Tonpress dyskoteka - co to za wydania

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Pawlos01272000
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2022, 11:02

Tonpress dyskoteka - co to za wydania

#1

Post autor: Pawlos01272000 »

Witam wszystkich forumowiczów :)
Chciałem zadać pytanie odnośnie płyt widocznych na załączonych zdjęciach. Są to single tonpress dyskoteka. Projekty okładek należą do Pani Bożeny Truchanowskiej. Pytanie brzmi - czy istniała cała seria zatytułowana "tonpress dyskoteka"? W jakich latach wydawane były te single, oraz czy wiadomo coś na temat konkretnych kawałków i ilości płyt w tej serii? Zależy mi zebraniu egzemplarzy, które się w niej zawierały oraz oczywiście informacji na temat tych wydań. Jeśli ktoś dysponuje jakimiś sztukami i chciałby się pozbyć, to chętnie odkupię.
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia :)
Załączniki
20221219_111244.jpg
20221219_111249.jpg
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tonpress dyskoteka - co to za wydania

#2

Post autor: krolix »

A jaką masz płytę w tej okładce?
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Tonpress dyskoteka - co to za wydania

#3

Post autor: krolix »

OK, już sobie znalazłem jedną. Wg discogs Pani przygotowała 3 okładki, u Ciebie widzę czwartą. Na jednej z okładek jest napis "Dyskoteka Retro", ale nie przypominam sobie aby taka seria, czy seria "Dyskoteka" istniały. Tonpress wydał co prawda kilkadziesiąt singli dla didżejów ale one miały inne, generyczne okładki oraz odrębną numerację zaczynającą się od DS, a krążki w okładkach z projektami P. Truchanowskiej mają standardowy początek, czyli S.
Pawlos01272000
Posty: 2
Rejestracja: 19 gru 2022, 11:02

Re: Tonpress dyskoteka - co to za wydania

#4

Post autor: Pawlos01272000 »

Dzięki za odpowiedź. Czyli nie ma ich zbyt wiele, szkoda, spodziewałem się całej serii z wieloma okładkami w tym klimacie.
Felix1988
Posty: 3483
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Tonpress dyskoteka - co to za wydania

#5

Post autor: Felix1988 »

W drugiej połowie lat 70. disco było bardzo modne, a PRL robił już bokami. Wytwórnie płytowe też musiały mieć zyski, bo nie było już za bardzo z czego do nich dokładać. Dlatego Tonpress wrzucał na koperty singli chwytliwe hasła jak disco czy dyskoteka, mające przyciągnąć nabywców. Kolejny przykład to split SP z roku 1978 z poniższego zdjęcia.
Załączniki
Disco.jpg
ODPOWIEDZ