TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#1

Post autor: klin »

Zakupiłem ze stanów przewzmacniacz TC-750. Sprzedaje je jakaś dziwna firma na amazonie, która ma też adres phonopreamps.com.
Widzę, że na Europę rozporowadza ten sam sprzęt Dynavox, który po prostu drukuje swoje logo na obudowie. Takie coś można zakupić też na winyle.pl.

Moje pytanie brzmi następująco - Czy ktoś z Was porównywał ten przedwzmacniacz z droższymi produktami powiedzmy tak do 1000 zł?

Ja niestety lubię zabawiać się w idiotyczny sposób zakupując coraz to lepsze sprzęty zaczynając od najtańszych i tak już niestety popełniłem/używałem vivanco, potem monacora SPR 6 i skończyłem na razie na TC-750. I teraz z TC-750 to wreszcie zaczęło wszysto porządnie grać ale... tak patrząc wstecz to każda zmiana preampa znacznie polepszała jakość dźwięku. No i teraz stanąłem na TC-750 i zaczynam się zastanawiać nad choćby Thorensem MM-005.
Czy ktoś słuchał obu pre-ampów? Ma sens taka zmiana czy też lepiej poczekać i kupić coś jeszcze droższego? Czyli ponad 1000zł...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#2

Post autor: Wojtek »

klin pisze:Sprzedaje je jakaś dziwna firma na amazonie, która ma też adres phonopreamps.com
Czemu dziwna?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#3

Post autor: klin »

OK... To jeśli sprostuję, że użycie określenia "dziwna" może nie było najlepszym epitetem na określenie tej firmy, to udzielisz mi jakiejś informacji w tym temacie? ;)
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#4

Post autor: ahaja »

Jak chcesz lepiej to zapomnij o Thorensie ... mimo mojego szacunku dla tej firmy ;-) nie polecam.

Odrzuć pre mające wtyczkowe zasilaczyki ... to dobre dla e-papierosa albo komórki.

Jak chcesz lepiej to poluj na używanego Lehmana. Szału nie ma ale dobrze zrobione.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#5

Post autor: Wojtek »

klin pisze:to udzielisz mi jakiejś informacji w tym temacie?
Nie mogę, bo nie słyszałem obu preampów.
Nie widzę sensu takiej zmiany.

Sam napisałeś jak oceniasz to co robiłeś dotychczas. Ja nie będę tego dysputował :)

A co jest dalej, za przedwzmacniaczem?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#6

Post autor: klin »

Audiolab 8000s i Minas Anor studia 16Hz.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#7

Post autor: kielek »

Do propozycji ahaji dorzuciłbym próbę upolowania używanego Lar'a ,a najlepiej dogadać się z samym ahają na temat VSPS+PHONOCLONE :-) ,spokojnie zmieścisz się do 1000zł i naprawdę warto(sam korzystam z takiego pre)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#8

Post autor: klin »

Dzięki wielkie za sugestie. Naczytałem się trochę o VSPS+PHONOCLONE i wygląda to ciekawie! Trza tylko pieniądze nazbierać (a raczej przekonać żonę) i wybadać możliwości wykonania / zakupu czegoś takiego ;)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#9

Post autor: kielek »

Skontakuj się z ahają ;) w tej sprawie,bo naprawdę warto.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#10

Post autor: klin »

Odświeżę temat - może komuś się przyda chociaż jak widzę zainteresowanie tym produktem na polskim rynku jest zerowe - a szkoda ;)

Jako, że zaczynam robić to co dawno temu obiecałem żonie (czyli czyszczenie szuflad z zalegającego sprzętu), zdecydowałem się na sprzedaż zalegających pre-ampów.
Podpiąłem wczoraj Monacora SPR-6 i Vivanco no i oczywiście TC-750 w celu ostatecznego prównania i wyrobienia sobie końcowej opoinii. TC-750 bije te dwa o klase albo i dwie. Brzmią przy TC-750 tak, że musiałem je bardzo szybko wyłączyć ;) Scena na TC-750 faktycznie istnieje a brzmienie jest dość otwarte i bardzo poprawne.
Niestety nie było mi dane porównać tego pre-ampa z ART DJ pre II czy produktami Cambridge i mogę tylko porównać do własnoręcznie złożonej NUDY. Oczywiście NUDA go bije (otwartośc i głębokość sceny) ale tu już nie ma według mnie aż takiej przepaści jak międzu TC-750 a vivanco czy Monacorem.

Tak więc, moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś szuka pre-ampa do 200 zł, to zdecydowanie polecam TC-750. Myślę, że za 43 dolary plus shipping nie ma sobie równych.
http://www.phonopreamps.com/tc750pp.html

Tak jak pisałem jest też chyba to samo do kupienia na winyle.pl za 189 zł.
http://winyle.pl/dynavox/846-przedwzmac ... arny-.html
czeczen
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2018, 10:40

Re: TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#11

Post autor: czeczen »

Po przeczytaniu krótkiego porównania własnie się na niego zdecydowałem (Dynavox TC750), choć posiadam wzmacniacz Cambridge Audio i kusi mnie pre CA CP1 to jednak cena trochę mnie zniechęca. A myślę że do mojej Audio Techniki LP3 wystarczy...
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: TCC TC-750 - czy ktoś porównywał z droższym sprzętem?

#12

Post autor: klin »

czeczen pisze:
05 wrz 2019, 14:12
Po przeczytaniu krótkiego porównania własnie się na niego zdecydowałem (Dynavox TC750), choć posiadam wzmacniacz Cambridge Audio i kusi mnie pre CA CP1 to jednak cena trochę mnie zniechęca. A myślę że do mojej Audio Techniki LP3 wystarczy...
Ciekaw jestem czy Tobie podejdzie. Daj znać jak już się z nim osłuchasz :)
ODPOWIEDZ