Record Store Day 2019

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Record Store Day 2019

#1

Post autor: SimonTemplar »

418460021311.png
Minął prawie roczek od ostatniego RSD. Ale ten czas pędzi :doh: :auto-layrubber:
Kolejna "uczta" dla fanów czarnego krążka odbędzie się w dniu 13 kwietnia 2019.
Strony oficjalne są wam pewnie znane:
https://recordstoreday.com/
https://recordstoreday.co.uk/home/
Oficjalna list ma być podana dzisiaj t.j 28.02.2019 ale przecieki już są od kilku dni ;)
Oto co można znaleźć w sieci:
http://exclaim.ca/music/article/heres_t ... 9_releases
https://thevinylfactory.com/news/list-r ... xclusives/
Dodatkowo, co mnie jara :dance: , małe co nieco z insta:
IMG_8142.jpg
EDIT:
No i jest oficjalna lista:
web: https://recordstoreday.co.uk/releases/r ... 2019-02-28
pdf: https://recordstoreday.co.uk/media/1018 ... 19-6pm.pdf
Awatar użytkownika
kissterio
Posty: 3
Rejestracja: 16 gru 2018, 00:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Record Store Day 2019

#2

Post autor: kissterio »

A czy to będzie dostępne jutro u naszych sklepikarzy?
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9648
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Record Store Day 2019

#3

Post autor: Cracker »

U tych którzy zamówili , są uczciwi i nie będą próbować sprzedać drożej w sieci , tak.
Trzeba sobie sprawdzić w konkretnym sklepie. Lista poniżej.
https://recordstoredaypolska.com/sklepy
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Record Store Day 2019

#4

Post autor: darkman »

kissterio pisze:
12 kwie 2019, 11:36
A czy to będzie dostępne jutro u naszych sklepikarzy?
Dzień dobry.
A widzisz, bo miałem pytać o miasto, ale jak W-wa to masz de facto dwie lokalizacje:
- Winylowa/Bemowo/ Morcinka 5/7 od 11tej, - to autoryzowany organizator RDS, płyty w cenach RSD mozna było zamawiać z listy (każdy tytuł) mejlowo (wcześniej), co będzie on stock to trudno powiedzieć ale zapewne nie każdy tytuł.
- sklepy, które się zgłosiły na oficjalną edycję RSD w w-wie = te masz na liście, co i czy będą miały to zagadka, bo może tylko zniżki na normalny asortyment i niektóre tytuły RSD.
- Hala Gawardii - Pl.Ż_B1 - za Halą Mirowską od placu (bedo jajca z parkowaniem ale można od Chłodnej) - tu masz dużą giełdę jak co roku (np. Miłość/Kredytowa, muzeum Polin, Fabryka Trzciny w ub. rocku), czy ma autoryzację RSD = wątpię, ma tylko ideę bo światowy RSD odbywa się w RP w tym roku jako impreza z autoryzacją po raz pierwszy. Organizacja jak w ostatnich latach (Maciek [RODO]) i tacy sami zasadniczo wystawcy, ale to spora oferta płytowa. Czy znizkowa? Osobiście nie zauważyłem. W ubiegłym roku była uboga oferta płyt RSD, ale za to w osobnej sali de facto i wybór ofert towarzyszących całkiem fajny poza stereotypem czyli mainstreame. Przypuszczalnie może być podobnie.
Jak w innych miastach to nie wiem.

To właściwie tyle. Organizatorzy world RSD zwracają uwagę na punkty autoryzowane i nieautoryzowane, które w minionych latach używały idei i znaku towarowego RSD bez porozumienia z organizatorem globalnym.
Sklepu autoryzowane w RSD dają pewną gwarancję podaży w cenach i tytułach, lege art.
Reszta to normalne giełdy i tylko chłyt_RSD.

Niemniej największe skupisko płyt to będzie HG zapewne. Ceny ubiegłoroczne, jak pamiętam uwłaczały ludzkiej godności :lol:
Sam wybieram się do Winylowej, do Hali też pewnie zerknę, bo mam "na piechotę z buta".
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Record Store Day 2019

#5

Post autor: Myszor »

Biedry nie ma na liście :shock:
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Record Store Day 2019

#6

Post autor: arturxyz »

...ktoś coś upolował???......mi podobno znajomy kupił singiel Nocnego kochanka..... :dance:
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3981
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Record Store Day 2019

#7

Post autor: SimonTemplar »

Ja się stawiłem punktualne o godz. otwarcia mojego lokalnego sklepiku (na zadupiu) w UK.
Gały mi wyszły jak zobaczyłem kolejkę - przypomniało mi się jak w takich stałem w latach '80/'90 :lol:
IMG_8459.jpg
Odpuściłem bo miałem inny plan na resztę dnia. Wróciłem przed zamknięciem sklepu. Kosze wymiecione :shock:
Wg sprzedawcy zeszło dużo więcej płyt i było większe zainteresowanie niż rok temu. Pierwsze gagatki stały już od północy! :doh:
Niestety nie odhaczyłem z listy wszystkiego co chciałem :(
Najbardziej zależało mi na Bill Evans - Evans in England ... podobno mieli tylko 1 kopię :(
No cóż ''...You Can't Always Get What You Want..." ;)
Załączniki
IMG_8462.JPG
IMG_8460.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Record Store Day 2019

#8

Post autor: darkman »

arturxyz pisze:
13 kwie 2019, 18:41
mi podobno znajomy kupił singiel Nocnego kochanka..... :dance:
Jest i u mła ; nr 201.
SimonTemplar pisze:
13 kwie 2019, 18:43
Bill Evans - Evans in England ... podobno mieli tylko 1 kopię :(
Był u nas. ale/Nie kupiłem jakoś.
Dla mnie chyba muzą była Ligue Of Gentlemas - bo nikt tego nie kupował :lol: (to pewnie moje klimaty muzyczne) ale za cholerę nie mogłem sobie przypomnieć jak i co grają.. coś kojarzyłem, że Fripp jakby.. no koniec z końcem nie wziąłem.
Komeda 50 Anni, ale to Ci pisałem już. Nr coś 24x.
PinkPong Sucerful Of.. Mono, też. I coś tam pomniejszego kalibru jeszcze.
aaa Soho było, ale nie przygotowałem się i nie wiedziałem co to? nie mam zatem - ale jaka oszczędność! :D
Atman

Re: Record Store Day 2019

#9

Post autor: Atman »

.
Ostatnio zmieniony 29 cze 2020, 21:43 przez Atman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Record Store Day 2019

#10

Post autor: Biogon »

Ja odwiedzilem Record Store w Szczecinie ale nie bylo NIC. Pan powiedzial ze plyty byly zarezerwowane wczesniej i sa odlozone. Bez sensu jak dla mnie bo nie na tym przeciez polega ta akcja, przynajmniej w oficjalnym sklepie RSD. Na pocieszenie znalazlem album Carl Seglem co graniczy z cudem :) Aha, byli jeszcze muzycy i dobre cukierki! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Record Store Day 2019

#11

Post autor: Myszor »

Biogon pisze:
14 kwie 2019, 08:17
Ja odwiedzilem Record Store w Szczecinie ale nie bylo NIC. Pan powiedzial ze plyty byly zarezerwowane wczesniej i sa odlozone. Bez sensu jak dla mnie bo nie na tym przeciez polega ta akcja, przynajmniej w oficjalnym sklepie RSD. Na pocieszenie znalazlem album Carl Seglem co graniczy z cudem :) Aha, byli jeszcze muzycy i dobre cukierki! :mrgreen:
Pewnie znajdziesz te płyty wkrótce na discogsie po odpowiedniej cenie ;)
Od kiedy winyle znalazły się w dyskontach rsd nie ma większego sensu imho.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Record Store Day 2019

#12

Post autor: darkman »

Atman pisze:
14 kwie 2019, 08:11
A zap£aciç zdaje sié za nie musi. Tyle na temat autoryzacji i innych tego typu wymys£òw.
Tomek tak to jest. Handel hurtowy jest chory po prostu.
Stąd sklepy sugerują by zamawiać wcześniej. Też mi się to nie podoba, ale z drugiej strony jeśli coś chcesz sobie zaklepać, to kwestia woli. To dłuższy temat. Zasadniczo klienta to nie obchodzi i dobrze.
Biogon pisze:
14 kwie 2019, 08:17
i dobre cukierki! :mrgreen:
Bio utyjesz.
Myszor pisze:
14 kwie 2019, 09:13
Od kiedy winyle znalazły się w dyskontach rsd nie ma większego sensu imho.
Ocho, nie chciało się dupy z domu ruszyć na RSD i tera boli :lol:
Pokrętna logika ale spoko.
Awatar użytkownika
arturxyz
Posty: 1385
Rejestracja: 12 gru 2014, 19:02
Gramofon: JVC QL-A7 ps-x60
Lokalizacja: k/ŻYWIEC

Re: Record Store Day 2019

#13

Post autor: arturxyz »

.... Ja też chciałem jeszcze Komede ten różowy winyl ale też były odłożone zarezerwowane.... :evil:........ Kolega zdobył dla siebie soundtrack z Crow.....
JVC QL-A7
SONY PS-X60
JVC XL-Z 555
ONKYO INTEGRA A-8780
JAMO S 606
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Record Store Day 2019

#14

Post autor: blispx »

Atman pisze:
14 kwie 2019, 08:11
Znajomy z ma£ego sklepu muzycznego wyt£umaczy£ mi, ze on nie bierze udzia£u w RSD poniewaz zamawiajàc/sprowadzajàc p£yty z listy nie ma mozliwosci odes£ania ich i jak ich nie sprzeda od razu to mu pòzniej zalegajà latami. A zap£aciç zdaje sié za nie musi. Tyle na temat autoryzacji i innych tego typu wymys£òw.
UTF-8 please :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Record Store Day 2019

#15

Post autor: darkman »

arturxyz pisze:
14 kwie 2019, 12:30
Komede ten różowy winyl ale też były odłożone zarezerwowane.... :evil:........ Kolega zdobył dla siebie soundtrack z Crow.....
Art, Salvation? Chyba nie było za bardzo dostepnych, nie widziałem w sumie, ale soundtracków w ogóle było sporo, Żonka grzebała i tytułów był opór, np Sofia Coppola l ub Copolla se sprawdzą sami. W sumie miałem to łyknąć ale już przestałem gromadzić .."na jedno przesłuchanie".

Komedy było dużo i to zdaje się nie jest jakiś b.mały nakład, choć numerowany. komada nie ma postaci numerów np 259/900 tylko numer solo czyli słabo. Kochanek ma - np moja 201/z 300. To konkret niby jakiś jak na limit. Główna atrakcja, to 1sz polska płyta na RSD. Myszor nie będzie miał.. najwyżej z drugiej reki, ale to już nie to :D
Dobra Maciek nic już nie piszemy, bo ja się potem muszę z tego spowiadać i mnie kolana jebią :roll:

BTW, pozyskałem jeszcze nowe Sigur Ros`y dla siebie i kolegi od nas, a sprzedawali po jednej.. ale sami wiecie "mój osobisty czar" zwyciężył. To limty opisane na stickersie, ale bez numeracji czyli tzw HGW :lol: (Łukasz ty wiesz ile tego wydrukowali??)

Ogólnie RSD raz w roku. Jest fajny. Nie ma sensu się umawiać, że jest inaczej.
ODPOWIEDZ