Wytwórnie wydające wznowienia

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Aggie
Posty: 26
Rejestracja: 31 paź 2019, 08:14

Wytwórnie wydające wznowienia

#1

Post autor: Aggie »

Nie widziałam takiego tematu, dlatego pozwoliłam sobie założyć nowy (jeśli gdzieś jest, to proszę o przekierowanie).

Pomyślałam, że może warto założyć dyskusję o nowych wytwórniach, które głównie wydają wznowienia płyt. Wczoraj byłam na giełdzie winylowej w Warszawie i nabyłam kilka płyt, m.in. nowe wznowienie Cloven Hoof wydane przez Back on Black. Tak się złożyło, że jeszcze nie otworzyłam i nie przesłuchałam tego krążka (delektowałam się pozostałymi :) ), więc własnej opinii jeszcze nie mam. Poszukałam natomiast trochę w necie (bo zaintrygował mnie ten Back on Black) i okazuje się, że sporo osób narzeka na jakość ich winyli.
Macie doświadczenia z nagraniami z tego wydawnictwa?
A może macie jakieś wytwórnie, których uważacie, że powinno się unikać lub wręcz przeciwnie - można kupować w ciemno?
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Wytwórnie wydające wznowienia

#2

Post autor: wojtekf »

Discogs w notce o Back on Black ma taką informację:
All releases after 2006 were pressed by GZ Digital Media.

Wiele osób narzeka na winyle, które wytłoczyło GZ...
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Wytwórnie wydające wznowienia

#3

Post autor: winylowy_luke »

Najlepszą jakość w Europie trzyma Pallas. Record Industry i Optimal też są ok. GZ faktycznie to loteria jeżeli chodzi o jakość tłoczenia. Z USA najgorzej wypada Rainbo (ale już się zamknęli z tego co wiem) a najlepiej RTI.
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
Aggie
Posty: 26
Rejestracja: 31 paź 2019, 08:14

Re: Wytwórnie wydające wznowienia

#4

Post autor: Aggie »

Posłuchałam wczoraj tego albumu Cloven Hoof... i jestem wielce rozczarowana :( Przez chwilę myślałam nawet, że to przez igłę w moim gramofonie - brak dynamiki, jakieś okresowe, irytujące szumy. Sprawdziłam na innej płycie, kupionej kiedyś w Biedronce, i tam gra pięknie. Jestem poważnie rozczarowana :( Nawet sprzedać się nie da tego albumu.

Wytwórnia Back on Black - nie polecam. Wiem, że wydaje opinię na podstawie jednej płyty, ale nie chcę próbować z kolejnymi, bo szkoda mi kasy.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4578
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Wytwórnie wydające wznowienia

#5

Post autor: zelazny »

Analogue productions przeważnie tłoczone w QRP.
Music Matters oraz Impex.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Wytwórnie wydające wznowienia

#6

Post autor: SimonTemplar »

Z przystępnych cenowo to zdecydowanie MOV Music On Vinyl.
Gorzej jest z DOL czy WAXTIME ale sporo w tym temacie już było powiedziane na forum...
ODPOWIEDZ