Marantz 2235B - usterka amplitunera

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Marantz 2235B - usterka amplitunera

#1

Post autor: McKrzak »

Kolega z Niemiec przywiózł w/w sprzęt do kupienia. Wizualnie sprzęt jak nówka, nie poobijane ale wewnątrz był bardzo zaniedbany , zakurzony. Po sprawnej konserwacji nadszedł czas na testy. Niestety działa tylko tuner. Przy wejściu phono I aux nic nie słychać w głośnikach , żadnej reakcji , szumu. Pewnie powodów może być cała masa ale pytanie czy to może być coś poważnego? Czekam na wszelkie podpowiedzi ;)
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#2

Post autor: chudy_b »

McKrzak pisze:
24 maja 2020, 18:19
pytanie czy to może być coś poważnego?
Jeżeli tuner gra, tzn słychać dźwięk z głośników, a na innych wejściach nie gra, to nie powinno to być nic poważnego. Pierwszy do sprawdzenia przełącznik wejść.
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#3

Post autor: McKrzak »

Wszystko juz gra. Wystarczylo jedynie troche przeczyscic selektor i wszystko smiga az milo. Sprzet jest przepiekny, dzisiaj go przetestuje jak brzmi z gramofonem i wejsciem aux z telefonu.
Instagram: tengoscod_winyli
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#4

Post autor: McKrzak »

Zastanawia mnie jeszcze jedna kwestia , mianowicie sprzęt bardzo się grzeje. Dosłownie 2 minuty i radiatory są bardzo gorące. Miał ktoś ten sprzęt i może się wypowiedzieć? Zastanawia mnie czy to jest norma :think:
Instagram: tengoscod_winyli
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#5

Post autor: andre »

Raczej nie.Trzeba będzie na nowo ustawić prąd spoczynkowy tranzystorów w stopniu końcowym.Wiek robi swoje.Stawiam na to że rozjechały się elektrolity zarówno w zasilaniu jak i w końcówce mocy.Zwłaszcza jeśli sprzęt długo stał.
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#6

Post autor: McKrzak »

Pytanie ile taka naprawa może kosztować. Za ten sprzęt kolega chce 400 zł. Jest sens się bawić w naprawy? Sprzęt na allegro kosztuje jakieś 1500-2000zl więc chyba warto. Do tego ten bajeczny wyglad. Jak na razie wszystko śmiga tylko niepokoi mnie to grzanie się. Hmmm zastanawiam się co robić.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3791
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#7

Post autor: mrcnoos »

Za 400 zł to bym się minuty nie zastanawiał. Ten marantz wygląda zajebiście. Bierz go!
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#8

Post autor: andre »

Bierz!
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#9

Post autor: McKrzak »

Tak też zrobię , sprzęt jest bajeczny :o ;) jestem z okolic Kielc i zastanawiam się kto mógłby zajrzeć i zlikwidowac problem grzania się. Coś polecacie?
Instagram: tengoscod_winyli
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#10

Post autor: andre »

Jak masz znajomego elektronika to regeneracja będzie tania,nawet jak będzie zrobiona na pierwszorzędnych elementach i nie mam tu na myśli "złotych" tak ostatnio modnych Nichiconów tylko takie niebieskie lub szare znacznie brzydsze ale o znacznie większej trwałości ( 3 tys godzin pracy w max temperaturze) .Te elementy będą odpowiednikami tych które zastosowano fabrycznie,
McKrzak
Posty: 230
Rejestracja: 11 kwie 2020, 16:26
Gramofon: Technics Sl-Q2
Lokalizacja: Włoszczowa

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#11

Post autor: McKrzak »

Dziękuję za podpowiedzi. Tak też zrobię! Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego sprzętu w kwestii grzania się radiatorów. Temperatura jest wysoka, jak.sie położy rękę na obudowie przy radiatorach to bardzo czuć temperaturę , nawet kilka sekund powoduje oparzenie ręki. Niestety kiepsko znam się na elektronice.
Instagram: tengoscod_winyli
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#12

Post autor: chudy_b »

McKrzak pisze:
27 maja 2020, 13:06
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego sprzętu w kwestii grzania się radiatorów
Najprawdopodobniej jest to spowodowane źle ustawionym prądem spoczynkowym. Jest za wysoki, a to niebezpieczne dla sprzętu. Bez problemu znajdziesz informacje w sieci jak ustawić ten prąd, ale jesli nie masz minimalnego choć doświadczenia, to sam tego nie rób. Jeden zły ruch i masz spalony wzmacniacz
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Marantz 2235B - usterka amplitunera

#13

Post autor: szczepan_def »

Może być też uszkodzony układ regulacji tego prądu
Too many tubes, too little time...
ODPOWIEDZ