preamp lampowy z chin

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

preamp lampowy z chin

#1

Post autor: Arkadyo »

Panowie korci mnie żeby coś podłubać w domowym audio i padło na lampowy preamp do gramofonu. Poniewaz elektronik ze mnie raczej sredni a i na kasie nie śpię to skorzystałbym z jakiś półproduktów. Przekopując neta zainteresowałem sie klonem EAR 834p.
O ile widzę u skosnookich na ali są praktycznie gotowe płytki np cos takiego:
Czy ktos z was miał doczynienia z tykim czymś? Warto to kupić i wyposażyć w niechińskie lampy i kondensatory?
Załączniki
ear.jpeg
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: preamp lampowy z chin

#2

Post autor: MISSE »

Trafo, obudowa, gniazda, kable, lampy i będzie 1500zł

Ale będzie działać
Jak ??? Nieważne banan gwarantowany

jeśli nie zadziała to kasa w .....
swoją drogą to jedyna płytka klonu eara z niezłymi elementami i możliwością wstawienia ECC83 i 6N2P, oraz żarzenia napięciem 6,3V i 12,6V
Nie zrażaj się, początki są trudne i kosztowne
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: preamp lampowy z chin

#3

Post autor: Arkadyo »

Pi razy drzwi z taką kwotą się liczę bo taniej chyba nie ma sensu budować. Waham sie bo gotowego little beara t11 mozna kupić o 1/3 taniej (jak na cle nie przyłapią) ale chińskich lamp nie chce. Napisze do chinoli moze wysłaliby gotowca bez lamp. Rozpatruje jeszcze zestaw od reduktora szumu w podobnej kasie ale ogólnie posłuchałbym jakiegos pre na lampach nim sie za to wezmę. Nie ma ktos we wrocku czegoś fajnego i przypadkiem chciałoby mu się z tym podjechać? Transport w obie strony biore na siebie i jakies piwerko również :)
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: preamp lampowy z chin

#4

Post autor: szczepan_def »

Jak mają tylko pcb Bier 2x za jedną oddam...
Too many tubes, too little time...
Arkadyo
Posty: 815
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: preamp lampowy z chin

#5

Post autor: Arkadyo »

Mają same pcb ale komplet płytka preampa i zasilacza wychodzi 150 zyli (z wliczoną przesyłką prawie 30zł) od tego sprzedawcy na ebayu.
Na ali tego w ogóle nie ma. Zmontowany zestaw prawie 4 paki na ebay. Patrzyłem na to tylko dlatego, że zmontowane płytki są na niezgorszych podzespołach ale jest jeszcze w podobnej kwocie alternatywa na aliexpress diy kit bez kondesatorów:
https://pl.aliexpress.com/item/10050020 ... hweb201603_
Obydwa zestawy sa polecane na zachodnich forach - po mniejszych lub wiekszych modyfikacjach wiekszy lub mniejszy hiend :)
Oczywiscie na ali sa jeszcze tansze pcb na zielonych laminatach ale wiekszośc jest ze wspólnym laminatem dla preampa i zasilacza co mi sie srednio usmiecha.
Napisz co bys wolał i w sumie dla towarzystwa poszedłbym tą samą drogą :)
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ