Dziwne zakłócenia na lewym kanale o nieznanym pochodzeniu

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
kur0sawa
Posty: 4
Rejestracja: 29 wrz 2015, 00:12

Dziwne zakłócenia na lewym kanale o nieznanym pochodzeniu

#1

Post autor: kur0sawa »

Witam!
Na wstępie może zaznaczę, że nie wiem, czy dodaję temat do odpowiedniego działu. Nie mam pojęcia, czego konkretnie może dotyczyć mój problem, dotychczasowe próby lokalizacji jego źródła wskazują raczej na przedwzmacniacz. Ale do rzeczy.
Sprzęt jakim dysponuję to Technics SL-BD3D, z oryginalną wkładką oraz przedwzmacniacz Vivanvo PA 115. Jak wiadomo, ten model przedwzmacniacza nie posiada żadnego dedykowanego rozwiązania dla uziemienia gramofonu. Z jakiegoś powodu w moim przypadku na nic zdawało się "przykładanie" przewodu do jego obudowy (o czym przeczytałem w internecie), należało dotknąć nim złącza RCA (od zewnątrz, lub przez otwór po wykręconej śrubce). Zabieg taki pozwalał na zniwelowanie głośnego, buczącego dźwięku, najprawdopodobniej o częstotliwości 50 Hz.
Po jakimś czasie, zauważyłem, że słyszalny jest nieco inny dźwięk. O wiele cichszy, ale wciąż słyszalny na poziomie nawet -9 dB. Z tego, co udało mi się odnotować, występuje on wyłącznie na kanale lewym, odbiornik dźwięku nie ma tu najmniejszego znaczenia (sprawdzałem na wieży i karcie dźwiękowej, dokładnie do samo) oraz dźwięk ten można modulować manipulując (wyginając, rozciągając itp.) przewodem łączącym przedwzmacniacz z odbiornikiem. Niemal całkowite zniwelowanie dźwięku następuje po położeniu na metalowej obudowie przedwzmacniacza całej dłoni.
Z problemem spotkałem się dotychczas dwa, trzy razy. Za każdym razem małe "grzebanie" w kablach lub pozostawienie sprawy samej sobie pomagało, lecz teraz nie jestem w stanie nic z tym zrobić.
Tutaj załączam nagranie tegoż dźwięku: http://www46.zippyshare.com/v/FuHvS70i/file.html
Czy mogę prosić o jakieś sugestie odnośnie źródła tego problemu i propozycje jego rozwiązania?
Z góry dziękuję za Waszą pomoc!
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Dziwne zakłócenia na lewym kanale o nieznanym pochodzeniu

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Obstawiam to ustrojstwo:
15-05-12-13.JPG
:morda:
ODPOWIEDZ