Giełdy płyt winylowych - Polska

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Gofer
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2012, 13:17
Gramofon: Stanton t120
Kontakt:

Warszawska Giełda Płytowa - 25 sierpnień 2012

#46

Post autor: Gofer »

Drodzy winylowaniacy. Zapraszam Was na kolejną giełdę płytową do Hybryd.
______________________________________________________________________

25 sierpnia, jak zawsze w ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na Warszawską Giełdę Płytową.

Różnorodność tytułów zapewnią sprzedawcy z Warszawy, Krakowa czy Lublina! Od antykwariuszy, przez sklepy płytowe aż do prywatnych kolekcjonerów! Kilkanaście tysięcy płyt winylowych i CD z różnych gatunków muzycznych pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie, a nasi sprzedawcy doradzą i pomogą znaleźć upragniony tytuł.

Jak zwykle nie zabraknie muzyki na żywo! Tym razem zagrają dla nas DJ FUNK`B, Gofer oraz All.Love.

DJ FUNK’B - Na swoim koncie ma występy m.in z takimi ludźmi jak: Dj’ Twister, Dj Spike, Dj’Cent, Dj Przeplach, Dj’ Toni Montana (Niemcy), Dj Shockwave (UK), Dj’em Chrisem Blade (Niemcy), bandem Fusik (USA).
Kiedyś bboy we własnej osobie, dziś grywa eventy w całej Polsce, Niemczach (które jak sam mówi “są dla niego drugim domem”), a w 2011 roku po raz pierwszy zagrał na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.
Był pomysłodawcą i współorganizatorem undergrundowych trójmiejskich bboy jamów “Let’s Get Back to the Old School”, które z czasem urosły do rangi krajowej, był współorganizatorem dwóch edycji legendarnych jamów w Trójmieście: “Hip – Hop Summer Jam”, współtworzył projekt unijny “Soul of Hip – Hop”, a także byl współorganizatorem międzynarodowego eventu : Adidas Orginals Rocks the Floor, czyli tanecznych bitew Bboy’s i B girl’s przy muzyce na żywo, graną przez band prosto z Florydy.
W 2008 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie szybko został doceniony przez tutejszą scenę. Przez jakiś czas udzielał się redakcyjnie pisząc artykuły do Flava Dance Magazine, a obecnie odpowiada on za dział muzyczny na Break.pl. Wiosną 2009 roku dołączył do warszawskiej ekipy Funkrockass (Półfinaliści programu „Mam Talent”). W roku 2012 został Polskim Ambasadorem festiwalu HIP-HOP KEMP.

Gofer - Digger i pasjonat płyt winylowych. Osoba, u której zajawka przerodziła się w misję. Pomysłodawca i jeden z organizatorów Warszawskiej Giełdy Płytowej. W swoich setach stawia na dyskotekowy groove, który porusza ciało do tańca. Zawieszony na przełomie lat 70 i 80 zaserwuje nam wszystko co najlepsze z muzyki disco, boogie i elektronicznego funku okraszając wszytko perełkami z polskiej muzyki dyskotekowej lat 70 i 80.

All.Love - digger i pasjonat francuskiego i amerykańskiego rapu. Zaserwuje selekcję rzadkich i trudno dostępnych singli z boombap`owym rapem.

ZAPRASZAMY!

25 sierpnia 2012
GODZ.14-18
KLUB HYBRYDY
UL.ZŁOTA 7/9

WSTĘP WOLNY

Link do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/454709311226759
Zwolnij do 33 obrotów na minutę
lokumiecki
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2012, 13:51

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#47

Post autor: lokumiecki »

jestem poszukiwaczem tego typu eventów w Trójmieście. Czekam na info dotyczące. Mam nadzieję, że niczego tym razem nie przegapię.
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#48

Post autor: Micke »

/\ Jarmark Dominikański,
Do kompletu masz Muzyczną Piwnicę w Gdańsku
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#49

Post autor: kielek »

Chyba chodziło mu o samą imprezę didżejską,niż o jako taki zakup płyt.
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#50

Post autor: Micke »

A no to chyba że tak...
lokumiecki
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2012, 13:51

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#51

Post autor: lokumiecki »

Chodziło mi o zakup płyt.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#52

Post autor: kielek »

No to dużego wyboru nie ma.Stały punkt to jak podał Micke,czyli piwnica na Przymorzu,ewentualnie MM,wiem też że w Desdemonie w Gdyni nieraz organizują coś na styl giełdy z muzyką klubową.
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#53

Post autor: Kocewicz »

Tyle że dziwne ceny tam można wygrzebać. Za dżambli 140 zł, wszystkie eLki festiwalu jazzowego w Sopocie po minimum 50 zł... Ale za to dwie garście fajnego szelaku wygrzebałem (sprzedawca nie za bardzo ogarnia temat), za dychę sztuka :D W tym jedną wziąłem z ciekawości, 12" Columbia z ok. 1919. Gra!
Are you Shure?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#54

Post autor: Wojtek »

lokumiecki pisze:Chodziło mi o zakup płyt.
Przypominam, że tu jest wątek o giełdach/eventach, a nie o sklepach :)

W Trójmieście poza Jarmarkiem (gdzie Muzyczna Piwnica i tak ma chyba najwięcej towaru winylowego, taki ichni "czas żniw") to głównie eventy DJskie się zdarzają, jeśli już.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Micke
Posty: 209
Rejestracja: 04 paź 2011, 21:40

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#55

Post autor: Micke »

Tak, w tym roku MP miała na jarmarku 3 stoiska wypchane po brzegi płytami :D
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#56

Post autor: Robert007Lenert »

Dzisiaj to jest 21.10.2012 gielda plyt w klubie studenckim "Pod Przewiazka" /KRAKOW/ po ponad 30-tu a moze i 40-tu latach zakonczyla swoj zywot... W dniu dzisiejszym odbyla sie juz w wesji mikro na schodach prowadzacych do klubu, przed zamknietymi drzwiami wejsciowymi. Moze znajdzie nowa lokalizacje?
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#57

Post autor: slide »

"Radiu Lublin postanowiło reaktywować w Lublinie giełdę płyt, wydawnictw muzycznych i sprzętu audio. Co prawda Radio Lublin nigdy takich przedsięwzięć nie organizowało, ale tradycja giełd płyt w Lublinie sięga lat 70 XX wieku."

Tuż przed świętami pierwszy raz udałem się na giełdę płyt o której dowiedziałem się przypadkiem. Musiałem się wybrać bo nie ma nigdzie blisko żadnych ciekawych sklepów z winylami, jedynie internet. A nie ma to jak pogrzebać w dziesiątkach płyt. Jak ktoś mieszka w Lublinie lub okolicach i interesują go winyle niech zajrzy na giełdę do Radia Lublin. Odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca. Teraz będzie to 13.01.2013. Na pewno jakieś info się na stronie pojawi.
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#58

Post autor: Kusma »

slide - ta gielda odbywa sie regularnie? na stronie zadnego info nie ma poza artykulem z listopada...
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
slide
Posty: 51
Rejestracja: 12 sie 2012, 15:58

Giełdy płyt winylowych w Polsce

#59

Post autor: slide »

Tak, jak na razie do tej pory odbywa się w 2gą i 4tą niedzielę miesiąca. Teraz będzie to 24.02.2013. Właśnie minus że trzeba dobrze googlować albo w szukajce na stronie radia, sam później poszukiwałem artykułu, informacji na ten temat i trafiłem tylko na krótkie info o pierwszej giełdzie. http://moje.radio.lublin.pl/14-10-2012- ... lin-2.html
Awatar użytkownika
radek229
Posty: 180
Rejestracja: 29 gru 2011, 15:23

Re: Giełdy płyt winylowych w Polsce

#60

Post autor: radek229 »

Byłem. Wybór był, i to o dziwo głównie zagranicznych tytułów. Jednak mając w kieszeni 50zł nie za bardzo dało się tam cokolwiek kupić. Pan z największym asortymentem ceny miał nie małe np. http://allegro.pl/bob-marley-same-lp-su ... 95442.html - 70zł , Był też LZ I Polski za 50zł. Nie widziałem, żeby ktoś coś kupował. Po za tym trochę mi się spieszyło. Czyli w sumie 5zł na darmo bo nic nie zakupiłem nawet
ODPOWIEDZ