Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#1

Post autor: blispx »

Posiada ktoś europejskie wydania Blue Note UMe z serii Back to Blue? Jeżeli tak to zobaczcie czy to master B. Grundmana , w wersjach amerykańskich występuję chyba tylko przy Capitolu
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#2

Post autor: darkman »

Na deadwax jest tylko sygnatura gzvinyl.com stamper na jednej stronie tylko i matrix. Sprawdziłem Ci O.Colemana New Y is Now!, BST84287 BN Liberty, BtB. Się mi wyjęła akurat. To tyle co mogę, bo mam w shrinku nierozciętym poza tym.. i nie rozetnę - wypachaj się :D
ale dzięki btw, bo miałem na półce bez woreczka zew., to sobie oprawię w Clear Bag przy okazji.
Inne to wieczorem sięgnę.
Aha ale ta moja wygląda na amerykańską... e nie EU - sprawdziłem lupą dla Ciebie, Q Blisss nie marudź :mrgreen:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#3

Post autor: blispx »

U to bieda Panie, to znaczy że muszę te Grundmany ciągnąć z US i szukać aby to Capitol był, przesłuchałem sobie Tinę Brooks i gra to całkiem przyjemnie ino winyl lekki kapelusz. Aha na okładce z tylu powinno być Los Angeles cuś tam mastered B. Grundman a na LP Mastered by Capitol
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#4

Post autor: darkman »

E-nie spokojnie, Mastered by Bernie Grundman, Los Angeles, CA jest na back cover. Capitol też gdzieś widziałem i to jest UMe.
Q! zaklejoną już mam, bo przesłuchałem.. Bliss ostrzegam Cie 8-) :twisted:
To trzeba sprawdzać, bo na Trane BT jest mastered Yoshida, LA CA.
Potem Ci sprawdzę jeszcze Monka, jakiegoś Davisa może mam też na BtB i co mi tam wpadnie w dłoń.
Obiad jem. Głową. Od tego jest.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#5

Post autor: zbyszek1982 »

Zdecydowana większość jest Grundmana.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#6

Post autor: blispx »

Spoko, znalazłem w ich katalogu trochę fajnego stuffu którego ciężko byłoby znaleźć dzisiaj w dobrych stanach. Dzięki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#7

Post autor: darkman »

A ja mam taką kwestię: Jimmi Smith 'Incredible..' to jaki byłby najfajniejszy? Bo jest to na kilku wytwórniach w sumie. 'Brać się na' najstarszego np na Verve czy coś innego np na Metro (metro chyba wcześniejsze jest)?
Ten BN4100 (Waller), którego mam od Ciebie jest genialny, pytanie ile tytułów jest na BN?

p.s. a nie jednak, Verve 65 czyli wcześniejsze, Metro 67.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#8

Post autor: blispx »

House Party i Sermon! te polecam bo mam i uważam za najlepsze, Verve jakoś nie przepadam z resztą Smith to jeden z flagowców Blue Note a nie Verve. Smith zyskuje znacznie w większych składach
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#9

Post autor: darkman »

Yo. Dzięki. Zyskuje na żywo. Byłem na koncercie kiedyś tam i nawet foty mam. Był już w podeszłym wieku i nie bardzo się pozwalał fotografować. Coś jak Zorn, ale Zornowi też cyknąłem pół rolki gdy się kłócił z reporterami.
Co do materiału to pytam o Incredible (tych wydań Metro jest sporo i również UArtists, dlatego pytam, ale spoko olewam w takim razie), bo to robi niby za najbardziej uznaną i sztandarową płytę, coś jak Maiden Voyage Hancocka, choć też znam lepsze.
blispx pisze:
06 kwie 2018, 12:12
House Party i Sermon!
Ok-i to te Se zamówię.

aha.., no rozebrałem ramię i robię Ci te wagę, ale to się nie chce zważyć - nie rusza mi wagi - może za mało czuła? Czy coś, bo to kuchenna niby ale >5g to tylko taką mam. Coś nie teges, bo rurka jest podparta na głowicy i moim zdaniem to "waży rodzaj nacisku jakby"?
Telefon masz OK sprawdziłem 883 dlatego nie wysłałem sms.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Blue Note vel Back to Blue vel Grundman

#10

Post autor: blispx »

A no to na pewno, a jeśli chodzi o zapisy live od '58 w dół jest sporo klubowych koncertówek niestety stany dobre wyłowić w dobrej cenie to już jest sztuka, ale kiedyś skompletuję nawet te nieco gorsze brzmią nadal zjadliwie

Już trochę mi Reg rozjaśnił
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ