nastawy preampa vs wkładka+igła

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3271
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

nastawy preampa vs wkładka+igła

#1

Post autor: bms01pl »

cześć,

może taki temat kiedyś był - to prosiłbym o wskazanie. chodzi mi o małe kompendium wiedzy. zarówno dla początkujących, jak i "leniuchów". przez lata przewinęło się na forum mnóstwo wątków dotyczących danej wkładki/igły wraz z rekomendowanymi przez słuchacza (producenta czasem też) ustawieniami dipswitch'y. oczywiście żadna rekomendacja nie zastąpi indywidualnych wrażeń odsłuchowych a doświadczenie zdobyte własnym trudem i znojem jest najcenniejsze, ale zapewne takie "kompendium" mogłoby choć trochę nakierować na drogę cnoty tych, którzy dopiero zaczynają tę zabawę. widziałem gdzieś kilka rekomendacji Wojtka w jakimś poście, kilkukrotnie wypowiadał się Ahaja, ostatnio trafiłem na czyjeś walki na poziomach nastawów zupełnie rozjeżdżających się z referencjami producenta (to był chyba shure v15 III). warto moim zdaniem byłoby to gdzieś scalić.

co Wy na to?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: nastawy preamp’a vs wkładka+igła

#2

Post autor: Sylwek »

Ooo. Bardzo dobry pomysł.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2387
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: nastawy preamp’a vs wkładka+igła

#3

Post autor: dale »

ODPOWIEDZ