Winyle w Krakowie

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
grandville
Posty: 30
Rejestracja: 06 gru 2012, 14:42

Winyle w Krakowie

#1

Post autor: grandville »

witajcie!

gdzie mogę w Krakowie szukać jakichś antykwariatów z płytami? chodzi mi o jakiś porządniejszy antykwariat i zachodnie wydania płyt, nie Balkanton i Jugoton.

dzięki za jakiekolwiek info, pozdrawiam!


~~~grandville
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Winyle w Krakowie

#2

Post autor: Wojtek »

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=16
grandville pisze:chodzi mi o jakiś porządniejszy antykwariat i zachodnie wydania płyt, nie Balkanton i Jugoton.
Może jeszcze arbuza do tego?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: Winyle w Krakowie

#3

Post autor: krisdebowski »

nie pamiętam dokładnie ale rok temu w Krakowie w 3 miejscach winyle oglądałem : jarmark na placyku w dzielnicy żydowksiej (tam zapiekanki w kilku budkach sprzedawali), hala towarowa nieopodal gdzieś tam - nie pamiętam nazwy - moze hala targow?, oraz duży wybór choć najwiecej to poważnej gdzies jak się wjeźdzało od strny Olkusza koło takiego dużego budynku straży pożarnej - może to ci pomoże właściwe adresy znaleźć
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Winyle w Krakowie

#4

Post autor: zbyszek1982 »

Na Placu Nowym regularnie można spotkać trzech sprzedawców winyli, każdy z nich ma nieco inny asortyment.

- pierwszy ma same tłoczenia z demoludów, raczej bez rewelacji, sądząc po stanie płyt, są to głównie znaleziska z wystawek i z piwnic. Ceny mało atrakcyjne jak na jakość towaru.

- drugi, cudzoziemiec - mówi po polsku z angielskim akcentem, w dużej części handluje piratami popularnych tytułów kolekcjonerskich. Jak chcecie kupić "oryginały" i "pierwsze tłoczenia" Led Zeppelin, Nirvany, czy Pink Floyd (kolorowe "Division Bell" itd.) to do niego. Ceny jak za prawdziwe oryginały :), taniej niż 50zł za płytę nic nie ma.

- trzeci ma głównie angielskie tłoczenia, oprócz muzyki popularnej ma trochę jazzu (głównie ECM) i muzyki klasycznej. Chętnie rozmawia o płytach, ma sporą wiedzę muzyczną. Płyty podobno z własnej kolekcji, ale mam wrażenie, że to import własny z UK. Płyty w dobrym stanie i umyte. Ceny dosyć wysokie, od 30-40zł wzwyż.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Winyle w Krakowie

#5

Post autor: zoombie »

Moje wrażenia z wczorajszej wizyty w Krakowie w połączeniu z listą sklepów z tego wątku
zbyszek1982 pisze:- drugi, cudzoziemiec - mówi po polsku z angielskim akcentem, w dużej części handluje piratami popularnych tytułów kolekcjonerskich. Jak chcecie kupić "oryginały" i "pierwsze tłoczenia" Led Zeppelin, Nirvany, czy Pink Floyd (kolorowe "Division Bell" itd.) to do niego. Ceny jak za prawdziwe oryginały , taniej niż 50zł za płytę nic nie ma.

- trzeci ma głównie angielskie tłoczenia, oprócz muzyki popularnej ma trochę jazzu (głównie ECM) i muzyki klasycznej. Chętnie rozmawia o płytach, ma sporą wiedzę muzyczną. Płyty podobno z własnej kolekcji, ale mam wrażenie, że to import własny z UK. Płyty w dobrym stanie i umyte. Ceny dosyć wysokie, od 30-40zł wzwyż.
Nie wiem którego z tych dwóch panów spotkałem, mówił z akcentem, miało sporo fajnych płyt, w tym jazz, w cenach od 40 zł wzwyż. Przyjemnie się z nim rozmawiało. Nic nie kupiłem, głównie dlatego, że jeszcze nie dojrzałem do takich cen ;)
Reymont pisze:Województwo małopolskie
MusicCorner - Kraków ul. Św. Tomasza 4, http://www.musiccorner.pl/
Records Dillaz - Kraków ul. Berka Joselewicza 11, http://www.recordsdillaz.com/
High Fidelity - Kraków ul. Podbrzezie 6
Vinylspot - Kraków, ul. Olkuska 3/1, http://vinylspot.pl/
Od razu napiszę, że do Vinylspot nie dotarłem, w MusicCorner mają tylko nówki (m.in. In the Court of te Crimson King za 109 PLN).

High Fidelity - przesympatyczny właściciel, wizyta zaczęła się dłuższą rozmową, ale że miałem sporo czasu, nie krzywdowałem sobie. Nieco pomyszkowałem, kupiłem ostatecznie trzy płyty w cenach, nazwijmy to normalnych (czyli chyba żadna okazja, choć z rabatem z tytułu wzięcia owych trzech sztuk, ale też nie jakieś maksima, choć pewnie jak byłbym cierpliwszy, to kupiłbym taniej, może i znacznie taniej). Płytę można było osłuchać na miejscu - jedna z nich miała małe ryski, ale okazało się, że ich nie słychać (w sklepie, w domu już troszkę bardziej, ale to chyba jednak kłania się różnica sprzętowa), jednej płyty jednak nie kupiłem, choć była tania, bo jednak w odsłuchu dość kiepsko było, zresztą właściciel (Piotr) lojalnie uprzedził, że płyta jest tak przeceniona ponieważ jest mocno zużyta. Sklep ma klimat, było mi w nim bardzo przyjemnie, jak będę kiedyś znów w Krakowie w okolicach Kazimierza, na pewno zajrzę ponownie.

Records Dillaz - też na Kazimierzu, wybór mniejszy niż w High Fidelity, stany jakby gorsze (ale też ceny za nie niższe), a jeśli w jakichś lepszych stanach, to już miałem wrażenie, że ceny wyższe niż u poprzednika. Jak będę miał w przyszłości nadmiar czasu to zajrzę, ale spinać się nie będę.
clostermann

Winyle w Krakowie

#6

Post autor: clostermann »

Dodam jeszcze od siebie że jeśli chodzi o nowe płyty, warto zajrzeć do... Saturna w Galerii Krakowskiej.
Nie, nie żartuję ;)
Mają w tej chwili chyba największy wybór nowych winyli w Krakowie (jeśli chodzi o zakup od ręki, a nie wysyłkowy).
Tym bardziej że ostatnio zmienili układ stoisk i teraz jest regał z winylami z prawdziwego zdarzenia, na całą długość ("równoprawny" jak inne z CD, książkami czy grami) a nie zduszony w kupie jak wcześniej.
No i miła, pomocna obsługa (pan z bródką) - można pogadać ;)

W Music Corner mają mniej, ale zdarzają się ciekawe pozycje z trudno dostępnych od ręki a interesujących mnie klimatów (Kyuss, Sleep - "Dopesmoker" itp.)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Winyle w Krakowie

#7

Post autor: eenneell »

clostermann pisze:jest regał z winylami z prawdziwego zdarzenia, na całą długość ("równoprawny" jak inne z CD
:clap: To już jest jakiś, wymierny znak czasu :)
clostermann

Re: Winyle w Krakowie

#8

Post autor: clostermann »

eenneell pisze:
clostermann pisze:jest regał z winylami z prawdziwego zdarzenia, na całą długość ("równoprawny" jak inne z CD
:clap: To już jest jakiś, wymierny znak czasu :)
Hehe, no jest hajp, ceny rosną, to i regały pęcznieją... ;)
Ogólnie w Krakowie trzeba się trochę nabiegać po mieście jak się czegoś szuka...
Darek

Winyle w Krakowie

#9

Post autor: Darek »

clostermann pisze:Kyuss
Z Kyuss to raczej problemu nie ma a i ceny Kyuss w Polsce sa dobre.

( Fajny Avatar )
clostermann

Re: Winyle w Krakowie

#10

Post autor: clostermann »

Darek pisze:
clostermann pisze:Kyuss
Z Kyuss to raczej problemu nie ma a i ceny Kyuss w Polsce sa dobre.

( Fajny Avatar )
To prawda, ale i tak człek się cieszy jak moze dostać do łapy a nie czekać na wysyłkę... ;)
A Kraków jest raczej dość ciężki pod tym względem.
Darek

Winyle w Krakowie

#11

Post autor: Darek »

clostermann pisze:a nie czekać na wysyłkę
prawda ;)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Winyle w Krakowie

#12

Post autor: eenneell »

No to może będzie więcej normalnych winyli, a nie tylko te 180/200g ;)
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Winyle w Krakowie

#13

Post autor: zbyszek1982 »

Saturn się ostatnio tak zatowarował, że regał jest pełen. Aż czasami trudno się przegląda, tak są płyty nawtykane. Ceny niestety jak na kieszeń prezesa.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Winyle w Krakowie

#14

Post autor: Acia »

Ja na pana z akcentem także trafiłam, ale powiedziałabym, że ten akcent to raczej wschodni. Kupiłam od niego Miles Smiles oraz SIestę, trochę porysowane ale jak na swój wiek całkiem dobrze się je odsłuchuje. Ceny 60zł za Milesa Davisa prawie każdego.
Records Dillaz mili panowie, trafiłam na Coltrane'a ale jak się okazało był bardziej porysowany niż się wydawał, moja wina nie zerknęłam , przepłaciłam.
High Fidelity niesamowity klimat w środku jednak ilość mnie przerosła no i dziwnie się czułam jakbym weszła komuś w butach do domu ale pewnie odwiedzę to miejsce jeszcze bo ceny całkiem dobre. Pan zapewne ma wielką wiedzę pewnie dlatego się przestraszyłam:)
Music Corner zakupiłam tylko nówki, Nick Cave i Pj Harvey, mały wybór, bardziej mnie zachwyciło to co stało na zapleczu:)
Pod halą w Krakowie też czasem coś mają ale stan jest straszny, często trzymane w wilgoci ale kto wie, może coś tam się trafi. Dla mnie było frajdą odkrywanie każdego z tych sklepów tym bardziej, że w trójmieście taka bieda 8-)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Winyle w Krakowie

#15

Post autor: JacK »

zbyszek1982 pisze:Saturn się ostatnio tak zatowarował, że regał jest pełen. Aż czasami trudno się przegląda, tak są płyty nawtykane. Ceny niestety jak na kieszeń prezesa.
W bielskim MM jest o tyle fajnie że wystarczy podać swojego maila i co tydzień masz aktualne informacje co mają na stanie z winyli, podane są ceny, numery barcode, ilość dostępnych sztuk. W mailu zwrotnym podajesz co chcesz kupić i do sklepu idziesz po gotowca. Często organizują konkursy, zwycięzcy otrzymują rabat 20 % na jednorazowe zakupy z działu media. Jak ktoś coś chce i mieszka blisko mnie to mogę coś komuś kupić z tym rabatem bo jestem aktualnym laureatem konkursu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ