Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1876
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#31

Post autor: Jaculek »

IMO coś z masą w gramofonie
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
jazon20
Posty: 94
Rejestracja: 13 sty 2021, 07:52
Gramofon: Pioneer PL-50LII
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#32

Post autor: jazon20 »

Mam pytanie do specjalistów odnośnie modelu Yamahy CR-820. Chciałbym się zaopatrzyć w preamp lampowy, czy istnieje możliwość rozłaczenia przedwzmacniacza w modelu CR-820?
z góry dziękuję za odpowiedź
jazon20
Pionner PL-50LII wkładka DenonDL-301MK2 , preamp na lampach ef95 Siemens, Yamaha M-40, Yamaha A-1, Wharfedale Linton 85'th Limited Edition, Cocktail Audio 15D.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#33

Post autor: Bacek »

Ale jaki pre? Gramofonowy czy zwykły? Gramofonowy po prostu łączyć do wejść Aux lub Tape.
Zwykły/ogólnego przeznaczenia w teorii w pętle magnetofonu można wrzucić ale to nie odetnie tego który jest w środku pewnie.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
jazon20
Posty: 94
Rejestracja: 13 sty 2021, 07:52
Gramofon: Pioneer PL-50LII
Lokalizacja: Zduńska Wola

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#34

Post autor: jazon20 »

Będzie to lampowy preamp do gramofonu oraz wejściami rca min do daca,
Pionner PL-50LII wkładka DenonDL-301MK2 , preamp na lampach ef95 Siemens, Yamaha M-40, Yamaha A-1, Wharfedale Linton 85'th Limited Edition, Cocktail Audio 15D.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#35

Post autor: Bacek »

Ale preamp gramofonowy ma inne funkcje niż preamp we wzmacniaczu, także nic bym w Yamasze nie odłączał, a podłączasz go pod Aux lub Tape in jak pisałem.
Nie bardzo łapię co do za wejścia rca min do daca w przedwzmacniaczu gramofonowym. Możesz coś więcej o tym napisać to jakiś gotowiec czy diy?
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
AudioAdrian
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2020, 11:59
Gramofon: Metz TX 4963
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#36

Post autor: AudioAdrian »

Wczoraj nieumyślnie podłączyłem przedwzmacniacz do gniazda phono. Po kilku trzaskach zorientowałem się co zrobiłem i szybko wyłączyłem. Fajerwerków nie było, muzyka zaczęła grać, ale jakby zza ściany. Na pierwszy rzut oka / ucha żadnych strat nie ma, ale moje pytanie do mądrzejszych brzmi 😁 Czy mogło ucierpieć coś jeszcze? Głośniki, przedwzmacniacz, gramofon, wkładka? W gnieździe na którym zawsze mam podłączy przedwzmacniacz (CD) - płyty CD brzmią dalej jak brzmiały. Może to placebo albo sobie coś wmawiam, ale mnie to interesuje :think: może da się jakoś to sprawdzić?
syko
Posty: 2344
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#37

Post autor: syko »

Jeżeli wszystko jest ok to czym się przejmować.
Przypomniałem sobie jak w młodości podłączaliśmy bezpośrednio gitarę elektryczną pod phono w ruskiej wieży żeby uzyskać efekt przesterowania dźwięku i z tego co pamiętam nic się nie paliło. :D
Inna sytuacja. Kilka dni temu sprawdzałem koszyki pod kątem przenoszenia dźwięku przy dotykaniu (mam jeden taki że dotknięcie go słychać w kolumnach podobnie jakbym dotykał igły :shock:) i niechcący zrobiłem zwarcie na kabelkach. Zadziałał system w wzmacniaczu i wyłączył go, poza tym reszta w normie.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
AudioAdrian
Posty: 156
Rejestracja: 01 gru 2020, 11:59
Gramofon: Metz TX 4963
Lokalizacja: Kalisz

Re: Połączenie pre - wzmacniacz - jakie wejście?

#38

Post autor: AudioAdrian »

syko pisze:
06 lis 2021, 09:02
Jeżeli wszystko jest ok to czym się przejmować.
Stresująca sytuacja, ale chyba wszystko jest ok :doh: Dzięki!
ODPOWIEDZ