Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#1

Post autor: rdr340 »

Witam,
Mam w swoim zestawie wzmacniacz Marantz PM6003 do którego podłączony jest Pro-Ject DEBUT III. Jakiś czas tego używam i teraz zastanawiam się nad małą rozbudową. Zacząłem od tego, że kupiłem wkładkę Ortofon 2M Red. W następnym kroku zastanawiam się nad przedwzmacniaczem. Rozważam CAMBRIDGE AUDIO AZUR 651P lub starszy model CAMBRIDGE AUDIO. Pytanie tylko czy przy tym co mam warto iść w stronę przedwzmacniacza ? Generalnie Marantz ma wejście Phono i jakis wbudowany modul przedwzmacniacza. Nie wiem czy kupując osobny będę w stanie zauważyć różnicę.
z góry dziękuję za wszelkie rady i komentarze.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41760
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#2

Post autor: Wojtek »

Niedawno inny kolega pytał praktycznie o to samo: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=36&t=6249
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Re: Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#3

Post autor: rdr340 »

dzięki za szybką odpowiedź. Faktycznie ...jakoś duckduckgo nie wskazał tej stronki.

tyle, że tameten wątek niewiele mi rozjaśnił temat (poza tym, że stwierdziłem , że są tu ludzie z oklic z których sam pochodzę).

ja swojego Marantz PM 6003 też się nie będę póki co pozbywał. Jak go kupowałem , to były to ostatnie sztuki, bo był już nowszy i droższy PM 6004. Tyle, że na forach czytałem, że nie wiele się (oprócz wyższej ceny) zmieniło. Dlatego kupiłem PM 6003. A czemu w ogóle Marantz? Bo genralnie zaczęło się od tego, że chciałem odtwarzacz sieciowy, który da radę pociągnąć FLACi i jest z jakieś znanej renomowanej firmy (w tej chwili oprócz winyli to zbieram tylko muzykę w formacie FLAC, bo CD tylko kurz by zbierało - w obu przypadkach jest zapis cyfrowy więc z definicji nie ma różnicy). No wi wybrałem NA 7004. Oczywiście "sky is the limit", więc zawsze się znajdą tacy co powiedzą, że jak bym dorzucił te kilka tysięcy, to bym miał to czy tamto.

Ale wracając do tematu: ten przedwzmacniacz ma tu sens?...czy lepiej poczekać na 'upgrade' całego zestawu i się raczej teraz pobawić z różnymi igłami?
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#4

Post autor: rdr340 »

generalnie jakąś generalną opinię znalazłem tu : http://best-turntables.com/phono-preamps/
Will a separate phono preamp improve the sound?
Almost certainly yes. Built in phono preamps are generally not of the best quality. If you are playing through a vintage system, a separate phono preamp will greatly improve the sound quality. The sound is often characterised as being far more full and balanced, and any concerns about having a ‘thin’ sound (presuming the turntable is up to snuff) are eliminated.
ale wolałbym usłyszeć o doświadczeniach użytkowników tego forum
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#5

Post autor: kielek »

To co tu przytoczyłeś jest nam znane i było dziesiątki razy omawiane na forum a by się kolejny raz nie powtarzać,jak Cię stać to kup sobie CA 551/651p lub upoluj używkę 540/640p w rozsądnych pieniądzach t.j ok. 300 zł
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#6

Post autor: rdr340 »

z tym zakresem cenowym nie mam problemu
jest jeszcze jedna opcja która rozważam (poniże 2000zł). Jest to Graham Slee. Chodzi o wersję Gram Amp 2 SE
próbowąłem coś znaleźć o dotarłem tu:
http://www.vinylengine.com/turntable_fo ... hp?t=74009

a wy co sądzidzie ?
CA 651P czy Graham Slee (droższy)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41760
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#7

Post autor: Wojtek »

Przy tym wzmacniaczu, gramofonie i wkładce? Bez sensu :) Zostań przy CA.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#8

Post autor: kielek »

Ten Graham Slee ma dobrą prasę na Wyspach,sam nie słuchałem,ale znajomy miał te cudo w domu na testach i stwierdził,że między nim a CA 640 p większej różnicy nie zauważył ;) Więcej tu chyba audiofilskiej otoczki niż przy CA a cena porównując używkę dość mocno się różni.
Poza tym przy tym zestawieniu reszty toru zgadzam się z Wojtkiem ;)
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#9

Post autor: rdr340 »

ok...i to jest rzeczowa odpowiedź ;-) Dzięki.
zamawiam CA I zobaczę jak to wszystko pogra.
Myślę, że na obecnym etapie mi to wystarczy.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1674
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#10

Post autor: Michal35 »

Tylko nie zapomnij podzielić się wrażeniami.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#11

Post autor: rdr340 »

nie wiem czy jestem odpowiednią osobą do rekomendacji czy porównań z innym sprzętem.
Dla mnie gra to super ;-) Jestem zadowolony.
mam wymienione kabelki w ramieniu, kupiłem nowe interkonekty do tego przedwzmacniacza i wymieniłem igłę. Dla mnie wystarcza (przynajmniej na razie).
Muszę jednak zaznaczyć, że walenie kasy w sprzęt nie jest moim priorytetem. Jestem bardziej kolekcjonerem winyli (kolekcjonuję starsze wydania z 70/80 lat), a niektóre odsłuchuję raz (po zakupie), a potem długo długo nie. Przy ilości jaką mam nie mam na to tyle czasu.
Moim celem było zestawienie sobie fajnego zestawu w rozsądnej cenie, aby czasami sobie posłuchać.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1674
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#12

Post autor: Michal35 »

Trochę Ciebie nie rozumiem.
Myślałem że opiszesz różnicę pomiędzy brzmieniem PM6003 z wbudowanym przedwzmacniaczem a PM6003 z podłączonym preampem CA.
Ty piszesz że jest lepiej po wymianie igły i kabelków. :think:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
rdr340
Posty: 7
Rejestracja: 28 lut 2015, 08:21

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#13

Post autor: rdr340 »

dlatego że oprócz zakupu preampa CA 651P wymieniłem igłę na lepszą i kabelki w ramieniu gramofonu. Do zakupionego preampa kupiłem też nowe interkonekty
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41760
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#14

Post autor: Wojtek »

rdr340 pisze:i kabelki w ramieniu gramofonu
Inwestowanie w ten gramofon jest stratą kasy, obojętnie czy dużo słuchasz czy tylko "zbierasz znaczki", ale OK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1674
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Czy inwestować w przedwzmacniacz do Marantz PM6003

#15

Post autor: Michal35 »

rdr340 pisze:dlatego że oprócz zakupu preampa CA 651P wymieniłem igłę na lepszą i kabelki w ramieniu gramofonu. Do zakupionego preampa kupiłem też nowe interkonekty
Szkoda że nie sprawdziłeś samego CA bo tak to nie wiadomo czy poprawa jest po stronie nowej igły, CA czy kabelków które wymieniłeś.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
ODPOWIEDZ