Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#1

Post autor: Darek »

Uwaga na osobe ktora sprzedaje plyty pod tym linkiem http://winyl.net/viewtopic.php?f=35&t=563
Przedstawia sie jako ZAPALARA
Na Allegro jako Urban50
Sprzedawca ten jest osoba do ktorej nie mozna miec zaufania. Kupillem od niego plyty winylowe ktorych czesc nadawala sie tylko na smieci
Brak jakiego kolwiek kontaktu, brak odpowiedzi na maile. Jesli ktokolwiek chcialby kupic od tego osobnika cokolwiek niech zastanowi sie 10razy.
Posiadam do niego adres, adres email i telefon oraz cala korespondencje
:naughty: CALKOWITY NEGATYW ++++++ :naughty:
postaram sie tez aby informacja ta trafila na wszystkie fora lacznie z zagranicznymi, oraz rozesle ta informacje do wszystkich znajomych ktorzy sa zalogowani na Allegro
Nieraz wystarczy porozmawiac i jest wszystko OK, jezeli ktos unika to doskonale wiedzial co robi
Awatar użytkownika
V126
Posty: 85
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:45

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#2

Post autor: V126 »

aqualife <- nick z Allegro. Miał kilka negatywów za sprzedawanie pirackich CD. Jak się okazało pirackie winyle też miał.

Ja trafiłem na pirackiego Divison Bell, który miał być oryginalny. Poznałem po tym, że dźwięk był jakby obroty w gramofonie zwalniały (poza tym był jakiś cichy, ale nie wiem czy to akurat norma w tym albumie). Płyta nie posiadała numerów matryc, wkładka nie była kopertą, a dwustronnie zadrukowanym arkuszem papieru kredowego. Numer katalogowy płyty się zgadzał z tym jaki powinien mieć oryginał. Później trochę dziwne zaczęło mi się wydawać to, że okładka płyty była jak nówka (błyszcząca i niepowycierana), a miała kilka uszkodzeń takich na zasadzie żeby nie była nówka prosto z drukarki.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#3

Post autor: kielek »

Sprzedawca o nicku na allegro "VintageRecords" sprzedaje winyle i większość ocenia jako"Niemalże NM" tyle,że robi to wzrokowo.Okładki i płyty na "oko" wyglądają ładnie,ale przy odtwarzaniu większość ma duży spadek na jakości dźwięku,smażenie i wszystkie inne przypadłości zajechanych płyt.Na moją reklamację przeprosił i stwierdził,że ostatnio ma "tyle na głowie" :D i na tym koniec.Za bardzo nie poczuwa się do odpowiedzialności a na moje stwierdzenie,że zmuszony jestem dać mu negatywa odpowiedział mi dlaczego i czy sobie na niego zasłużył :shock: Skoro mnie przeprosił to wedle niego jest ok. i sprawa wyjaśniona.Po długich perturbacjach mailowych stwierdził w końcu,że mogę mu je odesłać a on mi później postara się oddać pieniądze :)
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#4

Post autor: Darek »

kielek pisze:że mogę mu je odesłać a on mi później postara się oddać pieniądze
Postara sie oddac ale jaja :o :doh:
Szkoda slow. Dowiedz sie czy ten serwis moze jakos pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#5

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Dowiedz sie czy ten serwis moze jakos pomoc
Allegro to niestety nie jest eBay :)

W przypadku sprzedawcy, którego przedstawił nam kielek, wystarczyłoby jedynie by napisał w opisie aukcji, że stan płyt ocenia jedynie wzrokowo. Koniec kropka, każdy by wtedy wiedział o co chodzi. Jednakże cwaniak tego nie zrobi, bo wie że automatycznie spadłaby mu klientela, niezbyt przekonana do tego typu oceny płyt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#6

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Allegro to niestety nie jest eBay
Rozumiem ;)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#7

Post autor: krolix »

A jak w takiej sytuacji wyglądałaby sprawa na ebayu?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#8

Post autor: Wojtek »

krolix pisze:A jak w takiej sytuacji wyglądałaby sprawa na ebayu?
Tutaj staramy się utrzymać listę nieuczciwych sprzedawców.
Gadki o samych serwisach aukcyjnych i różne przypadki sprzedawców omawiamy tutaj.

EDIT:
Postanowiłem opisać traktowanie sporów przez eBay i Allegro w oddzielnym wątku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#9

Post autor: motomis »

Sprzedający Tomasz66678 (195) na allegro
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#10

Post autor: łysy »

użytkownik allegro o nicku: jakub_paula_luk, który mówi przez telefon że płyty są w super stanie a w rzeczywistości są w stanie śmietnikowym. W dodatku tak pakuje płyty:
Obrazek
To zdjęcie nie rozpakowanej paczki!
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#11

Post autor: łysy »

Pozwolę sobie dodać jeszcze kilku nieuczciwych sprzedawców na allegro:
użytkownik ka_woz z którym(a raczej którą bo to kobieta) miałem wojnę przez miesiąc. Kupiłem płytę, której nigdy nie otrzymałem. Wylicytowałem Płytę za 130 zł, zapłaciłem i koniec. Po miesięcznej wojnie, oficjalnym sporze dostałem zwrot pieniędzy, dopiero jak zainterweniowali pracownicy allegro.

użytkownik orciobiq robi sprytnie zdjęcia aby ukryć faktyczny stan płyt. Sprzedaje śmieci, potem pali głupa i odpisuje: "co z tego że płyty się do niczego nie nadają, przecież sprzedałem panu niedrogo, na moim gramofonie ARTUR grały dobrze"

użytkownik dec_adam to kolejny, który sprzedaje śmieci nie nadające się do niczego a potem pali głupa i nie jest skory do naprawienia błędu w celu przyjęcia zwrotu. Ten sprzedawca wyznaje zasadę: kupiłeś to twój problem, miałeś pecha...
To takie zestawienie oszustów, z którymi miałem do czynienia w ciągu ostatniego roku.
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#12

Post autor: nasiaka »

Super, że dzielicie się takimi o to "osobnikami" może ktoś noszący się z zamiarem, widząc go tutaj nie wpadnie jak śliwka w kompot.

A może by zrobić listę i uzupełniać ją w miarę jak będzie taka potrzeba?, np w pierwszym poście, takie ułatwienie.
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Zakupy płytowe (temat ogólny)

#13

Post autor: Waluch »

Przestroga

Dostałem dziś płytę kupioną na allegro zwykły list , koperta bąbelkowa, tekturka z jednej strony i efekt taki

Obrazek

ewidentnie wina złego usztywnienia, karton owszem, dość gruby ale załamany w 1/4 (pewnie z pudełka) no i właśnie na tym załamaniu płyta poległa

sprzedający to rDk13200 http://allegro.pl/show_user.php?uid=12724947
napisałem mu zaraz po kupnie, że chcę paczkę prioryt. i że ma zapakować płytę solidnie ... dostałem list i efekt widać na foto

Napisałem do sprzedawcy ,że jest problem z płytą ... i w odpowiedzi dostałem :

" Witam.
Słucha Pan, ja nie jestem odpowiedzialny za to co robi poczta (...) "


także uważajcie na tego sprzedającego ,bo ma jeszcze kilka wystawionych płyt
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Zakupy płytowe (temat ogólny)

#14

Post autor: eenneell »

Ooo! ...Wa mać! :!:
współczuję :(
Darek

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#15

Post autor: Darek »

eenneell pisze:współczuję
No tylko mozna wspolczuc. Ale nie obwinialbym odrazu za sposob pakowania. Obecnie sa bardzo niskie temperatury i wystarczy ze przesylka bedzie kilka godzin w samochodzie bez odrzewania a nastepnie cos na tym postawia wygna czy cos w podobie i efekt moze byc jak na zdjeciu. Plyty sa wrazliwe na temperatury dodatnie oraz ujemne. Wiele razy dostaje tak zapakowane plyty i jeszcze przypadku aby przesylka byla zniszczona nie mialem
ODPOWIEDZ