Onkyo M5090 - buczenie

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Onkyo M5090 - buczenie

#1

Post autor: restimek »

Od kilku dni mam problem z moją końcówką mocy.

Z urządzenia słychać buczenie. Tak jakby z okolic obydwu transformatorów. Nie jest ono niewiadomo jak głośno słyszalne ale jak się zbliżę do sprzętu by np zmienić płytę to słyszę je wyraźnie.

Ja wiem że to normalne że transformatory buczą. Marantz też delikatnie buczał. Ale robił to zdecydowanie ciszej. No i onkyo przez te kilka miesięcy używania nie buczał w ogóle.
Czy możliwe że to buczenie może powodować inne urządzenie które jest podpięte np do tej samej listwy?
Jak wcisnę przycisk odliczający głośniki oraz wyłącze przedwzmacniacz to w urządzeniu dalej buczy

Co ciekawe - czasem buczy mniej a czasem bardziej

Macie może pomysł co to może być?

Dźwięk z glośników jest poprawny. Wszystko poza tym dobrze działa.

Ps. Zaznaczam ze chodzi mi o buczenie urządzenia. A nie buczenie w głośnikach spowodowane nieuziemieniem gramofonu.
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onkyo. Buczenie

#2

Post autor: Myszor »

Zobacz czy się nie poluzował ten transformator. Możesz też wypróbować dc bloker.
A grzeje się mocniej?
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onkyo. Buczenie

#3

Post autor: restimek »

Nie grzeje się mocniej. W sumie to nawet grzeje się mniej - bo zrobiło się chłodniej ;)
Ale napewno z lewej strony jest wyraźnie cieplejszy niż z prawej.
Wydawalo mi się ze przy konstrukcji dual mono w której oba kanały są swoim odbiciem lustrzanym urządzenie powinno sie grzać po obu stronach tak samo? - no chyba ze to przez rozmieszczenie żarówek.

Jeśli chodzi o dc blokera - rozumiem ze nie trzeba kupować tych audiofilskich i wystarczy zwykły z allegro za 150 zł?

Podpiąć go do calej listwy czy tylko do końcówki mocy?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Rekiniasty
Posty: 382
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: Onkyo. Buczenie

#4

Post autor: Rekiniasty »

Jeżeli grzeje się nie równo to albo radiatory nie są rozłożone symetrycznie względem obudowy albo, co bardziej prawdopodobne, nie jest równowmiernie ustawiony prąd spoczynkowy.
jeśli chodzi o dc bloker to ja sam sobie zrobiłem bo układ to dwa kondensatory i mostek.
Ale, najpierw sprawdź napięcie w gniazdku, u mnie im niżej pod 230V tym bardziej buczało. Pomogło przepięcie na inną fazę (mam 3) bo na tej co miałem cos strasznie siało i były wahania napięcia.
Podłóż pod nóżki wzmaka kawałki gumy i ustaw na naprawdę stabilnym podłożu.
Ogólnie trudny i upierdliwy temat.
Możesz podpiąć całą listwę, gdybyś miał dodatkowo filtr przeciwzakłóceniowy wtedy wzmak za blokerem ale przed filtrem, za filtrem cd, tuner, streamer.
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2572
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Onkyo. Buczenie

#5

Post autor: Bacek »

restimek pisze:
30 sie 2021, 12:53
Jeśli chodzi o dc blokera - rozumiem ze nie trzeba kupować tych audiofilskich i wystarczy zwykły z allegro za 150 zł?
Może być i taniej. W najprostszej postaci to w sumie mostek, dwa kondensatory o większej pojemności i obudowa.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Onkyo. Buczenie

#6

Post autor: Myszor »

I jeszcze taki głupi patent...jak możesz to obróć wtyczkę w gniazdku i zobacz.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onkyo M5090 - buczenie

#7

Post autor: restimek »

Przez kilka ostatnich dni testowałem. Wypinałem różne urządzenia z sieci - raz nawet wypiąłem wszystko co się da, a trafa dalej buczały.
Odwróciłem wtyczkę w gniazdku tak jak Myszor zasugerował ale to też nie pomogło.
Czasem bywa że pół dnia jest spokój - możliwe że sąsiedzi "zaśmiecają" sieć

Zamówiłem DC bloker z firmy Tomanek. Czekam na przesyłkę :) Jak przyjdzie dam znać ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onkyo M5090 - buczenie

#8

Post autor: restimek »

DC bloker od Tomanka przyszedl dziś.
Kurde wtyczke to to ma jak od spawarki :P :P nie mówiąc juz o kablu zasilającym ;)

Po podłączeniu buczenie zmniejszyło się i to znacznie. Teraz trzeba przyłożyć ucho do górnej pokrywy Onkyo by cokolwiek usłyszeć . Testowałem dziś pół dnia i było ok. :)

Ciężko mi stwierdzić czy wpływa on jakoś na dzwięk bo dodatkowo dziś wymieniłem RCA w CD z Klotza na Melodike i jestem w euforii jak dużo więcej słychać ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Onkyo M5090 - buczenie

#9

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:
16 wrz 2021, 22:23
z Klotza na Melodike i jestem w euforii jak dużo więcej słychać
Jakie modele kabli konkretnie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Onkyo M5090 - buczenie

#10

Post autor: restimek »

Klotz IY205
Melodica MD2R

Kupiłem też jakiś czas temu Mogami Neglex 2534 - ale ten mi nie przypadł do gustu wydawał się trochę "suchy"
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ