Skąd skany okładek płyt?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Skąd skany okładek płyt?

#1

Post autor: _hendryx »

ostatnio wpadłem na pomysł dorobienia paru okładek do posiadanych LP które z jakichś powodów straciły okładkę..
Zrobiłem test - wydruk cyfrowy i ręczne klejenie - wychodzi prawie jak oryginał przy odrobinie wysiłku
- a jaka radość wziąć do ręki taki kompletny LP a nie jakieś tam opakowanie zastępcze.. :D
Stąd moje pytanie - czy jest jakieś dobre źródło skanów okładek - bo np. Nalepę udało mi się znaleźć przez google w miarę dobrej jakości. Teraz szukam gatefolda Iron Maiden - Live after.. który wyszedł dawno temu w PL i niestety był sprzedawany także bez okładki (takie to czasy były) i nijak nie ma w googlach dobrego skanu który nadawałby się do wydruku (potrzeba tak ok. 2500 pix lub więcej).
Ktoś ma jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Skąd skany okładek płyt?

#2

Post autor: Regsoft »

_hendryx pisze:
08 wrz 2017, 15:45
Ktoś ma jakiś pomysł?
Jeśli nie ma odpowiedniej jakości na discogs (https://www.discogs.com/Iron-Maiden-Liv ... se/1129775) to należałoby poprosić posiadacza o przyzwoity skan :mrgreen:
PS. Ja w sam raz nie mam tej płyty ... :think:
_hendryx
Posty: 58
Rejestracja: 01 wrz 2017, 10:23

Re: Skąd skany okładek płyt?

#4

Post autor: _hendryx »

..no discogs to za mała rozdzielczość do takich celów..
ale front już mam dzięki Ramirezowi (bo reszty chyba nie ma tam?) także dzięki :D

ze skanem jest taki problem że nie mieści się to na A4 więc trzeba mieć dostęp do większego skanera..
Awatar użytkownika
krupski
Posty: 22
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:36
Gramofon: AT-LP120-USB
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Skąd skany okładek płyt?

#5

Post autor: krupski »

Jest łatwa metoda skanowania okładek płyt na skanerze o formacie A4. Trzeba zeskanować cztery obrazy A4 obracając okładkę o 90 stopni. Automatycznie złoży te obrazy do jednego program Image Composite Editor. Nie widać żadnych przejść między obrazami, uzyskujemy ładny, jednolity obraz okładki.
ODPOWIEDZ