Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
kermiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2017, 22:09

Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

#1

Post autor: kermiter »

Hej,

Czy ta wkłądka Regi to będzie dobry wybór do tego przed wzmacniacza?

Wzmacniacz lampowy i kolumny klipsch 260.

dzięki!
Rega P3, Vincent PHO-8, yaqin ms-30l (Shuguang Treasure Gold 6CA7-Z lampy mocy oraz 5654RT R.T.C. sterujące), Klipsch rp-260f, chord clearway głośnikowy, Kimber PBJ interconnect
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15000
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

#2

Post autor: darkman »

Nie napisałeś jaki gramofon. W domyśle jeśli ramię ramię RB303, to OK w sumie. Wkładka spotykana najczęściej w gramofonach Rega. Proweniencja Goldringowata w sumie i daje radę na tym preamplifierze, bo masz tam jeden i tylko jeden wybór dla wkładek MM = 47k-omów = będzie grało i ów wybór stosuje większość użytkowników tej wkładki niezależnie od posiadanego phono pre. Jeśli chciałbyś inaczej i z możliwością własnego default, to Pho-8 nie może nic więcej zaoferować (choć to całkiem przyzwoity sprzęt).
Pytanie czy to będzie dobry wybór jest raczej natury retorycznej. Nie będzie zły, choć można inaczej.

Na forum kilku kolegów miało/ma tę wkładkę, być może podzielą się opinią. Ja akurat znam tych, którzy mają/mieli do niej pre Rega Aria.
Może doprecyzuj pytanie.
kermiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2017, 22:09

Re: Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

#3

Post autor: kermiter »

Gramofon Rega p3, zależy mi głównie na ociepleniu dźwięku i przytęperowaniu góry bo jak wiadomo Klipsche graja skrajami pasm, ale też nie chcę przesadzić stąd moje pytanie. Wiem, że najlepiej było by posłuchać ale niestety nie mam jak...:(
Rega P3, Vincent PHO-8, yaqin ms-30l (Shuguang Treasure Gold 6CA7-Z lampy mocy oraz 5654RT R.T.C. sterujące), Klipsch rp-260f, chord clearway głośnikowy, Kimber PBJ interconnect
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

#4

Post autor: Wojtek »

To na jakiej wkładce jedziesz obecnie? Rega Elys?
kermiter pisze:
30 gru 2017, 22:39
zależy mi głównie na ociepleniu dźwięku
W sensie że lampa jeszcze za mało ociepla?
kermiter pisze:
30 gru 2017, 22:39
i przytęperowaniu góry
Exact ma dość ostry szlif więc, zależnie od tego czego używasz obecnie, góry może być więcej, a nie mniej.

Rozumiem że masz gramofon Rega, ale serio nie musisz się ograniczać do wkładek tej marki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kermiter
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2017, 22:09

Re: Vincent PHO-8 i wkładka Rega Exact

#5

Post autor: kermiter »

Heja!

Odświeżam temat aby nie zakładać nowego. Więc gramofon Rega P3 z wkładką Exact, kupiłem Vincenta PHO 8 jakiś czas temu, wszystko jest ok, do wzmacniacza dokupiłem nowe lampy mocy (Shuguang Treasure Gold 6CA7-Z) i sterujące, niestety jeszcze nie doszły :(

Wszystko ładnie gra, ale mam szanse kupić w dobrej cenie przedwzmacniacz Regi Fono MM, ma ktoś ten model? Czy warto zmieniać na niego Vincenta?

dzięki!
Rega P3, Vincent PHO-8, yaqin ms-30l (Shuguang Treasure Gold 6CA7-Z lampy mocy oraz 5654RT R.T.C. sterujące), Klipsch rp-260f, chord clearway głośnikowy, Kimber PBJ interconnect
ODPOWIEDZ