Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#1

Post autor: ten30 »

witam,
proszę i poradę /chodzi o dźwięk/ mam 3 płyty dwie foliowane jedna kupiona używka. Płyta zakupiona w biedronce dźwięk jest idealny a druga kupiona w empiku, dźwięk jest przytłumiony.
co może być powodem? słaba jakość nagrania?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#2

Post autor: darkman »

Podaj jakie to płyty? Miejsce zakupu nie istotne.
Przyczyną może być tłoczenie lub niska jakość materiału wyjściowego mastera. Słabsza, choć nie zawsze jest jakość materiału np koncertowego. Zależy w jaki sposób zarejestrowano dźwięk.
Itd
oraz
itp.
Czyszczenie słabej jakości nagrania nazywa się remasteringiem. W domu tego nie zrobisz. Nawet za pomocą porad z tego tematu.
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#3

Post autor: ten30 »

dzięki dark
1. John Coltrane Blue Train jest cudownie
2. Pulp Fiction Dystrybutor: Universal Music Polska
3. Kool and the Gang <-- to używka i też dźwięk zatłumiony i grak tak samo jak Pulp F.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#4

Post autor: darkman »

3.-ka może już być po prostu zużyta, krótko mówiąc akurat w przypadku tego tytułu mocno zgrana, co nie musi być widoczne fizycznie. Ten typ tak ma. Płyta bardzo popularna, więc był wielokrotnie słuchana i być może to już jej kres - spadek jakości. Niestety nie posiadam tego tytułu, bo bym sprawdził jaka jest jakość.

2.-ka, to soundtrack zrobiony ze źródła cyfrowego, lepiej nie będzie, prawdopodobnie, prawdopodobnie masz BTB, a ta seria nie grzeszy jakością. Kol. Blispx@ pisał o tym wielokrotnie, ja zresztą też. Jednak bywają tytuły tej serii rocznicowej zupełnie dobrze zrealizowane. Generalnie BTB zwykle maja sporo odpadó∑ poprodukcyjnych i słabe notowania na giełdach europejskich/opinie też.

p.s. aha, tę 3., jesli Ci na niej zależy można jeszcze z nią powalczyć w myjce ultradźwiękowej. Lepiej chyba nie będzie, ale da to pewność co do słabej już jakości samego nośnika.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#5

Post autor: Wojtek »

ten30 pisze:
02 paź 2017, 09:11
witam,
proszę i poradę /chodzi o dźwięk/ mam 3 płyty dwie foliowane jedna kupiona używka. Płyta zakupiona w biedronce dźwięk jest idealny a druga kupiona w empiku, dźwięk jest przytłumiony.
co może być powodem? słaba jakość nagrania?
Nie rozumiem co to zapytanie robi w tym temacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#6

Post autor: ten30 »

Wojtek pisze:
02 paź 2017, 10:31
ten30 pisze:
02 paź 2017, 09:11
witam,
proszę i poradę /chodzi o dźwięk/ mam 3 płyty dwie foliowane jedna kupiona używka. Płyta zakupiona w biedronce dźwięk jest idealny a druga kupiona w empiku, dźwięk jest przytłumiony.
co może być powodem? słaba jakość nagrania?
Nie rozumiem co to zapytanie robi w tym temacie.
wiem i wybacz, nie chciałem tworzyć nowego tematu a z podobnym problemem nie widzialem :?
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Jak czyścić płyty winylowe?

#7

Post autor: ten30 »

darkman pisze:
02 paź 2017, 10:21
3.-ka może już być po prostu zużyta, krótko mówiąc akurat w przypadku tego tytułu mocno zgrana, co nie musi być widoczne fizycznie. Ten typ tak ma. Płyta bardzo popularna, więc był wielokrotnie słuchana i być może to już jej kres - spadek jakości. Niestety nie posiadam tego tytułu, bo bym sprawdził jaka jest jakość.

2.-ka, to soundtrack zrobiony ze źródła cyfrowego, lepiej nie będzie, prawdopodobnie, prawdopodobnie masz BTB, a ta seria nie grzeszy jakością. Kol. Blispx@ pisał o tym wielokrotnie, ja zresztą też. Jednak bywają tytuły tej serii rocznicowej zupełnie dobrze zrealizowane. Generalnie BTB zwykle maja sporo odpadó∑ poprodukcyjnych i słabe notowania na giełdach europejskich/opinie też.

p.s. aha, tę 3., jesli Ci na niej zależy można jeszcze z nią powalczyć w myjce ultradźwiękowej. Lepiej chyba nie będzie, ale da to pewność co do słabej już jakości samego nośnika.
wielkie dzięki,
Kool and the Gang to Emergency

poczytam o tej myjce może ktoś w Warszawie to zrobi
ale wielkie dźięki
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#8

Post autor: Wojtek »

Wydzieliłem nowy temat - na przyszłość nie bój się takich zakładać. Zawsze to lepsze niż wbijanie czegoś nie na temat w istniejące miejsce.

Co do samej sprawy - nie sądzę by mycie pomogło.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#9

Post autor: ten30 »

płyta płycie nierówna, chciałem napisać że najlepsze są stare roczniki ale Kool and the Gang nie jest dobrym przykładem:)

znasz miejsce gdzie w Warszawie dokonać ablucji ultradźwiękowej?:) /może kiedyś sie przydać/
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15146
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#10

Post autor: darkman »

Obecnie Karolkowa -? okolice rogu Leszna jakoś tak - przeniesiony z Towarowej/Okopowej -było 4 zet + koperta
Audioforte - Rejtana 7/9 -15zet
Sens jest jak masz klika płyt. BTW jak się nie pali, to mogę Ci umyć za free oczywiście gdy będę mył coś ze swoich i nie obiecuję, że to będzie expres, ale za to bez problemu :) odłóż płytę i poczekaj jak Ci się chce na dobry czas. Jedna płyta wiosny nie czyni, a zima idzie 8-)
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#11

Post autor: ten30 »

darkman pisze:
02 paź 2017, 11:16
Obecnie Karolkowa -? okolice rogu Leszna jakoś tak - przeniesiony z Towarowej/Okopowej -było 4 zet + koperta
Audioforte - Rejtana 7/9 -15zet
Sens jest jak masz klika płyt. BTW jak się nie pali, to mogę Ci umyć za free oczywiście gdy będę mył coś ze swoich i nie obiecuję, że to będzie expres, ale za to bez problemu :) odłóż płytę i poczekaj jak Ci się chce na dobry czas. Jedna płyta wiosny nie czyni, a zima idzie 8-)
no to w kontakcie :lol:
thx
ten30
Posty: 35
Rejestracja: 13 wrz 2017, 21:51

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#12

Post autor: ten30 »

Jeszcze pytanie,
czy przy zakupie płyt można określić jak jest nagrana?
Np. po samym vinylu jego grubości / mowa o używkach i o dźwięku/?
Awatar użytkownika
folgel
Posty: 661
Rejestracja: 10 lis 2016, 13:49
Gramofon: Telefunken TS 950
Lokalizacja: Jasło

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#13

Post autor: folgel »

Niestety grubość winyla nie gwarantuje jakości dźwięku. Zawsze możesz zapytać na forum, koledzy chętnie pomogą i doradzą (bądź odradzą) konkretne wydanie.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowe płyty - przytłumiony dźwięk?

#14

Post autor: Wojtek »

To jest wyższa filozofia ten30 i nie ma tutaj jasnych i powtarzalnych reguł.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ