NAD 160 A dziwne terkotanie

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adam68
Posty: 167
Rejestracja: 07 sty 2018, 23:58
Gramofon: Technics sl q-2
Lokalizacja: Poznań

NAD 160 A dziwne terkotanie

#1

Post autor: Adam68 »

Witajcie,

Ponad pół roku czekał na zamontowanie amplituner NAD 160A i kolumny Canton Karat 100. Wreszcie wszystko zamontowane, brzmi pięknie, ale oczywiście nie może być zbyt pięknie :(
Na obu kanałach - i na kolumnach, i na słuchawkach, słychać ciche terkotanie i znacznie cichsze bzyczenie. Także przy całkowicie skręconym potencjometrze od głośności. Da się z tym od biedy żyć, ale przy delikatniejszej muzyce puszczonej cicho - jednak słyszę. Szczególnie teraz, kiedy już wiem,że to zjawisko występuje.

Co może być przyczyną? Czy kondensatory do wymiany, czy coś zwiera? Zaniosę do serwisu, ale może macie jakieś sugestie, to je przekażę serwisantowi. A może mogę coś zrobić lub sprawdzić samodzielnie?

Kupowałem sprzęt na allegro, pani, która sprzedawała, zapewniała, że nic nie trzeba serwisować, ale zapyta męża, który przygotowywał sprzęt do sprzedaży, co w nim robił, i da mi znać. Jednak nie napisała. Nie naciskałem, bo zaraz po zakupie sprawdzałem sprzęt na wszelkie sposoby, i wtedy albo było ok, albo nie dosłyszałem. Teraz napisałem do niej z prośbą o te informacje, czekam na odpowiedź. Moge jej oczywiście nie dostać, bo wszelkie terminy minęły, zresztą nie chodzi mi o reklamację i tylko o info.

Pozdrawiam, Adam
ODPOWIEDZ