Audiolab 8000A - zna ktoś ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MrEcuador
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:34

Audiolab 8000A - zna ktoś ?

#1

Post autor: MrEcuador »

Witam

Jakiś czas temu kupiłem ten wzmacniacz

Sprzęt ma swoje lata ale ponoć to jeden z lepszych średniopółkowych wzmacniaczy z tamtych lat

Z tego co czytałem to ma wydajny i sporych gabarytów toroidalny transformator i bardzo dobry przedwzmacniacz gramofonowy

Nie piszę tego żeby się chwalić czy coś ;) tylko jestem na etapie składania zestawu stereo do pokoju 14 m2 i zastanawiam się z czym można by go polączyć - jakie kolumny podstawkowe by zagrały z tym wzmakiem ?

Zastanawiam się nad jakimiś Dynaudio np. Audience 40 lub 42

Miał ktoś może lub słuchał tego audiolaba i mógłby coś skrobnąć o tym jak on brzmi ??
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Audiolab 8000A - zna ktoś ?

#2

Post autor: Wojtek »

MrEcuador pisze:
10 lis 2021, 22:14
Nie piszę tego żeby się chwalić czy coś ;) tylko jestem na etapie składania zestawu stereo do pokoju 14 m2 i zastanawiam się z czym można by go polączyć - jakie kolumny podstawkowe by zagrały z tym wzmakiem ?
Piszesz w złym dziale w takim razie.
MrEcuador pisze:
10 lis 2021, 22:14
Miał ktoś może lub słuchał tego audiolaba i mógłby coś skrobnąć o tym jak on brzmi ??
W sensie - Ty go masz, ale chcesz żeby inni powiedzieli jak on gra? :shock:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4897
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Audiolab 8000A - zna ktoś ?

#3

Post autor: Mawis »

Wojtek pisze:
11 lis 2021, 00:22
sensie
Wojtek, Mr pyta o kolumny - moze ich nie ma i stad to pytanie?😌
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM32 MK3, Schiit Mani, Nikko STA8080, Dual CL720
Akai CD1100, Luxman L230, Namco NSZ333
------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
MrEcuador
Posty: 8
Rejestracja: 02 sty 2020, 18:34

Re: Audiolab 8000A - zna ktoś ?

#4

Post autor: MrEcuador »

Wojtku pytam o ten wzmacniacz dlatego że nie mam aktualnie kolumn żeby stwierdzić jak gra ;)

Mawis odrazu się skapnął ;)

Może źle zacząłem kompletowanie sprzętu bo od wzmacniacza a nie od kolumn ale trudno jak nie podejdzie zawsze można zmienić na inny

Chodziło mi o to jaką ma charakterystykę brzmienia bo opinie są sprzeczne jedni mówią że gra neutralnie inni że ciepło i trochę nie wiem jak dobrać kolumny a to ważne - stąd moje pytanie czy ktoś korzysta z audiolaba i mógłby się podzielić swoimi odczuciami
boniek
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2017, 14:07

Re: Audiolab 8000A - zna ktoś ?

#5

Post autor: boniek »

Miałem dwa, grało to z Tannoyami M3. Moim zdaniem w używanych w tych pieniądzach bardzo dobry wzmacniacz. nie jest ciepły i nie żaden suchotnik, neutralny z fajną dynamiką. Kolumn szukaj blisko żebyś mógł go wziąć pod pachę i posłuchać bo to Tobie ma się podobać. Pomyślał bym o wymianie gniazd głośnikowych bo nie da się tam włożyć grubszego przewodu głośnikowego jak i ze dwa gniazda RCA np pod CD i gramofon czy co tam sobie podłączasz bo oryginały rca po latach się kruszą. A przynajmniej rozebrał bym i przeczyścił miejsce połączenia gniazd głośnikowych i wewnętrzynych przewodów. a z pozbywaniem się tego wzmacniacza nie był bym taki szybki.
ODPOWIEDZ