokoju.
U mnie szyb pełno od południa więc raczej odpada.
Z ledów 4K/HDR spodobał mi się soniacz KD65XG95 z 24 strefami podświetlenia ale oczywiście nie ma już ich na stanie :lol:
Mają podzwonić po Polsce i poszukać powystawowych. Obaczym.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41491
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Na czym oglądać czyli tv

#13

Post autor: Wojtek »

Interesujący temat, bo też niedługo czeka mnie zakup TV. Głównie pod kątem konsol, bo to mój "chlebuś" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Na czym oglądać czyli tv

#14

Post autor: jogurteq »

Temat interesujący ale jednak rzeka ile modeli tyle opinii :D. Ale do konsol Sony albo taniej Samsung ;). LG bajery i filmy. Sharp to china. Philips wysoki model jest godny uwagi ale też drogo wychodzą. Reszta raczej wynalazki.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Na czym oglądać czyli tv

#15

Post autor: blispx »

jeden z klientów pracuje w LG pod Wrocławiem kiedy tylko nie gadam z nim o tv to odradza LG podobnie Samsung

Myszor a do czego ci te 4K i HDR toż treści w tym co kot napłakał, dobry tv z HDR to koszt z deka inny niż to co krzyczą Koreańczyki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ