Chaos pełen idei

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Chaos pełen idei

#1

Post autor: Myszor »

Hej,
kupiłem tę płytę w empiku i płyta była wypukła (środek odstawał od talerza na ponad 1cm ), albo wklęsła, jak się odwrotnie położyło ;)
Zwróciłem ją i oddali mi kasę.
Pisałem do kilku sprzedawców czy mogą sprawdzić przed zakupem czy ich egzemplarze są wadliwe ale albo mi nie odpisują albo odpisują że nie mogą.
Wobec tego pytam kto z Forum kupił, czy płyta jest płaska, a jak jest OK to proszę podać mi sklep z którego to nabyto.

Z góry dzięki
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chaos pełen idei

#2

Post autor: Dragant »

Wczoraj ją odebrałem z Empiku, ale nie wrzucałem na talerz. W ręku wydawała się prosta i bez rys. Sprawdzę dokładniej w czwartek wieczorem jeśli nie uzyskaj satysfakcjonującej odpowiedzi.

Aha, natomiast nowy alt-j jest trochę pofalowany, bo odsłuchałem. Ale w granicach akceptowalności.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chaos pełen idei

#3

Post autor: Dragant »

Nie. Jednak jest krzywa w podobny sposób co Twoja.
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos pełen idei

#4

Post autor: Myszor »

Dragant pisze:Nie. Jednak jest krzywa w podobny sposób co Twoja.
Fuck! To już rozumiem dlaczego sklepy nie odpowiadają. Ta płyta jest trefna !
Uje zrypali tłoczenie. Dla mojego x60 to nie do przejścia przy starcie/powrocie (mam 5mm nad płytą ustawione).
Dla manuali bez znaczenia.
Ale kaszana. Dzięki Dragant!
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Chaos pełen idei

#5

Post autor: SimonTemplar »

Potwierdzam. Moja kopia też jest krzywa i do tego smaży jak diabli. Zrypane tłoczenie na maksa. :x
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chaos pełen idei

#6

Post autor: Dragant »

Chyba, że to wina magazynowania w Empiku... Ciezko powiedzieć. Chyba nie mam rachunku, więc nie zwrócę. Pozostaje przykleić karteczkę na okładkę i podnosić windę przy każdym odsłuchu... Ech :doh:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10460
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chaos pełen idei

#7

Post autor: Myszor »

Dragant, nie musisz mieć rachunku. Ta płyta nie leżała na półce i zakładam że złożyłeś zamówienie.
Wszystko czego ode mnie chcieli to numer zamówienia. I cash oddali.
Inna sprawa że ja chcę tę płytę.
Napisałem na priv do Mazola i napiszę do wydawcy że tłok zjebany.
Niech się ogarną.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41568
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Chaos pełen idei

#8

Post autor: Wojtek »

A wiadomo chociaż kto odpowiadał za tłoczenie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Chaos pełen idei

#9

Post autor: SimonTemplar »

Wojtek pisze: kto odpowiadał za tłoczenie
Agora S.A.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Chaos pełen idei

#10

Post autor: zelazny »

Kurcze szkoda, kupujecie albumik bo się podoba, otwieracie a tu kuźwa krzywa płyta. Przez cały okres powstawania mojej kolekcji jeszcze nigdy nie trafiłem na krzywą płytę. Na dodatek 1cm. Da się w ogóle tego słuchać kładąc płytę wypukłą stroną do talerza?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chaos pełen idei

#11

Post autor: blispx »

zelazny pisze:Przez cały okres powstawania mojej kolekcji jeszcze nigdy nie trafiłem na krzywą płytę
Oj to jeszcze wszystko przed Tobą takich płyt jest cała masa tj krzywych centrycznie :)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Chaos pełen idei

#12

Post autor: zelazny »

blispx pisze:
zelazny pisze:Przez cały okres powstawania mojej kolekcji jeszcze nigdy nie trafiłem na krzywą płytę
Oj to jeszcze wszystko przed Tobą takich płyt jest cała masa tj krzywych centrycznie :)
Wolałbym nie. :) Trochę to dziwne. Podczas tłoczenia zaraz po wyjęciu płyty z prasy płyta jest raczej prosta. Następmnie pracownik kładzie jeszcze ciepłą płytę na stosie innych. Więc kiedy płyta robi się krzywa?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Chaos pełen idei

#13

Post autor: blispx »

Chujowa jakość PVC, chujowa tłocznia, skąpstwo materiałowe wydawcy = krzywy winyl :D

Swoje wiekowe Blue Note czy Prestige mogę trzymać nawet na skos i nic im się nie stanie a te cienkie 110-120g to fajnie się odkształcają widać to choćby gdy myję sonicznie z temperaturą już 35 stopni
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Chaos pełen idei

#14

Post autor: zelazny »

Trafiło mi się raz beznadziejne tłoczenie. Nie sprawdziłem gdzie album został wytłoczony a szkoda bo taka informacja pomogłaby mi uniknąć takiej nieprzyjemności w przyszłości, mianowicie album Stinga - "If On A Winter's Night".
Znakomity album, nowy i zafoliowany, ale pełno trzasków, nie dało się słuchać.
glomar
Posty: 30
Rejestracja: 05 kwie 2013, 16:28
Gramofon: Sansui SR-222 mkV
Lokalizacja: Łódź

Re: Chaos pełen idei

#15

Post autor: glomar »

Widzę że nie jestem jedyny moja tez krzywa... Jak ładnie leży środek na talerzu to krawędzie w górze nawet do 5mm i odwrotnie... Szkoda bo płyta fajna... :(
ODPOWIEDZ