Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#1

Post autor: PhantomLord »

Witam

Wczoraj odkryłem straszną dziurę w mojej kolekcji, mianowicie brak jakichkolwiek płyt Patti Smith. Chcąc to nadrobić poczytałem trochę i jak zwykle zastanawiam się nad tym jak brzmią nowe wydania i w rezultacie czy opłaca się polować na stare wydania z lat 70'tych?
Płyty, które chciałbym nabyć to: Horses, Radio Ethiopia, Easter i Wave (przynajmniej na początek).

Wiem, że przeważnie opłaca się polować na oryginalne wydania względem wznowień, ale niestety z rzetelnością czy nawet uczciwością sprzedających bywa różnie jak wiemy, a nagrania Patti miewają sporo cichych momentów i nie zniósłbym smażenia czy równomiernych klików przez 'delikatne papierówki' na płycie w opisie NM ;).

Czy ktoś z kolegów/koleżanek forumowych miał styczność z nowymi wydaniami? A jeszcze lepiej miał możliwość porównać oryginalne wydania ze współczesnymi wydaniami :).
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#2

Post autor: darkman »

Milordzie Twoje pytania są aż nadto retoryczne w swojej oczywistości, ale...
Patti już za chwilę będzie w Dolinie Rospudy, zatem...? no i ze dwie dobre książki jej pióra są w Empiku obecnie z Wydawnictwa Czarne.
To by było na tyle :D Reszta jest milczeniem, bowiem gadanie o uznanych dogmatach ma tyleż sensu co i o wyższości.. no sam wiesz czego.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#3

Post autor: blispx »

Oryginały US brzmią dobrze, Sterling mastering R. Ludwig , winyle mimo że dość cienkie nie mają artefaktów- waga jest odpowiednia. Na temat innych się nie wypowiem bo nie posiadam

Ceny oryg nie są wysokie tj gdzieś 150PLN max więc nie widzę tematu do dyskusji ew możesz zakupić i porównać- te nowe zdaje się to z MOV (GZ Records)/Legacy (CBS Sony) wiem tylko tyle ile w internetach napisali choćby na forum Steve'a Hoffman'a

Kod: Zaznacz cały

My buddy grabbed the MoV reissue and it was flat, quiet and dead on arrival
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#4

Post autor: PhantomLord »

darkman pisze:Milordzie Twoje pytania są aż nadto retoryczne w swojej oczywistości, ale...
...To by było na tyle :D Reszta jest milczeniem, bowiem gadanie o uznanych dogmatach ma tyleż sensu co i o wyższości.. no sam wiesz czego.
A bo widzisz ja codziennie wstaje rano z myślą: "a może tym razem zrobili to dobrze i reedycja brzmi naprawdę pozytywnie", a tu masz... jak nie spojrzysz i tak zupa z tyłu :).
blispx pisze:Oryginały US brzmią dobrze, Sterling mastering R. Ludwig , winyle mimo że dość cienkie nie mają artefaktów- waga jest odpowiednia. Na temat innych się nie wypowiem bo nie posiadam....

Kod: Zaznacz cały

My buddy grabbed the MoV reissue and it was flat, quiet and dead on arrival
Dzięki za informację w temacie oryginałów i reedycji - muszę przyznać, że musiałem ominąć ten komentarz u Steeva.

No nic, w sumie nie spodziewałem się innych odpowiedzi, więc zaczynam polować na ówczesne wydania.

Dziękuję i pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#5

Post autor: Ramirez »

darkman pisze:...Patti już za chwilę będzie w Dolinie Rospudy, zatem...?
No i gdzie ty kolegę wysyłasz, gdzieś na biegun zimna :naughty:
Patti będzie w Dolinie Charlotty!
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#6

Post autor: darkman »

No właśnie! Wakacje są. Nich się charnie w tę i z powrotem, bo by za blisko miał. Cza dbać o rozwój fizyczny młodzieży i kondycję, bo potem społeczeństwo konsumpcyjne rośnie i kto będzie naiwaniał na nasze emerytury? Oj Ram, kombinuj trochę, proszę z sensem. Właściciele stacji paliwowych też chcą żyć godnie. To nic, że mafia. W Ameryce nawet mają.
Awatar użytkownika
PhantomLord
Posty: 243
Rejestracja: 23 wrz 2016, 08:48
Gramofon: SABA PSP 250
Lokalizacja: Szczecin

Re: Patti Smith Group - pytanie o nowe wydania

#7

Post autor: PhantomLord »

darkman pisze:...Cza dbać o rozwój fizyczny młodzieży i kondycję...
No tak... ze Szczecina to Pani Charlotta jest jednak bliżej niż koleżanka Rospuda, ale kurde nie wiedziałem że na pieszo mam biec!

A no i dziękuję za jakże miłe słowa (bycie młodzieżą :D ), chociaż to pewnie zależy od umiejscowienia w czasie oceniającego ;).

A Ameryka Panie to zgniły zachód i upadek moralny jak i obyczajów, więc może nie ma co się powoływać.
ODPOWIEDZ