Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
emiloo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2021, 14:58

Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#1

Post autor: emiloo »

Witam. To mój pierwszy post na forum i chciałem podziękować za rejestrację konta :D

Kilka dni temu okazyjnie stałem się posiadaczem gramofonu - jakiś zwykły gramofon bluetooth (specyfikacja na zdjęciu) - natomiast nie jest to funkcja, na której mi zależy w jakimkolwiek stopniu. Otóż swoje winyle chciałbym odsłuchać i ewentualnie zgrywać na swój sound-system. A są to odsłuchy Alesis M1 Active MK2, interfejs Focusrite 4i4 3rd gen i mikser Yamaha MG82cx. Podłączam gramofon chinchami do miksera, mikser czinczami do interfejsu (ofcourse). Przypuszczam iż potrzebuję przedwzmacniacza, bo zarówno jakość i głośność odsłuchiwanego i zgrywanego dźwięku są niskie.
Jaki w takim razie przedwzmacniacz w możliwie niskiej cenie (myślę maks. 1000zł) moglibyście polecić ? Myślałem o Cambridge Audio 651P. A może jakimś tańszym ;)
O ile cyfrowa strona tematu dźwięku i muzyki jest mi w miarę znajoma, o tyle w temacie gramofonów, przedwzmacniaczy jestem zielony. Załączam również zdjęcie wkładki, bo nawet nie potrafię określić czy jest to wkładka MM czy MC :lol: Jedyne co jestem w stanie stwierdzić to to, że jest to zwykła uniwersalna wkładka za 15zł - odpowiednik Sanyo, ale nie sądzę, by była to oryginalna wkładka Sanyo :P Chciałbym prosić o rozjaśnienie mi tematu wkładek, przedwzmaniaczy i innych urządzeń w odniesieniu konkretnie do mojego sprzętu i poradę z zakupem przedwzmacniacza :) Dzięki dobrym duszom!
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41941
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#2

Post autor: Wojtek »

Wybacz, ale inwestowanie w preamp do 1k by posłuchać jak gra szajs wart mniej niż 50 złotych... no cóż, rozumiem że są różne fantazje.

Zacznij od zmiany gramofonu. Może być taki z epoki do 500 złotych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1175
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#3

Post autor: pawelgrab »

Bardzo fajna walizka z tymi okuciami narożników 8-)
emiloo pisze:
21 lis 2021, 01:27
Przypuszczam iż potrzebuję przedwzmacniacza, bo zarówno jakość i głośność odsłuchiwanego i zgrywanego dźwięku są niskie.
nie potrzebujesz ma wbudowany i głośniki też,

a na poważnie @emiloo to wydaje się, że jesteś bardzo młodą osobą bawiącą się dźwiękiem na komputerze podkasting, transmisje, miksowanie itp. Jeżeli tak to nie ulegaj modzie na winyle (o ile taka jest) nie idzie raczej w parze z tą zabawą - bo i po co :think: , nie bądź nie cierpliwy , bardzo dobrze trafiłeś i na bardzo dobre forum, zapoznaj się z nim, przejrzyj tematy cię interesujące i uważnie poczytaj, znajdziesz wszystkie odpowiedzi na pytania zapewniam ;)
emiloo pisze:
21 lis 2021, 01:27
Chciałbym prosić o rozjaśnienie mi tematu wkładek, przedwzmaniaczy i innych urządzeń w odniesieniu konkretnie do mojego sprzętu i poradę z zakupem przedwzmacniacza Dzięki dobrym duszom!
bardzo dużo nieuporządkowanych pytań jak na początek a tematy są obszerne a wręcz mogą być zawiłe, miłej lektury 8-)

btw. zacznij od wrzucenia ładnej foty sprzętu i walizki oraz nazwy posiadanego modelu
pozdrawiam
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
emiloo
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2021, 14:58

Re: Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#4

Post autor: emiloo »

Generalnie macie dużo racji i generalnie tak myślałem, że pojawi się zniechęcanie do tematu:) Bawię się muzyką hobbystycznie i jest to cyfrowa muzyka (skromna produkcja w FLStudio). Gramofon wpadł mi w ręce przypadkiem jako ciekawostka, a że mam trochę winyli, miłość i słuch do szeroko pojętej muzyki, postanowiłem się zainteresować tematem.
"Walizka" tak jak mówię - jest to przypadkowy sprzęt i nawet nie widzę żadnej nazwy. Na pudełku po za specyfikacją i napisem "Bluetooth" nie ma nic :D Stąd tak jak przypuszczałem - no jest lipa.
A bardzo młody nie jestem , mam 30 lat, nie ulegam modzie - raczej okazji. Dzięki za radę, coś poszperam, może kiedyś coś uda mi się przesłuchać na moich odsłuchach i to zgrać :lol:
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 823
Rejestracja: 24 sie 2019, 11:41
Gramofon: Thorens TD-125
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#5

Post autor: Quarter »

Hej!

Też się bawiłem FLStudio, potem szarpnąłem się na Logic Pro X :)

Dobrze Ci Koledzy radzą - zacznij od rozsądnego gramofonu. Dziś dwa podrzuciłem w wątku "gramofon do 300 zł" - da się coś wyrwać na początek zabawy na pewno, a dobrzy ludzie tutaj podpowiedzą w co zainwestować. Sprzedaj tę "walizkę" albo wymień się z kimś na parę płyt - to junk totalny, byle gramiak z lat 80. zamiata taką walizkę na śniadanie.

Jak już kupisz gramiak, to masz dwa wyjścia: albo kupujesz przedwzacniacz gramofonowy (najtańsza sensowna opcja to Art DJ Pre II (nówka ok 300 zł), albo - co polecam - w budżecie do 1000 zł możesz kupić fajny wzmacniacz z epoki, który będzie miał przyzwoity przedwzmacniacz gramofonowy od razu wbudowany + ewentualnie 2 kolumny z epoki i wtedy jest szansa, że poczujesz czym my się tu tak fascynujemy. Serio, za 500-600 zł kupisz fajny wzmak, a za 400-500 da się upolować również fajne kolumienki. I w budżecie ca. 1300 zł będziesz miał zupełnie przyzwoity tor audio do winyli - jak na początek wystarczy. Masę info znajdziesz w odpowiednich wątkach zakupowych. Warto tak - zgrywanie winyli do cyfry trochę mija się z celem - "no magic" ;)
Jest: Thorens TD-125 'Frankensteiner' (od Zbyszek1982), Grundig 5200 (od Kukiz 30), ONKYO A-8067, NAMCO NSZ-333, Chromecast Audio + DAC.
Był: Technics SL-Q2, 1500C, 1200GR, Luxman L435, JVC AX1 i AX-330, NIKKO TRM750, Dali Icon 6, Thiel Cs 1.2
Arkadyo
Posty: 827
Rejestracja: 06 paź 2012, 19:41

Re: Przedwzmacniacz? Odsłuch i zgrywanie dźwięku

#6

Post autor: Arkadyo »

Quarter pisze:
28 lis 2021, 21:40
zgrywanie winyli do cyfry trochę mija się z celem - "no magic" ;)
Nawet nie chodzi o magic... Nie zebym namawiał do piractwa ale wejdz sobie na zatoke piratów i zassaj sobie takie cos jak winyl zgrany do cyfry - jest tego pełno we flac z gestoscia 24/192khz. Często takim plikom towarzyszy opis na jakiej wkładce i igle było zgrywane. Potem porównaj sobie to coś choćby z cyfrowym remasterem tej samej płyty i bedziesz wiedział gdzie jest winyl zgrywany do cyfry.
Nie rozumiem po co to ktos robi bo to kumulacja wad obu systemów. Gówniana dynamika praktycznie całkiem pozbawiona analogowej barwy... Nie wiem co gorsze - winyl zgrany do cyfry czy cyfra wytłoczona na winylu...
Jedni używają sprzętu do słuchania muzyki, drudzy używają muzyki do słuchania sprzętu.
Ja błądzę gdzieś po środku...
ODPOWIEDZ