Behringer PP400

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Behringer PP400

#1

Post autor: wlodekg0 »

Witam , mam kilka pytań dotyczących przedwzmacniacza Behringer PP400 - przedwzmacniacz phono. Otórz podłączyłem go do gramofonu TECHNICS SL-3310, oraz amplitunera ONKYO TX-SR 308. Problemy :
1. podłączyłem na razie pod wejście Game, gramofon gra za cicho, wg. mnie na połowę tego co odtwarzacz cd. Może niewłasciwe wejście ?
2. w.w. czego musiałem podgłosić by słuchać normalnie, ale wtedy kiedy są cichsze momenty muzyki słychać regularne pytanie, po odłączeniu przedwzmacniacza nie słychać, kable są dobre.
3. pytanie dodatkowe, jaki nacisk igły ? Mam teraz 1,8 ale mam bardzo czułą drewnianą podłogę, trzeba chodzić bardzo delikatnie, a czasem i to nie wystrczy.

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Behringer PP400

#2

Post autor: Bacek »

Powiedział bym że sekcja "zasilania" w środku nie powala.

Obrazek

1. Ale jak podkręcisz gałką wzmacniacza to nie brakuje głośności? Bo jak nie brakuje to bym sobie głowy nie zawracał. Ogólnie kwestia na dłuższy elaborat ale można tak trochę po mechanikowemu powiedzieć TTTM co za zwyczaj nie jest prawdą ale można z tym żyć.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Behringer PP400

#3

Post autor: Wojtek »

wlodekg0 pisze:1. podłączyłem na razie pod wejście Game, gramofon gra za cicho, wg. mnie na połowę tego co odtwarzacz cd. Może niewłasciwe wejście ?
To normalne. Witamy w świecie winyli :)
wlodekg0 pisze:3. pytanie dodatkowe, jaki nacisk igły ? Mam teraz 1,8 ale mam bardzo czułą drewnianą podłogę, trzeba chodzić bardzo delikatnie, a czasem i to nie wystrczy.
Nie na temat + za mało informacji by udzielić jakiejkolwiek sensownej odpowiedzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Behringer PP400

#4

Post autor: wlodekg0 »

Bacek pisze:Powiedział bym że sekcja "zasilania" w środku nie powala.

Obrazek

1. Ale jak podkręcisz gałką wzmacniacza to nie brakuje głośności? Bo jak nie brakuje to bym sobie głowy nie zawracał. Ogólnie kwestia na dłuższy elaborat ale można tak trochę po mechanikowemu powiedzieć TTTM co za zwyczaj nie jest prawdą ale można z tym żyć.
Jak podkręcę gałką na wzmacniaczu to wiadomo, jest głośniej, ale również słychać głośniej pracę wzmacniacza czyli ...takie buczenie czy coś w tym rodzaju :)
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Behringer PP400

#5

Post autor: Bacek »

A kabelek od uziemienia z gramofon do prę masz podpięty?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Behringer PP400

#6

Post autor: wlodekg0 »

wlodekg0 pisze:
Bacek pisze:Powiedział bym że sekcja "zasilania" w środku nie powala.

Obrazek

1. Ale jak podkręcisz gałką wzmacniacza to nie brakuje głośności? Bo jak nie brakuje to bym sobie głowy nie zawracał. Ogólnie kwestia na dłuższy elaborat ale można tak trochę po mechanikowemu powiedzieć TTTM co za zwyczaj nie jest prawdą ale można z tym żyć.
Wszystko jest ok , wstyd przyznać ...zapomniałem, powiem tylko że uziemienie jest bardzo ważne , ważne ! :)
Awatar użytkownika
wlodekg0
Posty: 128
Rejestracja: 15 lis 2014, 19:44

Re: Behringer PP400

#7

Post autor: wlodekg0 »

Bacek pisze:A kabelek od uziemienia z gramofon do prę masz podpięty?
podpiąłem w tym samym czasie co mi posta pisałeś, wszystko ok !
MMSz
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2018, 20:35

Re: Behringer PP400

#8

Post autor: MMSz »

Witam serdecznie!

Otrzymałem niejako w spadku gramofon GS-461 w wersji Plattenspieler Renkforce (wkładka MF-105). Jestem totalnym laikiem w temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Z tego co wnioskuję po lekturze forum, to aby podłączyć go do miniwieży Kruger&Matz KM 1598 (https://www.krugermatz.com/pl/p/Mini-wieza-KM-1598/2119) potrzebuję przedwzmacniacza gramofonowego. Czy tytułowy Behringer PP400 będzie tu odpowiednim wyborem? Nie jestem audiofilem z wysublimowanym poczuciem barwy itp., więc zależy mi na rozwiązaniu ekonomicznym i w miarę efektywnym. W tej chwili takim, aby się pobawić i zobaczyć "jak to jest". :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Behringer PP400

#9

Post autor: Wojtek »

Pewnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ