Podstawki MiG by Synergistic Research

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Podstawki MiG by Synergistic Research

#1

Post autor: Carpenter »

Nie widzę żeby ktoś opisywał te podstawki, więc dwa słowa ode mnie, dla zachęty :) Na dole posta podaję link do jednego ze sklepów, gdzie można je kupić.

Dostałem je na próbę (za kaucją), po tym jak zwróciłem jakiś tam kondycjoner poprawiający prąd, który (przynajmniej u mnie) niczego nie dawał. Sprzedawca w salonie nagle zaproponował mi te MIGi, mówiąc, że niektórzy są bardzo zadowoleni z poprawy brzmienia. Jego ustna instrukcja obsługi brzmiała mniej więcej tak:

- dwa MIGi daje się pod cięższą częścią danego klocka, z reguły jest to tył
- jeden MIG pod lżejszą częścią
- ustawia się je pod wzmacniaczami, zasilaczami, odtwarzaczami CD, itd., ale nie pod gramofonem
- jedno ustawienie to MIG z przodu wypukłą częścią do dołu, a dwa MIGi z tyłu wypukłą częścią do góry
- drugie ustawienie to MIG z przodu wypukłą częścią do góry, a dwa MIGi z tyłu wypukłą częścią do dołu

I na koniec: "Niech pan posłucha w jednym, a potem w drugim ustawieniu. Podobno dźwięk się zmienia."

Tak też zrobiłem, ale z pełną premedytacją nie szukałem informacji przed odsłuchem, żeby się nie sugerować. I dobrze zrobiłem, bo na własne uszy usłyszałem to, co potem przeczytałem w sieci. Różnica w brzmieniu muzyki była na tyle duża i na tyle korzystna, że... kupiłem dwa komplety, jeden mniejszy poszedł pod Nudę 2, a drugi, większy, pod wzmacniacz lampowy (integra).

Ja też tu nie będę opisywał na czym polegają różnice brzmienia w dwóch ustawieniach, żeby nie psuć nikomu zabawy (ale pod koniec podlinkowanego tekstu jest to opisane, więc uwaga na ten spoiler ;) ). Oto link: https://www.sklep.megahz.com.pl/synergi ... cyjne.html
ODPOWIEDZ