REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#1

Post autor: janpol »

Gdy cztery tygodnie temu przygotowywałem uruchomienie tematu „REEDYCJA czyli NOWE ŻYCIE winyli” uważałem, że jest on uniwersalny bo obejmuje wszystkie gatunki muzyki, wszystkie wytwórnie płytowe jak również wszystkie nowe płyty winylowe, które muszą być tylko wznowieniem wydanego wcześniej winyla (często między winylami pojawiała się wersja na CD ale nie stanowiło to ograniczenia).
Życie jednak szybko zweryfikowało mój sposób myślenia bo pojawiają się płyty winylowe, które debiutowały (w latach dziewięćdziesiątych lub wcześniej) na CD.
Stąd temat „REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU”.
Myślę, że temat dziś "raczkuje" ale jest „rozwojowy”.
Zapraszam do poszukiwań, bo już jest czego szukać i co zaprezentować nawet z naszego rynku!

Włodzimierz Janowski
Ostatnio zmieniony 07 maja 2013, 16:25 przez janpol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

"Bez prądu" Republika 1993

#2

Post autor: janpol »

Pierwszą płytą, która spełnia powyższe kryteria i znalazła się w moim zasięgu jest wydana przez Pomaton płyta zespołu REPUBLIKA „Bez prądu”.
Republika.jpg
Program płyty:
Republika 1.jpg
Informacja z koperty wewnętrznej:
Republika 2.jpg
Materiał nagrany podczas koncertu, wydany na CD w 1993 roku.

Włodzimierz Janowski
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Jarek Śmietana - "Autumn suite"

#3

Post autor: janpol »

Gdy przedstawiałem w tym wątku wydaną przez Pomaton płytę zespołu REPUBLIKA „Bez prądu”, napisałem, że „pojawiają się na rynku płyty winylowe, które debiutowały
(w latach dziewięćdziesiątych lub wcześniej) na CD”.
Myliłem się, bo już czwarty rok dostępna jest na winylu płyta Jarosława Śmietany „Autumn suite" music for jazz combo and Chamber Orchestra Of Galicja conducted by Krzesimir Dębski.
Materiał nagrany w 2005 roku wydany na CD w roku 2006 (JSR 005).
JSR 005_1.jpg
JSR 005_2.jpg
Pierwszy raz na winylu płyta pojawia się już w 2009 roku, na płycie Polskich Nagrań SX 4008.
Wersja winylowa nie zawiera utworu: Part V „Message to Prez”.

Włodzimierz Janowski
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

„Republika marzeń” REPUBLIKA 1995

#4

Post autor: janpol »

Następną płytą, która w ramach reedycji została wydana pierwszy raz na winylu i znalazła się w moim zasięgu jest wydana przez Pomaton płyta zespołu REPUBLIKA - „Republika marzeń”. Wydaje się, że płyty tego zespołu mogą zdominować ten wątek ale niekoniecznie.
Materiał wydany na CD w 1995 roku, w wydaniu winylowym pojawił się pierwszy raz na rynku w listopadzie 2012 roku.
Republika marzen.jpg
Program płyty:
Strona „A”:
1. Republika Marzeń
2. Trzeba Uśpić Psa
3. Dar dla Pana B.
4. Józef K.
5. W końcu
6. Jestem Poławiaczem Pereł
Strona „B”:
1. Zapytaj Mnie czy Cię Kocham
2. Celibat
3. Mantra Ma
4. Rak Miłości
5. Synonimy
6. Jej Brzuch

Reedycja na CD z 2011 roku zwierała dodatkowo następujące utwory:
 Obejmij Mnie, Czeczenio
 Obejmij Mnie, Czeczenio (Wersja Instrumentalna)
 Republika Marzeń (Wersja Singlowa)
 Zapytaj Mnie czy Cię Kocham (Dance Floor Mix)

Kolejna szczęśliwa płyta, która nie musi udawać, że jest winylowym oryginałem!

Włodzimierz Janowski
Ostatnio zmieniony 26 lis 2014, 17:05 przez janpol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Jerzy Milian - „MILIANALIA”

#5

Post autor: janpol »

„MILIANALIA FREE CONVERSATION WITH MYSELF” - za tym tytułem kryje się limitowana edycja 350 numerowanych winyli, w czarno-białych, klejonych ręcznie okładkach, wydanych w 2005 roku przez firmę OBUH Records, nr kat. V27.
Milianalia.jpg
Program płyty:
Strona “A”:
1. Sheik of Urology,
2. Go down Felix,
3. Moon Hustler,
4. Salam-Talam.
Strona “B”:
1. Needful Sounds,
2. Kamikadze - Divine Wind,
3. Mother-In-Law Pranks,
4. Blues Holzbein Waltz.

Wykonawcy: Jerzy MILIAN: wibrafon Premiera (ten sam, który słychać na płycie „BAAZAR” – Polish Jazz vol. 17), marimba, instrumenty perkusyjne i strunowe, fisharmonia, głos muzyka oraz w utworze „Sheik of Urology” Chór Katedry Urologii: Marcin Duda, Sławomir Księżniak, Tomasz Frydrych, Andrzej Fedirko i Piotr R. Jankowski.
Płytę wydano na 70-te urodziny J. Miliana 10. 04. 2005 r. Nagrania zrealizowane na lampowym sprzęcie w studiu Rogalów Analogowy firmy OBUH.
W 2006 roku, Polskie Nagrania wydały „Milianalia” na CD - PNCD 1088.

Włodzimierz Janowski
Awatar użytkownika
krisdebowski
Posty: 321
Rejestracja: 09 wrz 2012, 20:48

Re: REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#6

Post autor: krisdebowski »

podobno na winylu wyszło Hey - fire

ma ktoś może i podzieli się swymi opiniami ?
zestaw naim + kudos
zestaw harman kardon + paradigm
Zestaw denon + wharfedale
Technics sl1500c + ortofon red / blue + audiotechnika 540 + pre iskra1
sporo kabli, słuchawki i szafka
listwa taga harmony pf1000v2
spory ciężar płyt
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#7

Post autor: Waluch »

Realizatorsko bez rewelacji, wręcz bardzo przeciętnie, miejscami na granicy sybliantów. Poligrafia bardzo słabej jakości. 2LP upchane w nie rozkładaną okładkę i ciasne koszulki na płyty.
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

Re: „Republika marzeń” REPUBLIKA 1995

#8

Post autor: -basemental-pl- »

janpol pisze:Następną płytą, która w ramach reedycji została wydana pierwszy raz na winylu i znalazła się w moim zasięgu jest wydana przez Pomaton płyta zespołu REPUBLIKA - „Republika marzeń”. Wydaje się, że płyty tego zespołu mogą zdominować ten wątek ale niekoniecznie.
Miałeś rację, Republika dominuje ale nie ma co się dziwić bo ostatni rok to prawdziwy wysyp winyli Republiki (I DOBRZE!)

Na chwilę obecną jestem posiadaczem 3 "nowych" albumów (i wszystkich "starych" - poza "1984" - chce ktoś odsprzedać?), niestety moim zdaniem jakością brzmienia nie zachwycają, nie odbiegają od CD, tak czy inaczej warto było zainwestować dla samej przyjemności położenia igły na placku, nie omieszkam w najbliższym czasie nabyć pozostałych LP (szczególnie moją ulubioną płytę Republiki - "Siódma pieczęć")

Dla ciekawych kilka zdjęć płyt które posiadam
Załączniki
IMG_2290.JPG
IMG_2291.JPG
IMG_2292.JPG
IMG_2295.JPG
IMG_2296.JPG
IMG_2298.JPG
IMG_2299.JPG
IMG_2300.JPG
IMG_2301.JPG
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#9

Post autor: Carpenter »

Słuchał ktoś może albumu Touch grupy Yello? Na winylu ukazał się bodajże w 2010 roku, na CD w 2009. Jak z realizacją tych winyli (dwie płyty)?
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#10

Post autor: KasparHauser »

Zbyszek Krzywański zapowiadał na jesień kolejne reedycje płyt Republiki. Czekam na 1991. Uwielbiam!
-basemental-pl-
Posty: 42
Rejestracja: 19 wrz 2013, 11:13

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#11

Post autor: -basemental-pl- »

Ja wczoraj kupiłem w Media Markt Siódmą Pieczęć (jedną z 2 moich ulubionych płyt Republiki) za 49,99
adik75
Posty: 268
Rejestracja: 22 sie 2013, 20:03

Re: REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#12

Post autor: adik75 »

Z okazji 50-tki Muńka premiera czterech winyli T.Love: Model o1, King, Al Capone, Chłopaki nie płaczą. To początek serii "Wszystkie albumy T.Love na winylu".
Awatar użytkownika
slawek
Posty: 142
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:55
Gramofon: AD FONTES

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#13

Post autor: slawek »

SKALDOWIE - LOST PROGRESSIVE SESSION 1970 - 1971 (KAMELEON RECORDS) Trochę wcześniej wyszedł CD , więc pozycja będzie pasować do tematu.Wizualnie wydawnictwo prezentuję się znakomicie ,solidna rozkładana okładka i koperta na płytę z foliową wkładką. Winyl tłoczony w Czechach zwykły 120g ,Brzmienie Lp według mnie jest naprawdę dobre , wydawca dołącza do pierwszej zakupionej setki CD , więc można porównać brzmienia ( Ja zdecydowanie wolę LP).Natomiast zawartość muzyczna jest znakomita
Awatar użytkownika
janpol
Posty: 112
Rejestracja: 03 sty 2013, 15:01
Lokalizacja: Łódź

Eric Clapton - "Old Sock"

#14

Post autor: janpol »

W ubiegłym roku, w ramach obchodów 50-lecia pracy artystycznej Eric Clapton przygotował dla swoich fanów światową trasę koncertową oraz dwudziesty pierwszy album studyjny „Old Sock”, który miał premierę 12 marca 2013 roku. Album dostępny jest w dwóch wersjach: 1xCD lub 2xLP i tę przedstawiam:
Old Sock.jpg
Utwory:
LP 1:
Strona „1”:
1. Further On Down The Road.
2. Angel.
3. The Folks Who Live On The Hill.
Strona „2”:
1. Gotta Get Over.
2. Till Your Well Runs Dry.
3. All Of Me.
LP 2:
Strona „3”:
1. Born To Lose.
2. Still Got The Blues.
3. Goodnight Irene.
Strona „4”:
1. Your One and Only Man.
2. Every Little Thing.
3. Our Love Is Here To Stay.
Do nagrania albumu, Clapton zaprosił gitarzystę Doyle’a Bramhalla II, perkusistę Steve'a Gadda, basistę Willie'ego Weeksa i klawiszowca Chrisa Staintona. Ponadto na płytach pojawiło się wielu gości.

Poligrafia
Starannie wykonana podwójna okładka oraz dwie koperty na płyty z programem płyt i tekstami zawartych na nich utworów. Koperty są najsłabszym elementem całości, bo są trochę za małe (płyty mogłyby wchodzić do nich swobodniej).

Wykonanie nośników
Płyty wykonane są dobrze. Równe, grają dobrze. Labele równo naklejone i równo przycięte.

Włodzimierz Janowski

P.S. 7 czerwca 2013 roku Eric Clapton zagrał koncert w łódzkiej Atlas Arenie i był to jedyny koncert w Polsce w ramach trasy celebrującej 50-lecie Jego pracy artystycznej.
Awatar użytkownika
d-t-x
Posty: 155
Rejestracja: 06 sie 2013, 01:20
Lokalizacja: Poznań

REEDYCJA - PIERWSZY RAZ NA WINYLU

#15

Post autor: d-t-x »

W Empiku można zamówić w preorderze płytę Kazika - "12 Groszy":
http://www.empik.com/12-groszy-kazik,p1 ... 1,muzyka-p

Liczę na wydanie także innych jego płyt, nie obraziłbym się, gdyby "Oddalenie" oraz "Na Żywo, Ale W Studio" również zagościło na mojej półce :)
ODPOWIEDZ