Wzmacniacze dzielone - BASF i Rotel (rekomendacja)

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
MacManus
Posty: 216
Rejestracja: 19 lut 2010, 20:06

Wzmacniacze dzielone - BASF i Rotel (rekomendacja)

#1

Post autor: MacManus »

Cześć!
Pozwólcie, że dodam w temacie coś od siebie w kwestii wzmacniaczy dzielonych, gdzie osobno mamy premap oraz końcówkę mocy.
Szczerze mogę polecić "klocki" dwóch producentów na podstawie własnego doświadczenia.

1) Opcja tańsza - BASF; jest to firma bardzo u nas niedoceniana (co innego np w Niemczech), która wypuszczała klocki na świetnych podzespołach zazwyczaj z okazji jakichś tam np. rocznic firmowych. W moim torze analogowym pracuje właśnie BASF, konkretnie zestawienie: PRE D-6330 + KM D-6390. Zwłaszcza przedwzmacniacz w tym zestawieniu jest wart uwagi. Nie znam osobiście w tej klasie cenowej lepszego stosunku ceny do jakości. W PL rzadko, ale da się kupić taki sprzęcik za ok 150 zł (sam preamp), W DE trzeba zazwyczaj zapłacić dużo drożej + dość droga przesyłka. Końcówka w PL kosztuje na rynku wtórnym ok 200-250 zł, choć ostatnio widziałem aukcję za 110 Kup Teraz i poszła dosłownie w 5 minut (chyba ktoś nie wiedział, co sprzedaje).
Blisko pół roku zajęło mi cierpliwe kompletowanie zestawu BASF'a i dziś jestem szczęśliwym posiadaczem zestawu: pre, wzmak, końcówka, tuner (deck sobie na razie odpuściłem), który choć póki co połączony no-name'owymi kablami i zespolony z podłogówkami Tonsila (Siesta) zwykłymi miedziankami, gra jak dla mnie bajecznie! W tym torze siedzi jeszcze Lenco L75, które sprawia, że magia analogu otacza mnie nieprzerwanie od ponad pół roku.

2) Opcja droższa - ROTEL; to miał być mój zestaw, ale nieszczęśliwie się dla mnie złożyło, że Niemiec, u którego licytowałem zestaw ni z tego ni z owego zażyczył sobie, abym przestał licytować, bo mi nie sprzeda (uprzedzony jakiś...). A szkoda, bo licytacja dotyczyła zestawu: RB 990BX + RC 990BX i można go było "wyrwać" za niewiele ponad 400 eur, co przy obecnym kursie było niezłą okazją. W PL na allegro taki zestawik to najmniej 2500-3000 PLN. Dla mnie (subiektywizm) to rewelacyjny dzielony zestaw. A jeżeli do tego czyjeś preferencje muzyczne mieszczą się w szeroko pojętych klimatach rockowych, to czysty raj. Słuchałem tego zestawu podpiętego pod kolumny B&W 602s3, gdzie źródłem analogowym był CEC BD-6000 (chyba drugi od góry model paskowy po BD-7000) i muszę powiedzieć, że szczęka opadła mi równie nisko, jak blisko lądował po wyjściu z progu Robert "Bula" Mateja.
Mam nadzieję, że dane mi będzie jeszcze posiadać ten zestaw.

Pozdrawiam,
MacManus
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41824
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacze dzielone - BASF i Rotel (rekomendacja)

#2

Post autor: Wojtek »

Pozwoliłem sobie wydzielić post do osobnego wątku :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ