Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Taihenwarui
Posty: 1007
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:25
Gramofon: Thorens TD 150 MK2
Lokalizacja: JuKej

Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#1

Post autor: Taihenwarui »

Jakis czas temu wpadl mi w rece ten chinczyk. Powiem szczerze, ze mialem mieszane uczucia ale cena byla okazyjna wiec postanowilem sprawdzic co w trawie piszczy. Szcegolnie, ze nidgy nie mialem nic na lampach i mialem ciekawy plan ale o tym za chwile. ( Yaqin to hybryda ale zawsze cos tam swieci.)
yaqin1.jpg
yaqin2.jpg
Tak naprawde to nic ciekawego. Nie zdeklasowal Manka ale wokale i basik mi podeszly.Wydawaly sie bardziej naturalne. Dobry poczatek. Ale tak naprawde kupilem Yaqina specjalnie pod modyfikacje Les Carpentera, tzw 'LesBox' mod. Kiedys przegladajac jakies forum natrafilem na liczne i pozytywne opinie na temat tego modu i jak tylko pojawila sie okazja zdecydowalem to przetestowac. Skontaktowalem sie z Les'em i po wymianie kilku wiadomosci wyslalem mu chinczyka do modyfikacji. Po kilku dniach mialem sprzet z powrotem. Pojawil sie szeroki usmiech na twarzy :)

Moze kilka slow o modyfikacji. Nie jestem 'Wielkim Elektronikiem' ale z tego co zrozumialem uklad hybrydowy (buffer) ,zostal zastapiony trzecia lampa. Ponadto zoslaly wymienione kondensatory i kilka innych podzespolow jak i zostal zmodyfikowany caly uklad.
Greenshot 2019-03-30 11.11.10.png
Zainteresowanych odsylam tutaj http://g4cnh.com/public/Putting_'Life'_ ... MS-22B.pdf. Moze kogos zainteresuje i podsunie jakis pomysl, szczegolnie , ze autor ma spore doswiadczenie http://www.g4cnh.com/public/My_career_i ... ronics.pdf

No i teraz to dopiero zagralo! Dzwiekowo to zupelnie inna liga niz moj poprzedni pre-amp, Shiit Mani. Nie chce pisac, ze jest dramatycznie lepiej ale jest wyrazna roznica. Maniek gral dobrze ale ten Yaqin po modyfikacji to jest to! Wszystko sie otworzylo , dzwiek nabral niesamowitej przestrzeni i detalicznosci. Roznica co to orginalnego Yaqina jest radykalna! Wokale sa jeszcze bardziej naturalne i sa doslownie wszedzie. Scena jest olbrzymia. Uzywam pary Tung-Soli i jako output sluzy SVETLANA 'WINGED C'. Nie mam doswiadczenia z lampami ale wydaje mi sie , ze musza sie jeszcze wygrzac troche czasu. Mam jeszcze pare niemieckich RFT NOS,uzywanych, ktore byly dolaczone przy kupnie i na nich jest jeszcze lepiej, Srednie tony brzmia genialnie. Bas jest pelny i gleboki, generalnie wszystko jest na swoim miejscu. W Manku nie podchodzily mi troche wysokie tony. Tutaj jest piekny balans, natura i cieplo. Nie meczy i az chce sie sluchac.
Jak ktos ma Yaqina Ms22B lub Ms23b to zdecydowanie warto, bez modu nie warto moim zdaniem. Z tego co wiem mozna zakupic cala plytke i wlozyc samemu. Pozostaje tylko wywiercenie otworu na trzecia lampe.
yaqin3.jpg
yaqin4.jpg

To moja pierwsza recenzja wiec moze byc nudno, nie pracuje w salonie audio :) I przepraszam za brak polskich fontow.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#2

Post autor: darkman »

Dzięki za opis i recenzję. :orcs-cheers:

Fajnie, że nie trzeba dopytywać jak zwykle na forum z czym porównujesz. Porównać się nie da ze względu na brak wspólnej płaszczyzny konstrukcyjnej, ale fajnie że się doń odnosisz ;)
A, że Chińczyk? A w czym to przeszkadza? ;)

p.s. jak lampy nowe to tak 30-50 godzin trzeba poczekać, żeby cokolwiek .. ja to u siebie zwykle przyjmuję 2 tygodnie grania i ani mru mru wcześniej, a tak w ogóle to dopiero po miesiącu słyszę, że to już - powiedzmy. w sumie ucho się też układa jakby nie było do nowych rozwiązań. Kraj pochodzenia jest mi obojętny*

* z wykluczeniem Sovietów, rzecz oczywista :mrgreen: wiem, wiem.. ruskie lampy itd.. ale są inne strony świata. (co prawda używam sterujących militarów od ruchola ale to ze względu na lenistwo i niską cenę. Dlaczego tanie wina są dobre? Bo są tanie!
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#3

Post autor: BlackDevil »

Taihenwarui pisze:
30 mar 2019, 13:08
Jak ktos ma Yaqina Ms22B lub Ms23b to zdecydowanie warto, bez modu nie warto moim zdaniem. Z tego co wiem mozna zakupic cala plytke i wlozyc samemu. Pozostaje tylko wywiercenie otworu na trzecia lampe.
Ooo i tak właśnie przerabia się chinczyka ,wywalamy wszystko ze środka wkładamy nowe ;) i fajna obudowa zostaje, a pre dziala jak trzeba :violin: :clap:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#4

Post autor: darkman »

E-tam. Chińczyki rulez już w tej chwili nie odbiegają od normy. Odkąd zaczęli robić Hegla, wszystko tłuką na jego podobieństwo, bo się nie opłaca przestawiać taśmy produkcyjnej.
Lampowce? Całkiem spoko bebechy i topologia, zwłaszcza w tych droższych klockach.
A kilka obecnie linii jest bardzo interesujących w konkurencyjnych cenach do westowych super brandów produkowanych na Taiwanie i w Bangla Barlangu.
Globalizacja Panie i "nie ma chuja we wsi" [cytat].

W tych tańszych nie odbiegają jakością brzmienia od krajowych DIY, jeśli już to na korzyść chińczyków. "Świat się śmieje", ale do czasu, bo świat się zmienia i żadne "ugruntowane" opinie tych czy innych platform internetowych już tego nie zmienią.

To już dawno się zmieniło. Ku rozterce malkontentów. :)

Można sobie robić podśmiechówki z brodą na temat tychże produkcji, ale wnet będzie to śmiech szyderczego zwierciadła. Taka karma i piszę to całkiem poważnie.
Konserwatyzm jest tyleż fajny co zabawny.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#5

Post autor: BlackDevil »

darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
E-tam. Chińczyki rulez już w tej chwili nie odbiegają od normy.
Jakie normy masz na myśli?
darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
Lampowce? Całkiem spoko bebechy i topologia.
Topologia układów nie zmieniła się od kilku dekad ważne jak zrobione i jakie komponenty użyte.
darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
zwłaszcza w tych droższych klockach.
A możesz podać jakieś konkretne modele? Ostatnio się tym tematem zainteresowałem za sprawa @charliez88
darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
A kilka obecnie linii jest bardzo interesujących w konkurencyjnych cenach do westowych super brandów produkowanych na Taiwanie i w Bangla Barlangu.
Ceny konkurencyjne to fakt , te klocki to swoistego rodzaju perpetuum mobile :shock:
darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
W tych tańszych nie odbiegają jakością brzmienia od krajowych DIY, jeśli już to na korzyść chińczyków. "Świat się śmieje", ale do czasu, bo świat się zmienia i żadne "ugruntowane" opinie tych czy innych platform internetowych już tego nie zmienią.
Nie twierdze że wszystko co chińskie jest złe ,po prostu wiekszość ;) Ciężko trafić na fajny produkt a jak już to ceny będą zbliżone do europejskich.
darkman pisze:
30 mar 2019, 17:15
Konserwatyzm jest tyleż fajny co zabawny.
A kto tu jest Konserwatywny , chińskie lampy mają fajne brzmienie ale są fatalnie zbudowane, a to wiem bo wiele ich przerobiłem i mowa o tych z górnej półki . :(
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#6

Post autor: darkman »

BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
akie normy masz na myśli?
A czemu pytasz?
BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
Topologia układów nie zmieniła się od kilku dekad ważne jak zrobione i jakie komponenty użyte.
Ano właśnie. :)
BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
Ostatnio się tym tematem zainteresowałem
I co Ci wyszło?
BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
Ciężko trafić na fajny produkt a jak już to ceny będą zbliżone do europejskich.
A możesz podać jakieś przykłady? Bo ja jestem odmiennego zdania. Ceny są dużo niższe od produktów europejskich tego samego poziomu.
BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
a to wiem bo wiele ich przerobiłem i mowa o tych z górnej półki
A możesz podać jakie przerobiłeś?
BlackDevil pisze:
30 mar 2019, 19:10
A kto tu jest Konserwatywny
Czyżby ten kto używa socjotechniki odwróconych pytań? :lol:
Pytaj, pytaj, nie umawialiśmy się przecież, że będzie łatwo. Czy nie wiem o czymś? :D
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#7

Post autor: BlackDevil »

darkman pisze:
30 mar 2019, 21:30
A czemu pytasz?
A tak z ciekawości :)
darkman pisze:
30 mar 2019, 21:30
I co Ci wyszło?
Wyszło że oddają więcej mocy niż pobierają z sieci :lol: czyli perpetuum mobile :clap:
darkman pisze:
30 mar 2019, 21:30
A możesz podać jakieś przykłady? Bo ja jestem odmiennego zdania. Ceny są dużo niższe od produktów europejskich tego samego poziomu.
Zastanowiłeś się dlaczego są niższe ceny tu masz foto środka chińczyka Line Magnetic Audio LM-210IA nie trzeba być specjalistą aby stwierdzić co jest nie tak albo czego brakuje , a cena z kosmosu.
180815005856_804.jpg
darkman pisze:
30 mar 2019, 21:30
A możesz podać jakie przerobiłeś?
Pewnie były to PS 2a3, 6sl7Full Music (te jeszcze posiadam ) używam je do uruchamiania wzmacniaczy :lol: zanim włożę te tańsze lepsze :o ,były jeszcze pentody i małe triody ale się ich pozbyłem wiec nie pamiętam nazw ale tanie nie były. Dodam tylko że też używam chińskich produktów ,kupiłem fajnego Dac-a i super regulator tonów do tranzystorowca i jestem znich :D
darkman pisze:
30 mar 2019, 21:30
Pytaj, pytaj, nie umawialiśmy się przecież, że będzie łatwo. Czy nie wiem o czymś? :D
Co to byłoby za forum jak każdy miałby te same zdanie (raczej słabe).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#8

Post autor: darkman »

BlackDevil pisze:
31 mar 2019, 10:40
Co to byłoby za forum jak każdy miałby te same zdanie (raczej słabe).
Ależ ja sobie cenię Twoje zdanie odkąd z nami jesteś, jak wiesz.
Po prostu kontestuję pewne uogólnienia i jestem pewien, że wiesz o co mi chodzi.
BlackDevil pisze:
31 mar 2019, 10:40
a cena z kosmosu.
Nie zaglądam nikomu do kieszeni i nie obchodzi mnie ile i jak wydaje. Te wzmacniacze z linii Line Magnetic na KT88 czy 300B kupuje się poniżej 5k, a te bardziej wyżyłowane cenowo w RP w granicach $2k. Ceny podawane przez reselrów w Polsce, to inna bajka.
Modele 805,845 czy 508 mają swoich fanów i zadowolonych użytkowników, a to chyba najważniejsze? Czy nie?
Oczywiście lepiej kierować się obcym szkiełkiem i okiem mędrca, konfrontować marketingowe arty z pism branżowych ze społecznością internetowych audiofanów i gawędziarzy ale można też słuchać (dziś dla chcącego nie ma z tym żadnego problemu) i wybrać co się spodoba.
BlackDevil pisze:
31 mar 2019, 10:40
nie trzeba być specjalistą aby stwierdzić co jest nie tak albo czego brakuje
Devilu uwierz dziś mało kogo obchodzi co tam jest w środku i czego teoretycznie brakuje.
To w kontekście oczywiście taki, że dla końcowego użytkownika, ta wzmiankowana wiedza technologiczna i elitarna było nie było, nie ma znaczenia. Już ci na pewno takiego jaki się w niej pokłada ich zdaniem.
W mojej zaś opinii i niech będzie, że tylko mojej (zupełnie mi to nie przeszkadza) produkt chiński to nie jest zły produkt. Uogólnienia zaś typowe dla określonych grup audiofanów są obarczone częstokroć swego rodzaju demagogią.
I tylko tyle.
Takie uogólnienie.

p.s. no dobra, buźka - bo lecę na Volumen kupić Se konektory do zacisków terminali głośnikowych. Rzecz jasna chińskie .. bo co bede dziada rżnął. Stać mnie ! :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#9

Post autor: zbyszek1982 »

A czego brakuje temu misiu ze zdjęcia?
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#10

Post autor: BlackDevil »

darkman pisze:
31 mar 2019, 11:25
Devilu uwierz dziś mało kogo obchodzi co tam jest w środku i czego teoretycznie brakuje.
To w kontekście oczywiście taki, że dla końcowego użytkownika, ta wzmiankowana wiedza technologiczna i elitarna było nie było, nie ma znaczenia. Już ci na pewno takiego jaki się w niej pokłada ich zdaniem.
W mojej zaś opinii i niech będzie, że tylko mojej (zupełnie mi to nie przeszkadza) produkt chiński to nie jest zły produkt. Uogólnienia zaś typowe dla określonych grup audiofanów są obarczone częstokroć swego rodzaju demagogią.
I tylko tyle.
Takie uogólnienie.
Zgadzam się że końcowego użytkownika nie obchodzi co jest w środku jak mu podchodzi sonicznie to bierze .Mnie obchodzi z racji tego że sam coś próbuję robić czasem wyjdzie lepiej czasem nie :mrgreen: , ale frajda jest ;) . Jak ktoś mnie zapyta co sądzę na temat tego czy owego Klocka będę wstanie odpowiedzieć co i jak na podstawie parametrów podanych przez producenta i skonfrontować z tym co siedzi w środku (oczywiście parametry nie grają) :) Jakbym kiedyś zdecydował się na taki klocek to pewnie bym w nim grzebał aż osiągnę to co chcę. :D Albo śmietnik :evil:

Tak na marginesie ten 845 z tej serii to ten co według producenta oddaje więcej mocy niż pobiera z sieci :lol:

darkman pisze:
31 mar 2019, 11:25
300B kupuje się poniżej 5k
Szacun Darek cena adekwatna do tego co jest w środku 8-)
darkman pisze:
31 mar 2019, 11:25
p.s. no dobra, buźka - bo lecę na Volumen kupić Se konektory do zacisków terminali głośnikowych. Rzecz jasna chińskie .. bo co bede dziada rżnął. Stać mnie ! :D
Ty na Volumen ,ja właśnie otworzyłem sezon wędkarski :lol: nie w temat ale się pochwalę takiego zbuja złowiłem oczywiście no kill wypuściłem. ;)
IMG_20190331_135015.jpg
zbyszek1982 pisze:
31 mar 2019, 11:41
A czego brakuje temu misiu ze zdjęcia?
W sumie problem lezy w zasilaniu użyto dwóch lamp prostujących które pracują wspólnie Jeden kond do filtracji przylepiony do trafa zasilającego które pracuje na granicy wytrzymałości czyli będzie się gotowal ,rozdzielenie napięcia na lewy/prawy kanał dopiero później po przez sztuczny dławik z tranzystora ,przy lampach prostujących winny być normalne dławiki. To rozwiązanie jest świetne przy normalnych mostkach graetza a nie przy zasilaniu lampowym (rzecz jasna cena ) żarzenie lamp mocy na stabilizatorze i super tylko poziom filtracji słaby :lol: Na plus chińskie obudowy mnie się podobają :whistle:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#11

Post autor: Myszor »

Dobrze że puściłeś bo jeszcze nie sezon na szczubyka.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#12

Post autor: BlackDevil »

Myszor pisze:
31 mar 2019, 17:54
Dobrze że puściłeś bo jeszcze nie sezon na szczubyka.
Sie wie ,wypuszczam 99% zwlowionych, bo ryb nie jadam :P
Awatar użytkownika
sponaa
Posty: 151
Rejestracja: 11 lis 2013, 00:40
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#13

Post autor: sponaa »

Zastanawiało mnie czemu o tym pre tak mało informacji na tym forum. Pomyślałem, że może słaby i nie ma o czym mówić, ale... skoro Taihenwarui zaczął... :-)

Jakis czas temu zrobiłem sobie właśnie takiego klona na podstawie wytycznych pana Les Carpentera i mimo, że nie porównywałem go "prawie" do niczego (mam tylko Akai AM-2600 z wbudowanym pre, ale w innym systemie - inny gramofon/wkładka/pre/wzmacniacz/kolumny - to stąd to "prawie" do niczego) to dla mnie gra SUPER! Bez odpływania w "opisy" - jest SUPER :-)

Poniżej zdjęcie. W tle dorobiony do wieży poziomej (od czasów Rejsu i sekcji gimnastycznej dopuszczam takie konstrukcje słowne, choć puryści mogą protestować...) 2x 3W na podstawie schematu Mullarda -> http://diyaudioprojects.com/Schematics/ ... ematic.htm:
DSC_4342.jpg
A więc podsumowując: na "chińczykach" się nie znam, okresy ochronne w wędkarstwie to dla mnie czarna magia, ale +1 do opinii Taihenwarui jak najbardziej dokładam :D
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3204
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#14

Post autor: Pawelec »

sponaa pisze:
01 kwie 2019, 17:45
Poniżej zdjęcie.
Bardzo ładny zestaw :) . Ciekawa forma i super wykonanie. Brawo dla autora :clap:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Taihenwarui
Posty: 1007
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:25
Gramofon: Thorens TD 150 MK2
Lokalizacja: JuKej

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#15

Post autor: Taihenwarui »

Piekne wykonanie @sponaa :clap:

Ciekawa dyskusja tez. Ten mod jest dosc popularny wsrod posiadaczy Yaqina i mysle, ze zaslugiwal na wzmianke na tym forum.
Niestety ja nie zagladam w bebechy chinczykom. Nie znam sie.( co innego jak by to byla chinka, w takim wypadku moglbym przebadac :mrgreen: )
A tak na powaznie to interesuje mnie tylko efekt koncowy, czysto muzyczno-odbiorczy. Nie znam sie tez na innych sprzetach z Chin ale po budowie tego Yaqina i roznicy dzwieku po przerobce, wyraznie widac, ze jest niedopracowany.
ODPOWIEDZ