Pro-Ject Phono Box + Onkyo TX-8270

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Maciej.M
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2020, 22:14

Pro-Ject Phono Box + Onkyo TX-8270

#1

Post autor: Maciej.M »

Witam serdecznie!
Panowie jest to pierwszy post na tym forum, także proszę o wyrozumiałość a zarazem o pomoc. Sam nie jestem w stanie rozwiązać sprawy, Pan ze sklepu także. Gramofon AT-LP120X USB - wymieniona wkładka na Ortofon 2M Red, kabel Pro-Ject Connect It Phono RCA CC 0,82m, Chord C-line ,Pro-Ject Phono Box S2 Ultra + Onkyo TX-8270. Bez przedwzmacniacza gramofon podpięty pod phono gra poprawnie, choć cicho. Dlatego postanowiłem dokupić Pro-Ject. Problem w tym, że gramofon podłączony pod wejście Tape( w gramofonie przestawione na LINE) jest po prostu charczenie, trzaski. Próbowałem z kablem uziemienia- bez rezultatu, przestawiałem przedwzmacniacz z dala od elektroniki itp. identyczna sytuacja. Gramofon podpięty bez przedwzmacniacza w to wyjście tape- ok. czysto gra, bez trzasków. Obstawiam na problem z przedwzmacniaczem.
Pod przedwzmacniaczem jest input impedance ustawiony fabrycznie, może tutaj błąd jest (Włączony tylko kanał 7) Fotka S2. Czy ktoś posiada Onkyo z podpiętym przedwzmacniaczem? Proszę koledzy o radę ponieważ już brak pomysłów. Pozdrawiam bądźcie zdrowi!!
S2.jpg
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 833
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Pro-Ject Phono Box + Onkyo TX-8270

#2

Post autor: BRob »

A to nie jest tak, że jak w gramofonie ustawisz na line to podłączasz pod line, a jak przełączysz w gramofonie na phono to podłączasz do przedwzmacniacza, a przedwzmacniacz pod np. tape.

I te hebelki to chyba powinieneś ustawić w obydwu sekcjach tak samo, ale to tak gdybam, nie maiłem nigdy przedwzmacniacza z regulacją.
Awatar użytkownika
Marlowe
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2020, 10:53
Gramofon: AT-LP120X
Lokalizacja: Włocławek

Re: Pro-Ject Phono Box + Onkyo TX-8270

#3

Post autor: Marlowe »

Kolega BRob ma rację , powinny być ustawione identycznie . Wprawdzie mam inny model ( Phono Box S2 bez "ultra" ) ale myślę,że zasada ustawienia jest taka sama ( jest o tym w instrukcji przedwzmacniacza )

Jak wrażenia po przesiadce na Ortofon 2M Red w stosunku do wkładki fabrycznie zamontowanej? Mam na myśli dźwięk bez podpiętego przedwzmacniacza i podpięte pod phono ?

Pozdro
Maciej.M
Posty: 2
Rejestracja: 28 maja 2020, 22:14

Re: Pro-Ject Phono Box + Onkyo TX-8270

#4

Post autor: Maciej.M »

W tym rzecz, że są ustawione identycznie kanał 7 włączony. Na zdjęciu może nie widać wyraźnie tego.
Różnica jest w brzmieniu. Dużo więcej basów, wszystko jest bardziej czytelne i żywe. Polecam
ODPOWIEDZ