Wykopaliska - reedycje

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Wykopaliska - reedycje

#1

Post autor: maciek1 »

Dawno mnie tutaj nie było... Mam nadzieję, że wszystko w porządku? Trochę przeglądałem Forum, szukając jakiegoś wątku, ale nie trafiłem. Może się ukrył przede mną? Gdyby był, proszę dać znać, to poproszę o skasowanie niniejszego. Liczę na to, że będziemy tutaj wpisywać informacje na temat jakości reedycji "wykopalisk", a na myśli mam wykonawców typu: Arzachel, Egg, Ache, Raw Material, May Blitz, Indian Summer itd. Aktywne są wytwórnie Akarma, Ethelion Records i inne. Przez lata walczyłem ze sobą, aby nie kupować tych płyt, tylko te z epoki. Niestety, nerki mam tylko dwie, więc może czas sięgnąć po te wydawnictwa? Wyglądają najczęściej zacnie, ale co dalej? Jak reszta poza wyglądem? Właśnie zamówiłem dwie płytki May Blitz i Spring. Jak przyjdą na pewno napiszę, czy kupię coś więcej, czy jednak dam spokój... Może ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie? Zapraszam...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wykopaliska - reedycje

#2

Post autor: Wojtek »

Jak zdefiniować "wykopaliska" ?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Wykopaliska - reedycje

#3

Post autor: Merrick »

Słownik PWN "wykopaliska «prace archeologiczne mające na celu wydobycie z ziemi materialnych produktów działalności ludzkiej pozostałych z dawnych wieków»" :D
maciek1 pisze:
30 cze 2021, 19:31
Indian Summer
O tym chętnie napiszę bo ostatnio kupiłem reedycję. Zabawne jest w tym to że Indian Summer jest dokładną kopią pierwszego wydania. Nie wiem kto to wydał i gdzie była tłoczona
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Wykopaliska - reedycje

#4

Post autor: maciek1 »

Przepraszam jesli nadużyłem słowa i uraziłem, ale zrobiłem to celowo. Wydawało mi sie czytelne i tak zostawię ;) Coś więcej o Indian Summer może? Nie ma tam żadnej adnotacji, coś na labelu itp? No i jak brzmi?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wykopaliska - reedycje

#5

Post autor: Wojtek »

maciek1 pisze:
30 cze 2021, 20:31
Przepraszam jesli nadużyłem słowa i uraziłem, ale zrobiłem to celowo. Wydawało mi sie czytelne i tak zostawię ;)
No właśnie wolałbym żebyś wyjaśnił co przez to masz na myśli, żeby nikt nie miał wątpliwości.

Mamy już wątki o jakości wydań czy reedycji, nie wiem czym po Twojemu są "wykopaliska", stąd też nie wiem czym ten wątek ma się wyróżniać pośród tych starszych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Wykopaliska - reedycje

#6

Post autor: maciek1 »

To tak z mojego postu: "Liczę na to, że będziemy tutaj wpisywać informacje na temat jakości reedycji "wykopalisk", a na myśli mam wykonawców typu: Arzachel, Egg, Ache, Raw Material, May Blitz, Indian Summer itd. Aktywne są wytwórnie Akarma, Ethelion Records i inne." Wydawało mi się, że to zawęża i wyjaśnia, ale ok. Może tak: lata temu pan Leśniewski opisywał w Tylko Rocku lub Teraz Rocku płyty najczęściej nieistniejących już zespołów, grup jednej płyty, które jakoś nie miały szczęścia... I tymi zespołami, przykładowo, są te wymienione przeze mnie. Wymienione wytwórnie, właśnie takimi zespołami się zajmują. Podobnie nasza wytwórnia GAD, ale ta akurat ma szerszą ofertę. Wystarczy takie zawężenie?:) Miłego dnia!
ODPOWIEDZ