zz top recycler muza

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
dominikdj
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:14

zz top recycler muza

#1

Post autor: dominikdj »

Dzień dobry/dobry wieczór
Czy ktoś z forumowiczów mógłby pokusić się o ocenę wydania polskiego (Muza 1990 r.) płyty ZZ Top"Recycler". Zastanawiam się nad kupnem, ale nie mam możliwości wcześniejszego przesłuchania...no i nie wiem jakie jest brzmienie i jakość tego wydania.
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: zz top recycler muza

#2

Post autor: Ramirez »

Wg. mojej oceny brzmienie bez zastrzeżeń. Mam i jestem zadowolony. Oczywiście, trzeba trafić na egzemplarz który nie był toczony na Mister Hitach.
dominikdj
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:14

Re: zz top recycler muza

#3

Post autor: dominikdj »

Hmmm...tylko czy każdy z obecnych posiadaczy kilkunasto/kilkudziesięcioletnich winyli ma dokładne pojecie o jego historii toczenia? Dziękuję za opnię z pierwszej ręki, a właściwie pierwszego ucha. Cieszę sie że pozytywna.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zz top recycler muza

#4

Post autor: Wojtek »

Każdy raczej nie, ale pierwszy właściciel raczej tak ;) Na logikę.
A może by tak po prostu zachodnie wydanie? Jest dostępne i niespecjalnie drogie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dominikdj
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:14

Re: zz top recycler muza

#5

Post autor: dominikdj »

Pierwszy-na logikę-być może powinien. Jednak ja sam posiadam kilka płyt od około 40 lat i mimo- jak mi się wydaje, w miarę logicznego rozumowania- nie pamiętam wszystkich moich urządzeń na których odtwarzałem je. Niemniej duża część płyt pełnoletnich zmieniało już swoich "Panów" kilka razy, a póki co nie spotkałem się z dołączoną metryczką kto na czym słuchał...(oczywiście każdy słuchał na najlepszym sprzęcie, a szczególnie gdy sprzedaje płytę :-)).
Może być i zachodnie wydanie, tylko że tak naprawdę zdecydowana większość dostępnych egzemplarzy jest pochodzenia rodzimego. Co ciekawe niektórzy sprzedający twierdzą, że to wydania europejskie( czyli w domyśle zachodnie).

No ale skoro posiadacze polskiego wydania mogą potwierdzić, że jakość winyla jest o.k. to może nie ma sie co napinać na wydanie zachodnie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41510
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: zz top recycler muza

#6

Post autor: Wojtek »

Myśl w kategoriach że "jakość OK" niekoniecznie oznacza "równe lub lepsze od zachodnich" ;)
Dla mnie "jakość OK" polskiego tłoczenia to takie "da się słuchać" :morda:

Tak czy siak, wybór jest Twój.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
dominikdj
Posty: 22
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:14

Re: zz top recycler muza

#7

Post autor: dominikdj »

Dokładnie tak. Każdy odpowiada sam za swoje czyny. Niemniej "konsultacje społeczne" też są (czasem) przyczynkiem do podjęcia ostatecznej decyzji.
ODPOWIEDZ