Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#1

Post autor: Franz »

Witam, taka jest sytuacja: podłączyłem dzisiaj pierwszy raz gramofon. Przez przedwzmacniacz VIVANCO PA115 do amplitunera Onkyo tx-nr525 i od razu słychać buczenie/syczenie/szumienie jak w załączonym pliku http://entertinium.home.pl/allegro_maci ... czenie.wav. Nagrywałem telefonem więc trzeba troche głośniej zrobić ;) Słychać też lekkie trzaski jak kręcę potencjometrem. Próbowałem na różnych gniazdach w ampli i zawsze to samo.

Czego to jest wina ? Kabli ? Przedwzmacniacza ? Gramofonu ? [pomijam oczywiście winę mojej głupoty bo może to być oczywisty problem ale ja kompletnie się nie znam :/]

Nie mam za bardzo jak sprawdzić na innym wzmacniaczu stąd moje pytanie, bo może to kwestia chinskiego przedwzmacniacza albo kabel gramofon->przedwzmacniacz jest za długi/kiepski ? 7m, nie wiem jaki jest standard ale skoro takie robią...
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#2

Post autor: kriss »

A jaki gramofon? Masz z niego wyprowadzony oddzielny przewód masowy?
7m kabel? :shock:
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#3

Post autor: amrowek »

może być wina przewodu kup inny mniejszy i zacznij od wyeliminowania tych 7 m.
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#4

Post autor: Franz »

Technics SL-QD3, jest kabel do uziemienia tylko póki co uziemiałem go na kaloryferze.... [nic to oczywiście nie dało] Zaraz jeszcze spróbuje go przyłożyć do obudowy przedwzmaka tylko musze przemeblowanie zrobic ;)

7m kabel RCA bo amplituner mam na jednym końcu pokoju a miejsce gdzie postawić gramofon na drugim :/ Żeby ten kabel jakoś ładnie puścić pod ścianą musiałem trochę drogi nadrobić :/
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#5

Post autor: kriss »

Do kaloryfera? Zadziwiasz mnie:) Ale moze to jakiś patent na podsluchiwanie sąsiadów za pomocą wzmacniacza:D
Hmmm... to "syczenie" to może powietrze w grzejnikach :think: A buczenie to być może pompka od centralnego??? :think: :lol:

Podłącz jak trzeba masę do obudowy preampu.
Uziemiać to możesz przepływ prądu niebezpiecznego dla zdrowia i życia człowieka. A nie dźwięku :)

Jak problem bedzie dalej testuj zestaw na normalnym ok 1m przewodzie.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2018, 20:27 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#6

Post autor: amrowek »

Franz pisze:
14 lut 2018, 20:13
Technics SL-QD3, jest kabel do uziemienia tylko póki co uziemiałem go na kaloryferze.... [nic to oczywiście nie dało] Zaraz jeszcze spróbuje go przyłożyć do obudowy przedwzmaka tylko musze przemeblowanie zrobic ;)

7m kabel RCA bo amplituner mam na jednym końcu pokoju a miejsce gdzie postawić gramofon na drugim :/ Żeby ten kabel jakoś ładnie puścić pod ścianą musiałem trochę drogi nadrobić :/
:doh:
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#7

Post autor: Franz »

amrowek pisze:
14 lut 2018, 20:26
:doh:
Nie podoba ci się gramofon czy coś innego ? Bo nie jestem w stanie wywnioskować.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#8

Post autor: darkman »

Franz pisze:
14 lut 2018, 19:58
Nie mam za bardzo jak sprawdzić na innym wzmacniaczu stąd moje pytanie, bo może to kwestia chinskiego przedwzmacniacza albo kabel gramofon
Możesz to sprawdzić na swoim wzmacniaczu używając typowego interkonektu o długości około 0,70 - 1m.
oraz GND do Vivanco.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#9

Post autor: amrowek »

te 7m uziemione :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#10

Post autor: Franz »

Rzuciłem okiem na internety czy kabel RCA traci jakos bardzo na jakości względem długości. Nic specjalnego nie znalazlem, więc stwierdziłem, że skoro robią taki kabel to chyba będzie okejka :/ No i jak podłączyłem, zaczeło buczeć to też przesniffowałem internet i ludzie pisali o tym uziemieniu, żeby próbować ewentualnie z kaloryferem, a że miałem bliżej niż do przedwzmacniacza to sprawdziłem. Powielam tylko to co znalazlem w internecie.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#11

Post autor: Myszor »

Sygnał z wkładki jest słabiutki plus 7m kabla to jak antena co zbiera wszystkie śmieci.
Kable z grama powinny być jak najkrótsze. Uziemienie do ma iść od grama do zacisku masy na pre.
No i to twoje pre to też champion nie jest. Brak filtracji= buczenie i syczenie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#12

Post autor: darkman »

Szkoda rzucania okiem, zrób to samo na krótkich interkonektach i krótkim uziemieniu.
Dla sprawdzenia efektu.Tylko tyle. Jaśniej nie umiem.
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#13

Post autor: Franz »

darkman pisze:
14 lut 2018, 23:25
Szkoda rzucania okiem, zrób to samo na krótkich interkonektach i krótkim uziemieniu.
Dla sprawdzenia efektu.Tylko tyle. Jaśniej nie umiem.
Zrozumiałem za pierwszym razem, tylko to już jutro sprawdzę bo zamotałem się bagnem w międzyczasie i musiałem to zostawić. Po prostu tłumacze się z tego z czego się smiejesz :)

Tak jeszcze swoją drogą, może póki jeszcze mogę warto byłoby oddać ten przedwzmacniacz i kupić coś innego ? Tak znowu ogromnym melomanem nie jestem żeby nie wiadomo ile kasy w to pchać, ale Vivanco za 100zl a cośtam do 150zł to jeszcze nie tragiczna różnica. Możecie coś polecić na wszelki ?
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7660
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#14

Post autor: amrowek »

jvc ax333 i duala cr5900 dostaniesz w cenie 200 pln i będzie to lepsiejsze rozwiązanie , czym mniej po drodze rożnych rzeczy tym lepiej
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#15

Post autor: darkman »

Ano. Lepsze i prostsze rozwiązanie.Pogoń ten vivanko czy jak mu tam. Daj temu gramofonowi wzmak z wejściem phono (koło gramofonu postaw, bo kino domowe to nie jest dobre rozwiązanie), a długie kable to możesz mieć do głośników jak już musisz.
Franz pisze:
14 lut 2018, 23:27
z tego z czego się smiejesz :)
i nie śmieję się, daleki jestem od tego. Normalna sprawa, że czegoś nie wiesz i się radzisz.
ODPOWIEDZ