Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Kajzer_1
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 18:40

Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#1

Post autor: Kajzer_1 »

A więc tak, posiadam nastepujący zestaw:
Yamaha RX-V559 (Amplituner) + Kolumny Yamaha NS-50 (i cały zestaw surround Yamahy)
Lubię brzmienie mojego zestawu aczkolwiek,chciałbym poprawić brzmienie samego stereo :) (szczególnie z phono)
Aktualnie do odsłuchu płyt winylowych używałem Bernarda G-603 (Wymienione kable etc.) z wkładką AT-95 i podłączony do wzmacniacza Unitry jako przedwzmacniacza, a następnie przez wyjście magnetofonowe do Yamahy. Wynik jak dla mnie nie jest zadowalający. Brakuje mi detalu i takowego soczystego brzmienia.

Jestem w trakcie budowy przedwzmacniacza lampowego na podstawie ... http://skarabo.net/sid-21-prea-riaa.htm

Mój znajomy polecił mi abym zainwestował w stricte wzmacniacz Stereo,ponieważ Ampli do KD nie zawsze mają świetną jakość Stereo.
Uznałem że dobrym wyborem byłoby zainwestowanie w Wzmacniacz Stereo Yamahy AX-540 z 91 roku. Słyszałem o nim dobre opinie, posiada pre-out (dlaczego tego potrzebuje opisze później) i ma dosyć dobry design :D (komponowałby mi się do reszty zestawu)
Do tego, jeśli nie przypasuje mi lampowe brzmienie zawsze mógłbym podłączyć się pod preamp RIAA Yamahy we wzmacniaczu.

Chciałbym wykorzystać preout w taki sposób,że z Ampli RX-V559 podłącze się z wyjścia Strefy B i podłącze pod pre-in w AX 540, dzięki czemu zachowałbym moje kino domowe, a samo stereo byłoby napędzane AX 540.

Dodam,że jestem bardzo "uniwersalny", słucham od muzyki elektronicznej (Daft Punk itp.) przez Pop(Adele np.), po Rocka ( Led Zeppelin, U2 , Pink Floyd , Queen i dużo innych)

Czy dobrze myślę? Czy to dobry wybór? Czy to może poprawić moje wrażenia odsłuchu z phono?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#2

Post autor: Wojtek »

Pewnie.

Na dłuższą metę jednak myśl nad innym gramofonem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Kajzer_1
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 18:40

Re: Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#3

Post autor: Kajzer_1 »

Mam jedno pytanko,niektórzy mi sugerują zmianę gramofonu, jednak jeśli wymieniłem w nim wszystkie kluczowe części toru audio to dlaczegóż miałbym go zmieniać? :?:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15145
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#4

Post autor: darkman »

Dlategóż, że jest słaby. Jak również dlategóż, że stanowi kluczową część toru. Zatem?
Kajzer_1
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2019, 18:40

Re: Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#5

Post autor: Kajzer_1 »

No dobrze,ale jak mam wyprowadzone kable prosto z wkładki ( nie przechodzą przez żadną płytkę drukowana w gramofonie) to chyba gramofon nie ma tu nic do rzeczy?
Jeśli się mylę to mnie poprawcie :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Yamaha AX 540 jako Stereo do Bernarda G-603?

#6

Post autor: Wojtek »

Te Twoje modyfikacje nie sprawiły że Bernard stał się magicznie godnym polecenia sprzętem :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ