PRE PRE

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

PRE PRE

#1

Post autor: MISSE »

Podczas ostatniej wizyty Arka w kraju wpadł w moje dłonie ELAC MC21.

No oczwiście do naprawy :twisted: . Musiał swoje poleżakować ale koniec końców przyszedł czas na nie go. Po rozebraniu do naga okazało się, że to przypadek beznadziejny. Wszystkie onaczenia na półprzewodnikach wyglancowano tak, że uznać trzeba to za efekt zamierzony i nieodwracalny. Schematu nie ma nigdzie. Kolejny miesiąc i zlitowałem się. Rysowanie schematów z mozaiki płytki to nie fajna robota. Po godzinie zlokalizowałem uszkodzenie i wytypowałem pacjentów. Kolejna godzina z aplikacjami i 5min poświęcone na zamówienia części. Po kolejnym tygodniu, woreczek z drobiazgami, 15min i coś się pojawiło na wyjściu. Generalnie więcej strachu niż roboty.
Efekt - bardzo fajny pre MC (PRE- PRE ponieważ podpinamy do wejścia MM)
Duże możliwości jeśli chodzi o nastawy Rwej i 3 zakresy wzmocnienia.

Jeśli zastanawiacie się nad doborem transformatorków, to pre pomoże wam w doborze elektrycznym i sonicznym.

Co do odsłuchów i porównania np. transformatorki, nuda, huraria itd. to niestosowne zewzględów
elektrycznych cenowych itd.

Za cenę 1-1,5k zł warto, nie warto ale tyle stoi to na portalach, a i nie podejmuje się naprawy kolejnych sztuk
Załączniki
elac mc21.jpg
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: PRE PRE

#2

Post autor: KUTI »

Potestuj go, bo chwilę u Ciebie poleży. Kupowany był w ciemno, choć wiedziałem, że to dobry ruch / wszak ryzykowny, bo niewiadomo było co w nim nie działa, ale wiedziałem komu to zlecić ;)
Luxman PD-444, ANK / ASR Emitter I HD, KEF 107
Luxman PD-441/PD-121, Luxman M-03/C-03
ahaja
Posty: 1207
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: PRE PRE

#3

Post autor: ahaja »

Onegdaj, dziecięciem będąc popełniłem projekt pre-pre Gisbertsa z Elektora. Był na tranzystorach SSM2210/2220, gain chyba 10dB (20x). Ładnie to chodziło, ciche było.
ODPOWIEDZ