Serwis wzmacniaczy vintage?

Żeby nie było za cicho
Validol77
Gramofon: Metz TX 4693

Serwis wzmacniaczy vintage?

Post autor: Validol77 » 12 wrz 2018, 10:39

nie bardzo mam koncepcję w jakim wątku o to zapytać więc spróbuję tutaj: ma ktoś namiary na kumaty serwis vintage audio? Chcę dać do przeglądu zakupioną Optonica SA 3131. Sprzęt ma 4 dychy na karku więc mu się należy. Wspaniale byłoby gdyby potencjalne adresy pojawiły się z okolic płd-wsch (świętokrzyskie ). Jak pomyślę o bezpiecznym opakowaniu tego 16 kg grzmota do wysyłki to mi się słabo robi.

Awatar użytkownika
darkman
Gramofon: Cielęcina 2.01

Re: Serwis wzmacniaczy vintage?

Post autor: darkman » 12 wrz 2018, 12:27

Hehe z tego co pamiętam to Skarżysko Kamienna i Ostrowiec Świętokorzyski, gość zajmujący się Luxmanami i innymi.
Poszukaj w ogłoszeniach na Olx i "po sprzętach'. Kiedyś informowałem o nim na forum lecz kiedy i w jakich okolicznościach, już nie pomnę. Jest to jakiś działający zakład pamiętam, bo nawet miałem w planie się wybrać do niego swego czasu.
Wieczorem mając więcej czasu postaram się pomóc.

p.s. a mając na uwadze, że jesteśmy w internetach, to zaraz jakiś nuworysz, mądrala powinien napisać, że obie miejscowości, to nie jest pd-wsh świętokorzyskie.
Obrazek

Awatar użytkownika
Biogon
Gramofon: składak

Post autor: Biogon » 06 paź 2018, 23:07

darkman pisze:
12 wrz 2018, 12:27
nie jest pd-wsh świętokorzyskie.
a gdzie to????

Frey

Post autor: Frey » 25 mar 2019, 18:59

Pozwolę sobie podpiąć pod temat. Dostałem dzisiaj niesprawny amplituner Kenwood KR-710. Znajomy powiedział, że w trakcie "imprezy" ktoś gwałtownie przekręcił pokrętło głośności. Coś stuknęło, coś pufnęło i nastała cisza. Znajomy znajomego zaczął przy nim działać. Diagnoza była taka, że trzeba wymienić 4 elementy (jeden z nich widoczny na zdjęciu, pozostałe są takie same). Znajomy znajomego usunął uszkodzone elementy ale mój znajomy nowych już nie zamówił. Po jakimś czasie amplituner trafił do mnie.
PS. To co trzeba wlutować to moja dedukcja po przejrzeniu czego może na płytce brakować :) Dostałem tylko informację, że coś zostało usunięte i miał zamówić części ale tego nie zrobił. Określił je jako "tranzystory wzmacniające" lub "triaki". Sam się na tym nie zna.

Do sedna. Możecie polecić kogoś na śląsku, kto byłby w stanie przywrócić amplituner do życia w rozsądnych pieniądzach? (czyli takich gdzie koszt naprawy nie przewyższy wartości rynkowej sprzętu).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
CEC BD-2200 || Stanton 500 || Akai AM-2400 || Akai AT-2400 || AKai CD-37 || Namco NSZ-333

Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator

Post autor: Wojtek » 26 mar 2019, 10:23

Możliwe że nie zamówił bo nie był w stanie już dostać pasujących tranzystorów :)
Frey pisze:
25 mar 2019, 18:59
(czyli takich gdzie koszt naprawy nie przewyższy wartości rynkowej sprzętu).
Wartość Twojego sprzętu jest w tej chwili bardzo bliska 0 złotych (w sumie dostałeś go za darmo więc faktycznie 0 złotych :D ).
Sprawny KR-710 można dostać już za 200-300 złotych.

Części + robocizna raczej poniżej 2 stów nie wyjdą, choć mogę się mylić.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268

Slox

Post autor: Slox » 08 maja 2019, 16:13

To może i ja odkopię trochę wątek :)

Wczoraj rano przestała grać u mnie jedna kolumna, po sprawdzeniu okazało się, że winny całemu zamieszaniu jest potencjometr odpowiedzialny za funkcję balansu (Yamaha A960 mkII)
Po wymontowaniu trochę się rozsypał :o
Szukam czegoś na wymianę, ale nie bardzo wiem czego :/
Jedyne oznaczenia na obecnym potencjometrze suwakowym to
"JAPAN ALPS 220Kohm MN"
Szukałem w po sklepach internetowych jednak bez szans, jedynie zamienniki. Mógłby ktoś doradzić czego szukać?
Z góry dzięki!

Awatar użytkownika
łobuz
Gramofon: Ps-x65

Post autor: łobuz » 11 maja 2019, 18:05

Awatar użytkownika
chudy_b

Post autor: chudy_b » 11 maja 2019, 19:28

Napisz do Jacka Kawy (znajdziesz na YT) Specjalizuje się w potencjometrach. Ma sporo części z demontażu. Ale tanio nie będzie.