Lista nieuczciwych sprzedawców online

Wszystko na temat kupowania płyt
ODPOWIEDZ
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#121

Post autor: kielek »

No może miałem pecha ;) ale ostatnio kupiłem 2 NM,które raczej nimi nie były...
JacK pisze: Inna sprawa że znając mentalność niektórych moich rodaków, to jako kupujący wykorzystywaliby w sposób nieuczciwy taką możliwość zwrotu kasy.
No to jest pewne jak w banku 8-)
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#122

Post autor: krolix »

wb83 pisze:Sklep na allegro PodNazwa. Kupiłem u nich "nową" płytę bo ponoć tylko takie sprzedają. Płyta przyszła zafoliowana. Niestety pofalowana, przetarta i z rysami. Byłem pewny ze sklep który trochę tego gówna sprzedaje nie będzie robił problemu z zamianą ewentualnym zwrotem... to się cholera zdziwiłem. Płytę odesłałem na swój koszt 11zł. Reklamacji nie przyjęli, ponieważ nigdy nie mieli problemu z tą płytą, a tak poza tym gra więc o co mi w ogóle chodzi. Teraz najlepsze, płyte trzymają dwa tygodnie bo nie chcę wysłać kolejnych 11zł na przesyłkę!!! Dziad jest bezkarny dopóki nie przejadę się kiedyś do tarnowskich gór, eh gdyby to tylko było gdzieś bliżej. Cała ta sytuacja sprawiła, że długo płyt na allegro nie kupię. Naiwnie zastanawiam się jak można być taką mendą, a to przecież znaki czasu niestety, takich złamasów nie brakuje.
Ja z Pod Nazwą mam akurat dobre doświadczenia. Błyskawiczna wysyłka, towar w idealnym stanie.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#123

Post autor: d-t-x »

Sprzedający klaus25. Widzę, że handluje mydłem i powidłem, ale ostatnio sprzedał trochę płyt. Skłamał (może niewiedza?) w opisie co do roku wydania, a także nie usztywnił płyty kartonikiem, przez co wszystkie 4 rogi okładki zostały dość mocno pogięte. Może nie było by problemu, gdyby wysłał płytę paczką, za którą zapłaciłem - on tymczasem wysłał ją ZWYKŁYM LISTEM (nawet nie poleconym!)! Dzięki Bogu, sama płyta nie pękła.
Na mojego maila zareagował arogancko, nazywając mnie naciągaczem pomimo tego, iż wysłałem mu zdjęcia.
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#124

Post autor: paulus60 »

krolix pisze:
wb83 pisze:Sklep na allegro PodNazwa. Kupiłem u nich "nową" płytę bo ponoć tylko takie sprzedają. Płyta przyszła zafoliowana. Niestety pofalowana, przetarta i z rysami. Byłem pewny ze sklep który trochę tego gówna sprzedaje nie będzie robił problemu z zamianą ewentualnym zwrotem... to się cholera zdziwiłem. Płytę odesłałem na swój koszt 11zł. Reklamacji nie przyjęli, ponieważ nigdy nie mieli problemu z tą płytą, a tak poza tym gra więc o co mi w ogóle chodzi. Teraz najlepsze, płyte trzymają dwa tygodnie bo nie chcę wysłać kolejnych 11zł na przesyłkę!!! Dziad jest bezkarny dopóki nie przejadę się kiedyś do tarnowskich gór, eh gdyby to tylko było gdzieś bliżej. Cała ta sytuacja sprawiła, że długo płyt na allegro nie kupię. Naiwnie zastanawiam się jak można być taką mendą, a to przecież znaki czasu niestety, takich złamasów nie brakuje.
Ja z Pod Nazwą mam akurat dobre doświadczenia. Błyskawiczna wysyłka, towar w idealnym stanie.
Sądzę, że to raczej incydentalny przypadek. Na ponad 22 tys. transakcji zakończonych pozytywnymi komentarzami jest tylko 5 negatywnych i 18 neutralnych.
Inna sprawa, że fatalnie się zachowali nie uwzględniając reklamacji. Swego czasu też kupiłem fabrycznie nową, zafoliowaną i pachnącą fabryką płytę, która po rozpakowaniu okazała się być wadliwa. Z jednej strony było szerokie na 2 cm wgłębienie, skutkujące przeskakiwaniem igły i trzaskami przez ok. 1,5 minuty. Pomogło zwiększenie nacisku. Ostatecznie odstąpiłem od reklamacji (niska cena). Takie przypadki były, są i będą. Czasem mam wrażenie, że handlujący kupują jakieś "wybrakowane" serie, które mimo że zafoliowane, chyba oficjalnie nie opuściły bram tłoczni lub też były rozdawane za darmo. Może w tym przypadku (podobnie jak i w moim) też tak było.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 896
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#125

Post autor: krolix »

paulus60 pisze: Sądzę, że to raczej incydentalny przypadek. Na ponad 22 tys. transakcji zakończonych pozytywnymi komentarzami jest tylko 5 negatywnych i 18 neutralnych.
Inna sprawa, że fatalnie się zachowali nie uwzględniając reklamacji. Swego czasu też kupiłem fabrycznie nową, zafoliowaną i pachnącą fabryką płytę, która po rozpakowaniu okazała się być wadliwa. Z jednej strony było szerokie na 2 cm wgłębienie, skutkujące przeskakiwaniem igły i trzaskami przez ok. 1,5 minuty. Pomogło zwiększenie nacisku. Ostatecznie odstąpiłem od reklamacji (niska cena). Takie przypadki były, są i będą. Czasem mam wrażenie, że handlujący kupują jakieś "wybrakowane" serie, które mimo że zafoliowane, chyba oficjalnie nie opuściły bram tłoczni lub też były rozdawane za darmo. Może w tym przypadku (podobnie jak i w moim) też tak było.
Nie no, skoro mają 22 000 transakcji i tylko 5 negatywów to nie mogą specjalnie kupować żadnych wybrakowanych wersji. :) Problem tkwi w jakości współczesnych wydań. Wiele ma kiepski mastering i nędzną jakość tłoczenia. Dotyczy to zarówno dużych wytwórni jak i tych bardzo małych. Płyty kiepsko brzmią, często trzeszczą, mają różne skazy. Oczywiście nie powinno to zwalniać sprzedającego od wymiany płyty czy zwrotu pieniędzy.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#126

Post autor: radekcza »

Sprzedający swiat_muzyki_pl http://allegro.pl/my_page.php?uid=21563045 nie wiem czy ktoś miał doczynienia, ale ja stanowczo odradzam.
Kontakt tragiczny, płyty miały być w ciągu 3 dni, a wysłane po 2 tygodniach, zapłaciłem za polecony priorytet, a wysłane ekonomicznym - nadal czekam, ciekaw jestem w jakim stanie jeszcze dojdą bo już po komunikacji widzę, że jak będzie coś z nimi nie tak to będę mógł sobie je... bo z miłą Panią się nie dogadam
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#127

Post autor: Robert007Lenert »

radekcza pisze:Sprzedający swiat_muzyki_pl http://allegro.pl/my_page.php?uid=21563045 nie wiem czy ktoś miał doczynienia, ale ja stanowczo odradzam.
Kontakt tragiczny, płyty miały być w ciągu 3 dni, a wysłane po 2 tygodniach, zapłaciłem za polecony priorytet, a wysłane ekonomicznym - nadal czekam, ciekaw jestem w jakim stanie jeszcze dojdą bo już po komunikacji widzę, że jak będzie coś z nimi nie tak to będę mógł sobie je... bo z miłą Panią się nie dogadam
http://allegro.pl/show_user.php?uid=21563045 Nie ma co sie dziwic . Opinie mowia wszystko. Slabe noty, sporo negatywow i neutrali. Ja na oferty od kogos z takimi ocenami nawet nie patrze.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#128

Post autor: radekcza »

Robert007Lenert, No niestety dałem się skusić - wystawiała naprawdę fajne zestawy klasyki w podobno idealnym stanie. Generalnie też na takie nawet nie patrzę, ale...
Powiem tylko tyle widać opinie o tej Pani są zasłużone, więc ostrzegam :roll:
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#129

Post autor: Pilot »

PANCERNIX na trzy płyty z clasyką w stanie mint dwie z głębokimi rysami. Moja pani się pospieszyła i wystawiła już mu pozytywy gdy byłem w pracy, u mnie były by trzy negatywy.
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#130

Post autor: nightspy »

Witam
ja też niestety dałem się skusić na aukcje sprzedającej (bo to kobieta) swiat_muzyki_pl... i niestety porażka...
na 22 płyty tylko w 2 stan okładki/płyty zgadzał się z podanym na aukcji...
ale ta jedna płyta najbardziej wkurzyła mnie:

BRUCE SPRINGSTEEN BORN TO RUN
Stan płyt ( lp's ): EX+
Stan opakowania/: VG

a tak wygląda przesłany... śmieć... wkładka płyty też zalana i przyklejona do płyty tak, że nie da się płyty wyciągnąć z wkładki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
Awatar użytkownika
łysy
Posty: 135
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:31
Lokalizacja: Londyn

Re: Lista nieuczciwych sprzedawców online

#131

Post autor: łysy »

Co zrobiłeś, wyprostowałeś sprawę? Tzn zwrot towaru, kontaktowałeś się ze sprzedawcą, co ona na to?
muzyka, trawa, wódka, zabawa...
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#132

Post autor: KasparHauser »

nightspy, z tego co widzę, to Bruce śmieje się z Twojej transakcji ;) .
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#133

Post autor: radekcza »

KasparHauser pisze:nightspy, z tego co widzę, to Bruce śmieje się z Twojej transakcji .
echh nie ma co się śmiać, ja bym się porządnie wq...
nightspy, reklamowałeś to ? Mnie laska zupełnie zlała...
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#134

Post autor: KasparHauser »

Nie ma co się śmiać, ja wiem, ale użytkownicy ostrzegali przed tą s... przedawczynią.
Awatar użytkownika
radekcza
Posty: 241
Rejestracja: 22 gru 2012, 18:43
Lokalizacja: Warszawa

Lista nieuczciwych sprzedawców online

#135

Post autor: radekcza »

KasparHauser pisze:Nie ma co się śmiać, ja wiem, ale użytkownicy ostrzegali przed tą s... przedawczynią.
a no nawet sam ostrzegałem, tyle, że u mnie poleciała ostro z dostawą, ale jak już płyty dotarły to cały album 3LP był praktycznie NM więc darowałem jej tą wysyłkę. Natomiast u nightspy tragedia z płytami, tego bym jej już nie odpuścił :evil:
ODPOWIEDZ